Страница 51 от 52 ПърваПърва ... 4149505152 ПоследенПоследен
Показване на 751 до 765 от 920

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Светле, според мен ще се получи и на 16 каунт.Малко по-голям, но резултата пак ще е добър.Само за конците имам притеснения.Мисля, че ще ти стигнат, но не съм съвсем убедена в това.Не ти пречи да пишеш на фирмата да ти изпрати, ако нещо не ти стигне
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  2. #2

    Подразбиране

    Аз също мисля, че ще се получи добре.За конците-имам приблизителен ориентир.С 1м. двоен конец,на Аида 14 се ушиват около 102 до 105 кръстчета ,(ако изпълваш по-голямо пространство)За 16 -ка ,естествено,ще са малко повече кръстчетата.Горе-долу огледай някой знак ,попреброй за ориентир,виж му конеца и ще прецениш.Пък ако не ти стигне-Светлето е права-пиши до фирмата.Успех,великолепен избор на гоблените!

  3. #3

    Подразбиране

    decor ,
    Аз лично, ако имах възможността да го ушия в оригинал не бих сменяла панамата, но всеки си преценява разбира се.
    Да разликата в каунтите е минимална ...

    Бих се притеснила по-скоро от факта и проверила дали тъмните нюанси/конци ще покрият добре плата и няма да останат просветки из под двата ката конци- ако така е замислено. Просто погледнете дали дебелината на конците ще Ви покриват добре според инструкциите за бода за даден конец.
    При Дименшън всеки цвят може да е с различни бодове и доста комплекстно съчетан и е трудно понякога на око да се определи разходът им.
    Колкото за набавянето след това - може да бъдат коректни и да ги изпратят, но дали ще е същата партида цвят, да не се наложи и да се разшива и така удоволствието да стане главоболие ...
    Надявам се да не съм прозвучала твърде критично и отказващо-демотивиращо на Вашето решение .
    Просто погледнете всичко от всички страни , преди Вие да си вземете решението . Иначе и аз изпитват благородна завист от това, което ще творите. .
    Усхех в начинанието !
    Редактирано от VenezS : 11.06.2014 в 10:15. Причина: мин

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета, ще разгледам, ще обмисля и ще реша. VenezS, напълно споделям мнението ти, че е най-добре да се шие в оригинал, но преди време ших едно гобленче от малките им на 18 каунт и беше истинско мъчение, а не удоволствие, та затова ми е чуденето.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от decor Виж мнение
    Благодаря ви момичета, ще разгледам, ще обмисля и ще реша. VenezS, напълно споделям мнението ти, че е най-добре да се шие в оригинал, но преди време ших едно гобленче от малките им на 18 каунт и беше истинско мъчение, а не удоволствие, та затова ми е чуденето.
    Ами днес по едно време си мислих да споделя идеята си , дали не сте пробвали с лупа .

    Аз в момента шия на 22 каунта и ми е страшно удобно с нея във вечерни часове и при лошо време / т.е. при липса на външна светлина - когато е облачно/.
    В началото си мислех че няма да свикна, но си е подбрах настолна и съм адски доволна.
    Взех си китайска от Интернет,но излезна много сполучлива.

  6. #6

    Подразбиране

    3.jpgantique.JPG Момичета, помогнете! Много съм харесала този гоблен, но не разбирам цветовете, нямат номера и не мога да ги конвертирам в ДМЦ. Дали някой разбира само по името?

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от magdeto Виж мнение
    3.jpgantique.JPG Момичета, помогнете! Много съм харесала този гоблен, но не разбирам цветовете, нямат номера и не мога да ги конвертирам в ДМЦ. Дали някой разбира само по името?
    Тук е схемата в РМ https://app.box.com/shared/vpffo6bya8qh0hy3v6v9
    а тук http://www.4shared.com/file/W4HcSQEG/13579.html в графика, но аз нещо не можах да я сваля и да вида дали има и страница с номерата
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  8. #8

    Подразбиране

    И аз не мога да го сваля Благодаря все пак, ще се пробвам да си ги подбера по имената...

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от magdeto Виж мнение
    3.jpgantique.JPG Момичета, помогнете! Много съм харесала този гоблен, но не разбирам цветовете, нямат номера и не мога да ги конвертирам в ДМЦ. Дали някой разбира само по името?
    Изпратих описание на цветовете и номерата им.Вижте дали ще Ви свърши работа.

  10. #10

    Подразбиране

    Свалих го,но вътре няма номерата,има точно същия файл,който е показала magdeto.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  11. #11

    Подразбиране

    Изпратих РМ файла конвертиран.Пренабора е в ДМС
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  12. #12

    Подразбиране

    Много благодаря на всички, които се отзоваха на молбата ми! Невероятни сте!!!

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте, момичета. Моля за помощ. В момента шия White Lightning, това е белия тигър. Извинявам се, но не мога да кача картинката. Стигнах до контура, но сега забелязвам, че на ключа не се различават цветовете на линиите, така че не знам кой цвят контур с какъв конец да шия. Ако някой може да помогне, ще бъда много благодарна.

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от xrisid Виж мнение
    Здравейте, момичета. Моля за помощ. В момента шия White Lightning, това е белия тигър. Извинявам се, но не мога да кача картинката. Стигнах до контура, но сега забелязвам, че на ключа не се различават цветовете на линиите, така че не знам кой цвят контур с какъв конец да шия. Ако някой може да помогне, ще бъда много благодарна.
    black 18403
    тънка черна линия 1 нишка вack stitch
    дебела червена 2 нишка вack stitch

    cool grey 18512
    тънка синя 1 нишка вack stitch

    pale green grey 18390
    дебела зелена 1 нишка вack stitch
    тънка червена 1 нишка couching

    ivory 12275
    дебела черна 2 нишки вack stitch
    тънка зелена 1 нишка couching
    дебела синя 2 нишки couching

    Това е от ориг. ключ

  15. #15

    Подразбиране

    Благодаря за помощта на lilana61. Чак сега успях да вляза, но веднага ще го довърша.

Страница 51 от 52 ПърваПърва ... 4149505152 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •