Страница 4 от 52 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 920

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Страхотни са. А европейското бистро е черешката на тортата. Ако успея да си намеря такава панама, то май ще е следващата ми жертва
    Много съм му хвърлила мерака, ама да видим кога.
    Поздравления за прекрасната колекция на Дим.

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelia Виж мнение
    И още имамм... Не знаех че са станали толкова вече...
    Нели,страхотни са.Бистрото аз ще го шия по нататък,като завърша Изискан век.

  3. #3

    Подразбиране



    Ето и останалите шити в поредността която са показани:
    Първият пейзаж го ших от пренабор в ПМ (само така го имах) на Аида 18 екрю с конци ДМС.
    Вторият "Погледът на леопарда" - също сама си комплектовах и е шит на Аида 14 бежова.
    Третият също го започнах от ПМ, но пренаборът беше много нескопосан и продължих от графика. Беше предвиден да се шие на Аида 16 сиво синя панама, но поради липса на такава аз го уших на Аида 14 светло синя и се получи това което виждате.
    Редактирано от kara52 : 29.08.2009 в 10:51.

  4. #4

    Подразбиране

    Кара, а как напасваш размера на гобленчето с фотопаспартуто, щом сама си ги комплектоваш? Аз опитах с едно гобленче, но не се справих и го оставих без фотопаспарту. Добре, че можеше и така, но при някои това е невъзможно.

  5. #5

    Подразбиране

    http://www.dimensions-crafts.com/pro...idproduct=3386

    Вени, разгледай текста под снимката - там е описан вида на панамата - в случая 18 каунт слонова кост. Избираш гоблена, който искаш и го шиеш на същия каунт и желателно същия цвят панама. Всичко си пасва, ако паспартуто е сканирано както трябва

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
    Кара, а как напасваш размера на гобленчето с фотопаспартуто, щом сама си ги комплектоваш? Аз опитах с едно гобленче, но не се справих и го оставих без фотопаспарту. Добре, че можеше и така, но при някои това е невъзможно.
    Ако може да работиш с Photoshop, ще стане най-добре. Аз за моят гоблен с розовото колибри си купих по-голяма рамка и трябваше да напасна паспартуто. Въобще и не се забелязва, че е променено.

  7. #7

    Подразбиране

    Чакайте ме утре и мен в темичката И ако на някой не му се шие Дим....да ми пиши,аз ще се обадя на две мили дами,те ще ви подведат със сигурност,и хоп ще се наредите тук със мен

    Ще направя ето това-
    73262.jpg
    Редактирано от manka : 30.08.2009 в 15:22.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  8. #8

    Подразбиране

    Здавейте!
    Днес ми донесоха ето този гоблен, но нещо не мога да разбера ключа ще помоля ако някой го е шил да помага. На един е същи цвят са дадени и крастат и гобленов бод /поне аз така го разбирам/
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    veneta_az имах само един случай, когато не ми пасна фотопаспартуто и затова е добре първо да си разчертаеш панамата по схемата и да премериш отвора на фотопаспартуто, като имаш в предвид, че при изпиране на гобленчето панамата леко се свива - с две думи разчертаното трябва да маалко по-голямо с една две нишки.

  10. #10

  11. #11

    Подразбиране

    via_1313 и kara52, ra4ko75, благодаря ви. Ще се възползвам от съветите, че съм си набелязала няколко такива малки от зимните гобленчета.
    А сега имам друг въпрос. В гоблена който сега шия има т. нар. прав бод. И понеже има и контур и френски възел, та се чудя кое трябва да оставя за последно? Досега не съм шила такъв прав бод и се притеснявам да не се размести, особено като пера гоблена накрая.
    Става дума за този гоблен , с прав бод се шият перата.
    Редактирано от veneta_az : 29.08.2009 в 16:28.

  12. #12

    Подразбиране

    Според мен контурния бод и френските възли трябва да са накрая. Все пак контура трябва да очертава вече ушитите обекти, а френските възли се правят отгоре... за да се виждат

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от neznainata Виж мнение
    Според мен контурния бод и френските възли трябва да са накрая. Все пак контура трябва да очертава вече ушитите обекти, а френските възли се правят отгоре... за да се виждат
    Да, така е. Но където е правият бод няма контур и френски възли, те са при кръстчетата. Притеснявам се, че правият бод ще се отпусне, ако го ушия по-рано.

  14. #14

    Подразбиране

    Тогава го ший по-стегнато. По принцип знам, че панамата се свива малко при пране, затова може да опиташ да ушиеш малка част от правия бод и да изпереш гоблена, а след това, ако се е отпуснало, да го изпънеш и да продължиш. Така няма опасност отново да се отпусне, а и няма да се налага "да се изкривиш" от изпъване...

  15. #15

    Подразбиране

    Аз си мисля първо да го изпера и после да шия правия бод. Че и гоблена няма да е в рамка, мисля си да го оформя като пано. Но като стигна до там, пак ще мисля. Дотогава ще съм много благодарна за всички съвети.

Страница 4 от 52 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •