Показване на 1 до 10 от 10
  1. #1

    Подразбиране Ягодов сладкиш с целувки

    До сега само ви четях и изпробвах почти всички рецепти, а сега искам и аз да ви предложа един много ефектен и вкусен сладкиш. Аз го приготвих с ягоди, но съм го правила и с други плодове и резултата е много вкусен .


    Необходими продукти:

    За блата

    150 гр. захар
    3 жълтъка
    1 ванилия
    250 гр. брашно
    2 ч.л. бакпулвер
    50 гр. масло или маргарин
    5 с.л. прясно мляко

    и още...
    3 белтъка
    щипка сол
    150 гр. захар
    0,5-1 кг. ягоди (или плодове по избор)


    Жълтъците заедно с 3 с.л. гореща вода се разбиват на пяна, постепенно се добавя ванилията и захарта. Брашното се смесва с бакпулвера. Маслото се разтопява и към него се сипва прясното мляко. Добавят се към жълтъците, накрая се добавя и брашното.
    Тавичката се подмазва (или в нея се слага хартия за печене, така по-лесно се вади после) и в нея се изсипва тестото. Пече се 15-20 минути в предварително загрята на 200 радуса фурна.

    Белтъците се разбиват на сняг с щипка сол и постепенно се добавя захарта. Ягодите се режат на парченца и се смесват с белтъчения крем. Сместа се изсипва върху опечения и охладен блат и се пече 20-25 минути в предварително загрята на 150 градуса фурна.

  2. #2

    Подразбиране

    Снимки ще пусна малко по-късно, защото snimka.bg нещо не се отваря в момента.



    Ето снимките :

    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=384367

    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=384368

    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=384369

  3. #3

    Подразбиране отговор

    Пробвала съм го с ягоди,малини,вишни,с всичко е върховен,даже и със сладко!
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  4. #4

    Подразбиране

    Зори, звучи много примамливо този сладкиш и при първа възможност, ще го спретна!

    Дали няма да стане и с замръзени ягоди?:?
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  5. #5

    Подразбиране

    Рецептата съм я взела от един руски форум и мацката, която я е пуснала казва, че става и със замразени, но трябва да ги размразиш и да ги подсуш, защото ще спаднат белтъците ако са много водни.

  6. #6

    Подразбиране

    Зори, а би ли постнала рецептата на парфето, че много вкусно изглежда. И ако не съм много нахална - каква е заливката на салатата с паста.

  7. #7

    Подразбиране

    Зори снимките са направо вълшебни!!!
    Рецептата ми напомня за един сладкиш, който аз правя- Дамски каприз- пропорциите му са почти същите.

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря Любопитко! Драсни все пак пропорциите на Дамския каприз .

    Рени, парфето е по рецепта на Sladks hapka, пусната в готварския форум на бг-мамма. Аз обаче малко го модифицирах и стана също много вкусно.

    По нейната рецепта блата е от 1 пакет бисквити "Захаринки"+50 гр. масло. Бисквитите се счукват на дребно и се омесват с разтопеното масло. като се напоят добре се слагат във форма за торта (от тези разкопчаващите) и се натъпкват добре, за да стане стегнат блат.

    Аз пък си опекох блата от:

    120г брашно
    1 к.л. бакпулвер
    100 гр.захар
    1 пакетче ванилена захар
    щипка сол, 1 яйце
    80 гр. масло или маргарин

    Продуктите се смесват и се омесва меко тесто. По пронцип блата се разточва, но аз направо го слагам в тавичката (намаслена) и то изглаждам с ръце.Пече се 15-20 минути в предварително загрята на 200 гр. фурна.

    Готовия изпечен и охладен блат слагаш в форма за торта, от тези разкопчавещите се.

    Разбиваш 300 мл. течна подсладена сметана, добавяш едно кисело мляко (на баба кафявото, че е по-гъсто), аз сложих и две кофички заквасена сметана и 500 гр. замразени ягоди (тях предварително си ги размразяваш). всичко разбиваш с миксер много добре, на гладка маса. Опитваш на вкуш и по-желание може да се добави допълнително захар. Аз не слагам, става ОК.
    Разтваряш 2 пакетчета желатин в малко студена вода и оставяш за 10-15 минути да набъбне. След това го загряваш на водна баня за малко, колкото да се разтопи и го прибавяш към млечно-плодовата смес. разбъркваш всичко много добре и изливаш върху блата. Оставя се в хладилник поне за 3-4 часа, за да стегне хубаво и след това вадиш парфето от формата и украсяваш по желание.
    можеш още преди да го извадиш от формата да желираш отгоре ягоди или други плодове или просто да украсиш с разбита сметана.

    Салатата с паста я заливам по два начина, според продуктите вътре.
    Ако е преобладаващо зеленчукова смесвам 1/2 пакетче майонеза+30 мл. олио+2-3 сл. оцет+сол на вкус.
    Ако е с колбаси и пушени меса+кисели краставички смесвам 1/2 заквасена сметана+3-4 с.л. олио+сол на вкус.
    Някои добавят и черен пипер, чубрица и разни други такива подправки, но аз лично не ги харесвам за салати и не слагам.

  9. #9

    Подразбиране

    Много благодаря, Зори Тези дни като се видя с повече време смятам да пробвам тортата.

  10. #10

    Подразбиране

    Реклама:
    Зори, албума ти е прекрасен
    На мен много ми хареса едно полегнало сладкишче с 4 крачета

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •