Страница 48 от 62 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследенПоследен
Показване на 706 до 720 от 920
  1. #706

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Радика Виж мнение
    Шия тези макове, дизайна много ме радва. Комплектовка - оригинална.


    Уших ги, показвам ви ги още мокри-мокри. Но безкрайно ме радват ...
    Реално цветовете са много ярки, но снимката леко ги потъмнява.


    Етапчета:
    Редактирано от Радика : 13.05.2012 в 20:01.
    radika@mail.bg

  2. #707

    Подразбиране

    Великолепни
    v_g_g@mail.bg

  3. #708

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Светла Петрова Виж мнение
    Не съм го бродирала, но е точно така при гоблените на тази фирма.Може да влиза и в мартеница.Гледай много внимателно ключа.Може да има и еднакви знаци, но с различни цветове.Внимавай и при броя на нишките,които са за съответния знак.
    Успех!А гоблена е много хубав и скоро да ни покажеш етапче.
    Тук ми се иска да попитам - какво означава "да влиза в мартеница"
    larry_dim@yahoo.com
    *****************
    Мисли положително!

  4. #709

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от larry Виж мнение
    Тук ми се иска да попитам - какво означава "да влиза в мартеница"

    Цитат Първоначално написано от larry Виж мнение
    Аз имам ключа, но там половината цветове са смесени - с по 1 нишка от два различни цвята....
    Ето това е мартеница. Другото се сещаш...
    radika@mail.bg

  5. #710

    Подразбиране

    Не знам дали е за тук.
    Новите дизайни на Дименшън- есен 2012

    radika@mail.bg

  6. #711

    Smile

    Момичета шиещи Дим имам едно ? към вас . Гледам си тука ключа и не мога да зацепя как ще се шият тези комбинирани цветове. Два цвята отговарят на един и същи знак в схемата. Където го дават да се шие с 2 конец, мисля една нишка от единият, една от др Ама има и такива комбинирани дето дават да се шият с една нишка, как става номера и къде бъркам аз.
    Става дума за този гоблен, качвам и част от ключа. Благодаря на отзовалите се предварително

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  7. #712

    Подразбиране

    В първата графа са дадени двата вида конец ,от които се прави т.нар.мартеница,втората графа е за бод кръстче,а числото в скобите показва колко нишки от конеца се използват,третата графа е за полукръстче,като там трябва да използваш напр.две нишки от единия цвят и две от другия/ориентираш се пак от числата в скобите/

  8. #713

    Подразбиране

    Цифрите в скоби показват с колко ката конец трябва да шиеш от дадения цвят. Тоест първия и втория знак, както и знака с наклонена черта шиеш с бод полукръстче, като от единия и от другия цвят вземаш по един конец и шиеш с двоен конец-мартеница. Знакът от последия ред се шие също в полукръст, но от двата номера вземаш по 2 конеца, тоест шиеш с 4 конеца. В средата имаш два знака - звездата се шие с бод кръстче по 1 конец от двата цвята, а знак Н - с бод полукръстче с два конеца от първия цвят и 1 конец от втория цвят.

  9. #714

    Smile

    Много благодаря за поясненията! Не съм очаквала такива бързи реакции в почивен ден
    Маржи радвам се, че се чухме! Благодаря отново!

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  10. #715

    Подразбиране

    Гледаш знакът L e = на 1 кат от ном.6009 и 16253 и е в графа полукръстче.Така и за останалите .Някъде номерата се повтарят, но знакът е друг и комбинацията е различна ,а и също катчетата са различни-цифрата в скобите.Дано съм обяснила и си разбрала Успех!

  11. #716

  12. #717

    Smile

    Да си покажа и моя Дядо Коледа - първият ми Дименшънс!



    Хм, оригинална комплектовка, а конците при пране и гладене пуснаха и боядисаха кърпата и чаршафа, на който го гладих. Добре, че само пускат, но не попиват!

  13. #718

    Подразбиране

    Странно, моите са все оригинали и не ми се е случвало... Както и да е: дядо Коледа е станал прекрасен!

  14. #719

    Подразбиране

    Здравейте. Започнах първия си Дим, в който има комбинация от бод кръстче и полукръстче и имам един въпрос. Горната чертичка на кръстчето в същата посока на полукръстчето ли трябва да бъде, защото в схемата, която е към комплекта е дадено, че трябва да е в обратната посока

  15. #720

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз лично си спазвам наклона даден в указанията. За всеки гоблен е различно. По този начин се постига допънителен ефект - дълбочина, светлосенки и т.н. Затова моя съвет е да си спазиш указанията - Дименшън си е доказано качество все пак.

Страница 48 от 62 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •