Страница 14 от 62 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследенПоследен
Показване на 196 до 210 от 920
  1. #196

    Подразбиране

    Красота! И френските възли си преборила

  2. #197

    Подразбиране

    Разкош!Дименшънс си е Дименшънс!

  3. #198

    Smile

    Да си покажа красотата и тук за тези, които следят темата.



    В този гоблен имаше много нови за мен бодове. Трябваше да се справя със
    Satin Stitch, Lazy Daisy, Back Stitch, Stem Stitch, French Knot, Cording цели пет различни бода и половината от тях правих за първи път.
    Но се получи страхотно. Дано и на вас Ви хареса, как се е получил моят Ангел.

    Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава.
    nimate@abv.bg
    http://www.snimka.bg/?profile,albums
    http://sports.mymall.bg/index.php?ref=43180

  4. #199

    Post

    Справила си се отлично,а ангелът е станал чудесен!Поздравявам те за новото ти предизвикателство!

  5. #200

    Подразбиране

    Браво! Аз бях скептично настроена към тази фирма, но след като уших еднорога съм върл привърженик на Дименшънс и вече съм си намислила следващия . Друго си е да шиеш оригинална комплектовка.

  6. #201

    Подразбиране

    Мария, видях ти кончетата и се справяш много добре.
    Вземи си по-дебела игла и смело напред. Колкото до мащабирането - по-малък каунт на панамата (по-едра), но щом са преценили че трябва да е 16, значи това е. Поне според мен.
    Редактирано от tazzzz : 08.07.2010 в 23:38.

  7. #202

    Подразбиране

    Здравейте! Харесах си гоблена Galloping horses на Dimensions, намерих схемата от нета и започнах да обръщам конците в DMC, но един цвят ми се опъна. Някой знае ли какво представлява blending filament 032. Никъде не открих такъв цвят. Да не би да е някакъв особен цвят, който го няма в DMC? С какво може да се замени?

  8. #203

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от toco Виж мнение
    Здравейте! Харесах си гоблена Galloping horses на Dimensions, намерих схемата от нета и започнах да обръщам конците в DMC, но един цвят ми се опъна. Някой знае ли какво представлява blending filament 032. Никъде не открих такъв цвят. Да не би да е някакъв особен цвят, който го няма в DMC? С какво може да се замени?
    Ако става дума за гоблена показан в пост 196, то този конец е крейник 032
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  9. #204

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Светла Петрова Виж мнение
    Ако става дума за гоблена показан в пост 196, то този конец е крейник 032
    Благодаря за бързия отговор! Да, това е гобленът. От къде в София мога да си купя крейник 032 или пък ако мога да го заменя с някой метализиран конец на DMC пак ще ми е удобно?

  10. #205

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от toco Виж мнение
    Благодаря за бързия отговор! Да, това е гобленът. От къде в София мога да си купя крейник 032 или пък ако мога да го заменя с някой метализиран конец на DMC пак ще ми е удобно?
    Виж тази тема, дано ти е полезна
    http://goblenite.org/showthread.php?t=1976&page=7
    - аз вече си поръчах и си го получих.
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  11. #206

    Подразбиране

    Здравейте, момичета. Ето моят първи сблъсък с Dimentions. Всъщност когато го започвах нямах и идея че е техен, само дето не съм спазила цветовете (моя разработка с подръчни материали), но нишките и бодовете са ок. Наистина стана много сполучлив.
    Сега съм се захванала с тези пеперуди, но така и не видях във форума някой да ги е шил, ще ми е интересно да ги видя ушити.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #207

    Подразбиране

    Веси. ето ги ушити от една рускиня.

  13. #208

    Подразбиране

    Мммммм даааа, страхотен е! И моят се получава по-тъмен, отколкото на оригиналната снимка!

  14. #209

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от toco Виж мнение
    Благодаря за бързия отговор! Да, това е гобленът. От къде в София мога да си купя крейник 032 или пък ако мога да го заменя с някой метализиран конец на DMC пак ще ми е удобно?
    Kрейник има в София на пазара в Младост 1А / на пътеките/, доста голям избор, според мен и на прилични сени. Някой беше писал в темата за крейник за този магазин. Не го заменяй с ДМЦ, с крейника се шие по-добре, поне според мен де. Успех!

  15. #210

    Подразбиране

    Реклама:
    Нека и аз да се включа тук с моята интерпретация на гоблените с фотопаспарту от
    Daydreams Collection of Dimensions, Inc., с дизайн на Lena Liu:
    Hummingbird and Wisteria (КОЛИБРИ И ГЛИЦИНИЯ) и
    Hummingbird Grace (ИЗЯЩЕСТВО КОЛИБРИ)
    Искам да споделя с вас моите перипетии с пресъздването им:
    1. Пробвах да изкарам фотопсапартутата във фото. Когато на следващия ден отидох да си ги взема определно не останах очарована от качеството на цетовете: тъмни и мрачни.. не бяха си направили труда да ги обработят малко, бяха ги изкарали както им ги бях дала.. така че ги "пипнах" малко и този път ги изкараха на цветен принтер... получиха се доста по-добре след моята намеса
    2. След това пристъпих към действие: ших ги на AIDA 14, с гобленов бод, конците сама ги подбрах от наличните ми: DMC&ARIADNA. уших ги доста бързо, обаче синьото колибри е по-голямо от розовото с около 1 квадрат (10 бода) и наляво и надясно.. много се изненадах от това, помислих, че трябваше да го шия на друга по-ситна панама, за да се получат еднакви.. а може да е от схемата, която си намерих в нета, знам ли..
    3. С рамките реших да се справя по-икономично и закупих готови. Обаче да знаете, че стандартен размер 20 см Х 20 см няма, има 15 см Х 20 см. Та поизрязах малко паспартуту, за да пасне.. а синьото доста го поорязах, за да пасне, че бродерията ми беше доста по-голяма, както казах.. розовото ми пасна само на ширина, а на височина доших от мен още две нишки..
    Надявам се да съм била полезна с моя опит, дано не съм досадила, че стана много дълго, а ето го и резултата:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от shaton : 23.08.2010 в 12:25.
    Нежнотия с Принц

Страница 14 от 62 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •