Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Подразбиране Сладкиш Дамски каприз

    По молба на Зори пускам тази рецепта.

    Продукти:
    5 яйца
    2 ч. ч. брашно
    2 ч. ч. пудра захар
    1 пак. масло
    1 ч. ч. прясно мляко
    бакпулвер
    сладко от бели череши/ може и друго
    орехи

    Приготвяне:


    Белтъците и жълтъците се разделят. Маслото, захарта и жълтъците се разбиват. Прибавят се постепенно брашното и млякото. Изпича се в умерена фурна. Като поизстине се намазва със сладкото и се залива с белтъците, разбити с 1/2 ч. кристална захар и се поръсва с орехи. Допича се на горен реотан до покафеняване на белтъците.
    Когато не съм имала прясно мляко съм го заменяла с кисело, разбъркано с малко вода. Случвало ми се е да украсявам белтъците с топинг карамел или шоколад.

  2. #2

    Подразбиране

    Любопитко благодаря, непременно ще го пробвам и ще споделя впечатления .

  3. #3

    Подразбиране

    Ами маслото къде се слага :?

  4. #4

    Подразбиране

    В блата, обикновено се слага преди брашното :P

  5. #5

    Подразбиране

    Аууууууууу, видях си грешката!!! И я поправих...

  6. #6

    Подразбиране

    Здравейте от мен
    Любопитко, тази рецепта я правя от години, само, че при мен орехите се слагат върху сладкото и чак тогава се мажат с разбитите белтъци. След това се карамелизира малко захар и се поръсква на капки върху белтъците. Запича се до бледорозово и ...приятен апетит.

  7. #7

    Подразбиране

    Марта, много добре звучи твоят вариант!

  8. #8

    Подразбиране

    Любопитко, аз го правя този сладкиш с кисело мляко, кайсиево сладко и обикновенна захар, и е също много вкусен (един от любимите в къщи), ако някой се интересува, мога да дам рецептата! А да, аз поръсвам и отгоре с орехи Казва Английски сладкиш
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  9. #9

    Подразбиране

    Наталина, току що видях твоята рецепта на едно друго място! :wink: Но за да могат и другите да я видят, пусни я и тук!
    Въпреки че аз имам рецепта за Английски сладкиш, който е по- различен.

  10. #10

    Подразбиране

    Ами, щом казваш, макар че съм сигурна, че повечето момичета тук, посещават и бг-мамма :wink:

    АНГЛИЙСКИ СЛАДКИШ

    Продукти:
    За блата:
    5 яйца(само жълтъците);
    1 1/2 ч. ч. захар;
    2 1/2 ч.ч. брашно;
    125г. масло;
    1 пак. бакпулвер;
    1 бурканче(кофичка) к. мляко;
    1 пакетче ванилия
    За отгоре:
    мармалад от кайсии( или други плодове);
    1 ч. ч. нарязани орехи(и с бадеми става);
    5-те белтъка;
    12 супени лъжици захар;

    Приготовление:


    Жълтъците се разбиват със захарта. Прибавя се разтопеноте масло, пресятото и смесено с бакпулвера брашно, киселото мляко и ванилията. Сладкишът се изсипва в намаслена и посипана с брашно тавичка и се пече около 30 мин. в силна фурна. Още топъл се намазва с мармалада и поръсва с орехите (аз даже предпочитам да посипя с орехи и отгоре). Белтъците се разбиват със захарта на гъст и твърд сняг, който се разтила върху сладкиша. След това се връща във фурната и се запича при 150°Ц до порозовяване.


    ПС. Дай и твоят Английски сладкиш
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  11. #11

    Подразбиране

    Пускам един сладкиш, който донякъде прилича на дамския каприз:

    4 яйца
    1 ч.ч. захар
    1 бакпулвер
    2 ч.ч. брашно
    1 ванилия
    1 пак. масло
    1 буркан компот от кайсии

    Разбиват се яйцата със захарта до побеляване, добавя се бакпулвера, ванилията и брашното.
    В тавата се слага цялото пакетче масло и се слага в загрята фурна да се стопи. Разлива се равномерно да покрие цялото дъно на тавата и стените.
    Кайсиите се изваждат и се оставят в гевгир да се отцедят от сока. Нареждат се върху разтопеното масло със срязаната част надолу /захлупени/. Отгоре се сипва тестото и се пече в силно загрята фурна. След като е готово, се обръща и докато е топъл се залива със сока от компота.

  12. #12

    Подразбиране

    Реклама:
    Ето го и моят Английски сладкиш:

    Продукти:
    за блата:
    1 кофичка кисело мляко
    1 ч. ч. захар
    1/2 ч. ч. олио
    2 ч. ч. брашно
    2 л. какао
    бакпулвер или сода

    за глазурата:
    1 ч. ч. вода
    1/2 ч. ч. захар
    1 яйце
    1/2 пак. масло
    1/2 ч. ч. пудра захар


    Пиша как се прави по памет, защото в тефтера съм си записала само продуктите, без приготвянето. Значи, киселото мляко се смесва със содата, захарта, олиото, какаото и брашното. Изпича се блат, който се сиропира с водата и захарта (всеки знае как се прави сироп и каква е техниката на заливане). От маслото, пудрата захар и яйцето се прави крем, с който се намазва блата. По желание може да се украси с шоколадови пръчици или нещо друго.
    Не съм правила този сладкиш от години, въпреки че беше много популярен в моето семейство и баба ми го правеше редовно. Защото последният път, в който го направих, май нещо не се получи, никой не го яде, стоя с дни в хладилника и аз се зарекох, че никога повече няма да го направя.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •