Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 39
  1. #1

    Подразбиране Да се похваля :)

    Онзи ден си купих преса/ шприц за сладки. Преди час направих първите си опити. Сега ги споделям с вас .

  2. #2

    Подразбиране

    Това е самият шприц с всичките му джаджи
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Направих тестото и напълних шприца.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    Ето как изглеждат сладките в суров вид.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    И ето, вече са готови... :wink:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Поздравления за придобивката. Чудесни бисквити ! Виждам, че е електрически шприца ти. Моят е ръчен на Tescoma , но съм много доволна. Каква е твоята рецепта?Защото моята е със свунска мас, искам да пробвам и някоя друга, макар, че мога да заменя маста с масло и в моята.

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря :P
    Доста се чудих каква рецепта да използвам, в книжката към шприца имаше две рецепти на английски, които си преведох, но накрая избрах една от книжка с рецепти, която се беше скрила в шкафа.

    500 гр. брашно
    1 ч. ч. пудра захар
    3 яйца
    2 пакетчета масло
    2 праха ванилия


    Чудя се дали ще стане с рецепта за курабийки и меденки... :?

  9. #9

    Подразбиране

    Поздравления за хубавия шприц, Любопитко, бисквитките са станали прекрасни. Може ли малко инфо откъде си го купи и каква му е цената?
    Едно време майка ми имаше ръчен шприц, но се счупи и оттогава не съм правила такива сладки. Останаха ми само рецептите за тестото, но в него има набухвател, а в твоята рецепта не виждам такова нещо. Общо взето рецептите ми са еднотипни - мазнина, яйца, захар, брашно+бакпулвер и някакъв аромат.
    Интересно ми е каква е рецептата на Джемма :?

  10. #10

    Подразбиране

    Моята рецепта е такава:
    2 яйца, 1 ч.ч. разтопена св. мас,1 ч.ч. пудра захар,на върха на ч.л сода хлебна и толкова амонячна сода, погасена в 2 с.л кис мляко, брашно до меко тесто.Част от тестото се оцветява в какао. Ето такива бисквитка се получават. Бях ги показвала за Коледа, но пак ще ви ги припомня.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    Сладките ти са чудесни. Аз го имам същият щприц, обаче нещо не се разбирам с него :? и ще трябва да ми изнесеш един открит урок стъпка по стъпка как да му сложа формичките, защото явно съм паднала от Марс .
    Иначе съм го взела от ТСМ за около 18 лв. ако не се лъжа.

  12. #12

    Подразбиране

    Зори, явно от магазина, от където си го взела не са ти обяснили като хората... Няма нищо сложно, но аз пък не можах да се разбера с приставките за украса... :?

  13. #13

    Подразбиране

    lubopitko,и аз имам същия шприц от ТСМ .Тъкмо се научих да го използвам както трябва и взе ,че ми се счупи и сега го използвам много рядко и то с чалъми Последно беше за Коледа .Меденките на Джема ги направих с него.Приставките за украса ми се виждат с много малки отвори .Доколкото знам то си има специални рецепти ,но аз веднага ги побългарих

  14. #14

    Подразбиране

    Значи събираме се Зори, qni и аз и си предаваме взаимно опита, който сме придобили... :?

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •