Страница 1 от 52 1231151 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 920

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране За любителите на DIMENSIONS

    Вече си имате темичка и на тази фирма,поръча я via_1313
    Много ви моля,използвайте я рационално,слагайте си етапите тук,питайте,консултирайте се относно многото видове бодове,че при тях май са в изобилие,кой каквото не му е ясно да пита.Задавайте въпроси,има със сигурност кой да ви отговори.
    Само молбата ми е някой като покаже етап,как върви гоблена му,не почвайте да пишете тия постове-Браво,Получава се добре и т.н.че се разводнява темата и се натрупват стр.И после пък manka трябва да влезе и да ви ги изтрие,което мисля че няма да ви е приятно


    Е,хайде да ви е честита темичката,и успех на всички зарибени по Дим......

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  2. #2

    Smile

    Ето ме и мен, станала вече фенка на гоблените Dimensions

    Манка благодаря ти и аз за темата.
    Това са моите гоблени на Dimensions:
    и
    И двата са готови комплекти.
    И Вълната в завършен вид
    На този получих оригиналната схема, но аз си купих конците и панамата, според изискванията.
    Наистина въпросите по тях бяха много.

    Поздрави
    Редактирано от nimate : 26.01.2011 в 23:54.
    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.
    nimate@abv.bg
    http://www.snimka.bg/?profile,albums
    http://sports.mymall.bg/index.php?ref=43180

  3. #3

    Подразбиране

    Ето един етап от мен: http://i294.photobucket.com/albums/m...i/IMG_6664.jpg
    Шия Sleigh Ride.
    Наистина в началото е леко объркващо, че даже и плашещо, но като се окопитиш малко, виждаш, че въобще не е трудно.

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря за отворената тема на Манка, мисля че ще ни бъде много полезна, но имам една огромна молба към вас. Нека с показване на гоблена който шиете или сте ушили да дадете и малко информация от рода на: готова комплектовка или сама си го комплектовах, схема от пренабор или графика, използван готов ключ или сама си конвертирах ключа, шие се на Аида 14, 16, 18 цвят бял, екрю, св.синьо, сиво, черно и т.н., проблеми и затруднения до момента или по време на шиенето. Нека темата стане наръчник и помощник за нас и бъдещите почитатели на тези гоблени.

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря ви за темичката!
    Имам въпросче - някой знае ли на кой номер конче отговаря цвета на сивата панама на комплектите на Дим.? Шия Бистрото,но панамата ми не е сива.Има места,където не се шие,оригиналната комплектовка е на сива панама.
    И още едно въпросче - с какъв бод да запълня тези празни места / кръстче или гобленов/?

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Дида Виж мнение
    И още едно въпросче - с какъв бод да запълня тези празни места / кръстче или гобленов/?
    От това което съм шила фона винаги е гобленов

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  7. #7

    Подразбиране

    Гобленовия бод си е точно полукръстче.
    Аз шия оригинална комплектовка, панамата е Аида 16, dove grey.

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Дида Виж мнение
    Благодаря ви за темичката!
    Имам въпросче - някой знае ли на кой номер конче отговаря цвета на сивата панама на комплектите на Дим.? Шия Бистрото,но панамата ми не е сива.Има места,където не се шие,оригиналната комплектовка е на сива панама.
    И още едно въпросче - с какъв бод да запълня тези празни места / кръстче или гобленов/?
    Според мен можеш да го оставиш и без фон. Рускините шиха Коледното селце на бяла аида , а оригиналната е също такава сива. Оставиха празните места пак така - без бродерия и се получи много добре. Аз в момента шия Бистрото, но оригинална комплектовка / още съм съвсем в началото/. Мога довечера да погледна долу- горе на кой номер отговаря панамата, но по палитрата на Анхор. Устройва ли те?

    Поздравление и големи благодарности за темата.И аз отдавна се чудех защо няма такава, а иначе почитатели на Дим колкото искаш.

  9. #9

    Подразбиране

    Диде, ето качвам ти да видиш как изглежда.
    Първата снимка е на бяла Аида , а втората на оригиналната панама.

    бяла

    мръсно сива

  10. #10

    Подразбиране

    Диде, и според мен може да оставиш празните места в екрю.Струва ми се, че ще се получи добре.И на моите "орли" панамата по оригинал е сива и си мислих да запълня със светло сиво , на един кат полукръстче, но сега се отказвам.Получава се добре и така.Като го избродираш ще видиш сама дали има нужда или не.Продължавай смело.
    Тези дни ще снимам и ще покажа да си кажете и вие мнението
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  11. #11

    Подразбиране

    да си покажа и аз моите дименшънси.
    Сърцето го ших по пренабрана схема, на бяла аида 14, и общо взето няма нищо общо с оригинала. Сърцето се оконтурява с един интересен бод, но това го разбрах като видях схемата в графика.
    DSC02069_1.jpgsvatba.jpg
    И въпреки всичко мисля, че така се получи по-нежен.

    Една пъстърва, която ших на българска неразграфена панама, но се доверих на един човек за рамката и вижте какво се получи - ужас.

    casting a fly_1.jpg

    и този бях забравила да го покажа и него
    DSC02128.jpg
    Редактирано от tazzzz : 01.07.2010 в 17:58.

  12. #12

    Подразбиране ,,

    Здравейте на всички!!Ето и моят етап на Тайнственият ритуал.Остана ми много малко,но започвам да си притеснявам,че следват френските възли и контура.Пробвах френските,но само един от десет опита ми се получи и не можах да го повторяКазаха ми да пробвам с по -дебел конец за да го ,,усетя,,.Но не се отказвам лесно-ще се получи все някога.Гоблена е оригинална комплектовка и ще е подарък за майка ми[ATTACH]Picture 98.jpg[/ATTACH]Лек ден на всички!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #13

    Подразбиране моите Дименшънс

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране

    :clapМного са хубави!Дай малко информация за дамата - много я харесвам, но не мога да се реша с тези лентички. Оригинална комплектовка ли е, и трудно ли се шие с тях?!

  15. #15

    Подразбиране

    [QUOTE=nellli;300475]Според мен можеш да го оставиш и без фон. Рускините шиха Коледното селце на бяла аида , а оригиналната е също такава сива. Оставиха празните места пак така - без бродерия и се получи много добре. Аз в момента шия Бистрото, но оригинална комплектовка / още съм съвсем в началото/. Мога довечера да погледна долу- горе на кой номер отговаря панамата, но по палитрата на Анхор. Устройва ли те?

    Мвого ти благодаря!!!Не бързам,не се притеснявай,но наистина искам да знам ориентировъчно на кой номер отговаря оригиналната панама.
    Ще ми е интересно да сравним оригалната комплектовка на Бистрото и при мен как се получава.
    Благодаря на всички за съветите и помощта!!!!

Страница 1 от 52 1231151 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •