Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 39
  1. #16

    Подразбиране

    Малее, от няколко дена все се каня да пусна същата темичка.
    Тази седмица и аз си купих такъв шприц и се чудех какво да направя с него.
    Моят пак е от TCM , но е за 3,99лв , даже и кутията му не е одраскана. Имаше мнооого, който иска да заповяда в Русе.
    Сега, след тези рецепти, със сигурност ще го пробвам.
    Джемма, на твоите сладки от преди съм им хвърлила око, но не знам от къде да си намеря св. мас :?

    ---------------------------
    Промених цената, защото се сетих, че 4,99лв всъщност струваше кафемашина.

  2. #17

    Подразбиране

    Бамби,за мас питай в хранителните магазини ,просто не си обърнала внимание,че продават. Аз съм виждала.

  3. #18

    Подразбиране

    Като стана дума за мас, някой ползвал ли е купешка мас? Аз досега съм ползвала само домашна, но вече няма откъде да взимам и се чудя дали купената е добра.

  4. #19

    Подразбиране

    qni, благодаря за предложението!

  5. #20

    Подразбиране

    alys ,не съм ползвала купешка и аз до миналата година разчитах на домашна мас.До сега не съм пробвала тази от магазина .Нещо съм скептично настроена към нея . Обикновено мас ми трябва за великденските курабии.

  6. #21

    Подразбиране

    Аз правя шприц сладки по следната рецепта:

    250 гр . маргарин
    1 ч.ч. пудра захар
    3 твърдо сварени жълтъка
    1 ванилия
    1 щипка сода бикарбонат
    4 ч.ч. брашно - около 500 гр.

    Маргаринът се разбива със захарта , прибавят се натрошените жълтъци и останалите продукти. Шприцоват се сладките в тава - застлана с хартия за печене или само намаслена и се пекат 15 минути на 180 градуса С. Готови, още топли се поръсват с пудра захар.

  7. #22

    Подразбиране

    Да,аз ползвам купешка.Нямаме домашна. В супера при нас е на щанда до маслата и маргарините.

  8. #23

    Подразбиране

    И аз ползвам само купешка - от Билла. Признавам си, че преди да я взема, надигам капака и душа. Понякога мирише тежко, понякога става. Ако свеки е благоразположена, се е случвало да ми донесе селска мас - по - хубава е, но като няма

    Тия шприцове при нас са 10 лв. (в най-евтиния ТСМски магазин в града)

  9. #24

    Подразбиране

    Ето и от мен една рецепта за щприц сладки, превеждала съм я от нета и излезе сполучлива:
    1 ч.ч масло
    90г крем сирене
    1 ч.ч захар
    1 жълтък
    1 ч.л. ванилиа
    1 ч.л. настъргана портокалова кора
    2½ ч.ч брашно
    1/4 ч.л. канела
    Щипка сол

    Разбиват се заедно маслото и крем сиренето. Прибавя се захарта, жълтъка, портокаловата кора и ванилиата. Пресява се брашното с канелата и постепенно се прибавя към маслената смес. Пълни се щприца и се правят сладки върху ненамаслена тава. Пекът се около 12-15 минути на 175С градуса.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #25

    Подразбиране

    Здравейте отново и от мен.
    Преди два дни и аз си закупих такава преса за сладки, но отново проблем...
    /да поясня,че е електрическа/ и не ми залепват за тавата сладките...Първата тава стана с 300 зора...втората...вече многоооо трудно залепваха...а за третата ...нямам думи....нито една курабия не можах да сложа...Пробвах и с намазана тава...и без да я мажа...Е, няма и няма...Рецептата за тестотот е това което Джемма го беше пуснала...Не се и съмнявам в рецептите...убедена съм ,че аз греша и ако можете да ми помогнете...ще ви бъда многоо благодарна!

  11. #26

    Подразбиране

    Аз не можах да разбера. Как така не ти залепват за тавата? :? Номера е да не държиш пресата много далеч от тавата. Почти трябва да опира в нея. Не знам дали го обясних добре...

  12. #27

    Подразбиране

    Да, Любопитко....точно така правих...почти опираше в тавата...да не кажа съвсем...Но тестото си оставаше на самата преса, а не в тавата

  13. #28

    Подразбиране

    От това, което казваш,че с всяка следваща тава се отделят по-трудно си мисля, че проблемът може да е в температурата на тестото.Понеже е с мас, мисля че трябва да го държиш на студено до използването му, защото явно омеква от топлото. Когато е студено -няма проблем с отделянето.Тавата не се маже и пресата се залепя до тавата.ако пак не става- пробвай с двойно щтракване. Не знма как е при електрическите, но при мен щтраквам веднъж ,ако не се отлепя -още веднъж, т.е получава се двойна порция.Ами- успех, друго какво да кажа незнам.

  14. #29

    Подразбиране

    Благодаря ви за съветите....
    Другата седмица пак ще пробвам, но този път ще държа тестото в хладилника...И разбира се ще дам отчет

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    При втория опит бисквитките се получиха. Направих ги по рецептата на Любопитко и ги украсих с какао като тези на Джема.

    Ето какво се получи
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •