Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране Помощ - фирма"Андромеда"

    Много моля за помощ да открия някакви следи на тази фирма. Преди 5-6 години си купувих комплект гоблен от тях, магазина беше на ъгъла на Пиротска и Мария Луиза, до паркинга на Халите, точно до входа в ляво на един базар, но преди 1-2 години като го потърсих го нямаше. Имам някакъв смътен спомен, че имаше бележка, че магазина е преместен в "малкия" ЦУМ, но така и не успях да открия къде е. Ето това е етикетчето, което беше в комплекта, който беше аматьорски, домашно пакетиран и сега открих, че липсва един цвят. Проблема е, че не мога да разбера какъв трябва да е. На пакета пише 16 цвята, а в схемата има 17 знака, конците и те са 16.... А съм ушила доста от гоблена и ми се иска да го завърша.

  2. #2

    Подразбиране

    Ducky,

    Преди 5-6 години и аз бях поръчвала от там и ми липсваше един цвят, отидох май още на следващият ден и ми го дадоха. Нямах никакъв проблем. После магазина изчезна.....

    Съвсем случайно наскоро го открих. На Пиротска (като вървиш от Мария Луиза към Женския пазар се пада в ляво, т.е. от отсрещната срана на халите) има един голям базар на 2 етажа. Не може да не го знаеш - има всичко в него и индийски щанд и сребро и дрехи и бельо и кухненски уреди и козметика....
    Тази фирма се е преместила там на втория етаж..... (мисля, че като се качиш по стълбите се пада в ляво, но обиколи целият етаж - няма начин да не ги намериш)

  3. #3
    радрод
    Guest

    Подразбиране

    тук има координати на фирмата:
    http://clubs.dir.bg/showflat.php?Boa...view=&sb=&vc=1

  4. #4

    Подразбиране привет

    Кате , ти говориш за 16 - 17 цвята , аз доколкото виждам на пощенският плик пише 26 бр.

  5. #5

    Подразбиране

    Момичета, моля да ми помогнете да започа гоблен на Ланарте!
    Как точно се броят и шият бодовете? Един бод от четири малки кутийки ли е? И как точно се шие? С четири малки диагонални бодчета или с едно? Защото на снимката ми се вижда, че е единичен диагонален, а не четири мънички, както ги шиеше мама на времето!

    Благодаря stas,
    Вече го започнах, като индианец - както ми е нарисуван бода на схемата-половин кръстче и както го виждам на снимката, пък каквото стане
    Редактирано от non4e : 12.08.2009 в 11:04.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от non4e Виж мнение
    Момичета, моля да ми помогнете да започа гоблен на Ланарте!
    Как точно се броят и шият бодовете? Един бод от четири малки кутийки ли е? И как точно се шие? С четири малки диагонални бодчета или с едно? Защото на снимката ми се вижда, че е единичен диагонален, а не четири мънички, както ги шиеше мама на времето!
    Шие се с бод "кръстче" и един знак от схемата е едно кръстче. Може да има кръстчета, които се шият с една нишка, с две нишки, три нишки и т.н. - всичко това е указано в ключа.
    Избери си гобленче и задай въпросите си в ето тази тема http://www.goblenite.org/showthread.php?t=6569
    Там има по-голяма вероятност някой да ти отговори и то конкретно за избрания гоблен.
    Разгледай темата с гоблените на Ланарте, избери си, помоли за схемата в темата "Заявки за месец август" и ПРИЯТНО ШИЕНЕ!
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  7. #7

    Подразбиране

    Много благодаря на всички за информацията. Фирмата така и не я открих. Не че много ги търсих Преди 3-4 дена обаче случайно открих, че схемата на модела е на Солария. И то не преработена, а просто преснимана. Естествено цветовете и знаците са по 27 и открих всички знаци по схемата на Солария, която намерих в нет-а. Сега само остава да го завърша

  8. #8

    Подразбиране

    "Андромеда" се намира на ул.Пиротска, в малкия ЦУМ, на втория етаж, щанд за гоблени. Днес по обяд бях там за рамки.

  9. #9

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте и от мен! И аз съм от опарените от тази фирма - нали все да спестя някой лев. За втори път ми се случва да купя събирани на ръка гоблени от разни аматьори и смотани фирмички и хем си казах първия път -само оригинални вече ,ама сама съм си виновна. Преди две години си купих от щанда им т. нар. от тях "Чудитворната богородица" ,която сега виждам че се казвала всъщност "Йерусалимска Богородица", ама това даже не е проблем.Почнах да шия от две седмици и гледам в едното пликче с конец нямам бележка със знак къде да шия с тоя конец и си викам ще ги проследя всички в легендата и който остане той ще е!И направо съм бясна защото открих че ми липсва един цвят!Е може ли човек всеки път като купува нещо да процедира като Шерлок Холмс - сега вместо да си шиеш с кеф ходиш да издирваш някакви некоректни малоумници.Направо ми се скапа настроението! Как може бе-взимаш парите на хората - ми как ще дойде втори път човек при теб!И това с единия липсваш цвят- някаква запазена марка ли е, що ли?Дано да ги намеря ,че да го оправим!Не че няма да измисля нещо сама-гоблена си за е мен,ама защо да се занимвам с простотии! И вече край -от тук нататък само оригинали!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •