Страница 12 от 52 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследенПоследен
Показване на 166 до 180 от 920

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране моята дама е вече в рамка

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Здравейте, момичета. Ето моят първи сблъсък с Dimentions. Всъщност когато го започвах нямах и идея че е техен, само дето не съм спазила цветовете (моя разработка с подръчни материали), но нишките и бодовете са ок. Наистина стана много сполучлив.
    Сега съм се захванала с тези пеперуди, но така и не видях във форума някой да ги е шил, ще ми е интересно да ги видя ушити.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Веси. ето ги ушити от една рускиня.

  4. #4

    Подразбиране

    Мммммм даааа, страхотен е! И моят се получава по-тъмен, отколкото на оригиналната снимка!

  5. #5

    Подразбиране

    Нека и аз да се включа тук с моята интерпретация на гоблените с фотопаспарту от
    Daydreams Collection of Dimensions, Inc., с дизайн на Lena Liu:
    Hummingbird and Wisteria (КОЛИБРИ И ГЛИЦИНИЯ) и
    Hummingbird Grace (ИЗЯЩЕСТВО КОЛИБРИ)
    Искам да споделя с вас моите перипетии с пресъздването им:
    1. Пробвах да изкарам фотопсапартутата във фото. Когато на следващия ден отидох да си ги взема определно не останах очарована от качеството на цетовете: тъмни и мрачни.. не бяха си направили труда да ги обработят малко, бяха ги изкарали както им ги бях дала.. така че ги "пипнах" малко и този път ги изкараха на цветен принтер... получиха се доста по-добре след моята намеса
    2. След това пристъпих към действие: ших ги на AIDA 14, с гобленов бод, конците сама ги подбрах от наличните ми: DMC&ARIADNA. уших ги доста бързо, обаче синьото колибри е по-голямо от розовото с около 1 квадрат (10 бода) и наляво и надясно.. много се изненадах от това, помислих, че трябваше да го шия на друга по-ситна панама, за да се получат еднакви.. а може да е от схемата, която си намерих в нета, знам ли..
    3. С рамките реших да се справя по-икономично и закупих готови. Обаче да знаете, че стандартен размер 20 см Х 20 см няма, има 15 см Х 20 см. Та поизрязах малко паспартуту, за да пасне.. а синьото доста го поорязах, за да пасне, че бродерията ми беше доста по-голяма, както казах.. розовото ми пасна само на ширина, а на височина доших от мен още две нишки..
    Надявам се да съм била полезна с моя опит, дано не съм досадила, че стана много дълго, а ето го и резултата:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от shaton : 23.08.2010 в 12:25.
    Нежнотия с Принц

  6. #6

    Подразбиране

    Мило момиче, извинявай но си допуснала няколко основни грешки от които естествено последствията са били твоето ходене по мъките, но въпреки перипетиите добре си се справила и гобленчетата изглеждат чудесно за което приеми поздравленията ми
    Сега искам да ти дам няколко съвета, които биха могли да приемат и другите които имат намерение сами да си комплектоват Дименшънс и да го шият.
    1. Дизайнерите на Дименшънс когато разработват определен модел определят точно какъв цвят и на кой каунт панама трябва да се шие този модел.
    2. За гоблените с фото-паспарту: На схемите им пише на кой каунт се шият и на какъв цвят панама, но все пак когато си разграфиш панамата наложи разграфената мрежа върху отвора (прозореца) на паспартуто, като предвидиш, че при прането панама съвсем леко се свива.
    Имам шити доста такива гобленчета, включително и тези двете - не съм имала проблем със сглобяването с изключение на моделите тип картичка (продълговатите), там явно формата в който са запаметени нещо не е наред.
    Искрено се надявам, тези неудачи които си срещнала да не те отчаят и откажат от гоблените на тази фирма - истинско удоволствие е да ги шиеш и още по-голямо после да ги гледаш наредени на стената.

  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря ти, Кара. Наистина споделих всичко това, защото се постарах да спазя инструкциите, но уви. а да ме отчаят в никакъв случай само като ги погледна каква красота са и ме засърбяват пръстите за още шиене
    Нежнотия с Принц

  8. #8

    Подразбиране

    Въпреки че я пуснах в моята тема реших да покажа и тук, заради почитателите на тази фирма , моята ориенталска пеперуда. Всъщност не е за мен, но докато не я подаря си е моя...


  9. #9

    Post

    Пеперудата ти е прекрасна А какво е посланието написано там?

  10. #10

    Подразбиране

    Здравейте, за всички любителки на Dimension аз днес започвам да шия Alan Maley's Gracious Era
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    това е вече вторият ми дименшънс където съчетах две в едно-черно и дименшънс
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12

  13. #13

  14. #14

  15. #15

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета, радвам се че ви харесват! Орелът ми взе здравето с контура!

Страница 12 от 52 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •