Цитат Първоначално написано от leti_at Виж мнение
И нещо любопитно...Имаше останали малки топчета ръчно тъкан, фин, памучен плат от баба ми (от нейния собствен чийз)...от любопитство преди 7 години дадох на шивачка да ми ушие риза с дълъг ръкав от този плат...До ден днешен си я нося...не е мръднал плата...нито цвета(тъмносиньо райе в комбинация с бяло)..не знам как и с какво е багрен..А този плат е поне на 50 години
еми едно време никой не е бил чувал за индустрия, Китай, 1000% печалба и т.н Който има домашни черги, знае че колкото и да ги газим и перем - не им мърда цветът. Иначе и у нас има останали дрехи от време оно, на които и платът е супер здрав и цветовте е са мръднали , Даже една рокля на пра-баба си ми е направо куриоз - понеже е била с широки поли, майка ми си е направила костюм от нея , а после прекрои костюма за мен- за домашно ползване. Той и досега е тъмносин на снежно бели точки.

Има една приказка за майстора на метли, който правел толкова качествени метли че никога не се разваляли. И един ден всички имали метли, намало кой вече да купува нови, защото старите не се разваляли и майсторът умрял от глад