Страница 3 от 62 ПърваПърва 123451353 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 920
  1. #31

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от _Veronika Виж мнение
    Искам да попитам как правите фотопаспартуто, когато е готова комплектовка то влиза ли в нея? И ако не е комплектовка как се прави принтира ли се?
    Да принтира се на лазарен или мастиленоструен цветен принтер ако ти решиш сама да си го комплектоваш. Ако купиш готова комплектовка фотопаспартуто ти влиза в него.
    zeza_v@abv.bg

  2. #32

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ra4ko75 Виж мнение
    Повечето от по-малките гобленчета ги има в "Безплатни схеми" подраздел Dimensions. А за сравнителни таблици може да погледнеш в "Изкуства" подраздел "Конци".
    Благодаря Сега ще разгледам

  3. #33

    Подразбиране :)

    Цитат Първоначално написано от _Veronika Виж мнение
    Искам да попитам как правите фотопаспартуто, когато е готова комплектовка то влиза ли в нея? И ако не е комплектовка как се прави принтира ли се?
    Veronika, Виж какво намерих, докато се ровя http://www.goblenite.org/showthread.php?t=6655

  4. #34

    Подразбиране въпрос

    момичета! И аз съм голям фен на Dimensions. До сега не съм ушила техен гоблен, но имам няколко запланувани. Започнала съм да комплектовам един и исках да ви попитам , как преценявате от ключа, колко метра от даден номер конец е необхим за гоблена, който ще се комплектова. Виждам, че в ключа на тези гоблени има една цифра пред номера на конеца и това най-вероятно е броя на конците от даден цвят сложен в комплектовката. Но как се преценява това колко метра ДМЦ е например? Не знам дали обясних правилно точно какво питам. Успешно бродиране на всички!

  5. #35

    Подразбиране



    Това е ключ на един от малките Дименшънс. Най-отпред има колонка Lenghts in the kit това е дължините конци (всеки по 91 см)

    Големите си имат картончета за подреждане на конците



    Тук със синята цифричка е означен този брой дължини

  6. #36

    Подразбиране

    Mного ти благодаря за полезната информация. Не знаех по колко см. са дълги конците.

  7. #37

    Подразбиране





    Това са моите първи опити. Запалих се на една среща на нашата група като видях на живо аватарчето на iasi. Всички са по схеми от нета и сама съм ги комплектовала.
    Редактирано от kara52 : 29.08.2009 в 09:30.

  8. #38

    Подразбиране



    Ето и останалите шити в поредността която са показани:
    Първият пейзаж го ших от пренабор в ПМ (само така го имах) на Аида 18 екрю с конци ДМС.
    Вторият "Погледът на леопарда" - също сама си комплектовах и е шит на Аида 14 бежова.
    Третият също го започнах от ПМ, но пренаборът беше много нескопосан и продължих от графика. Беше предвиден да се шие на Аида 16 сиво синя панама, но поради липса на такава аз го уших на Аида 14 светло синя и се получи това което виждате.
    Редактирано от kara52 : 29.08.2009 в 11:51.

  9. #39

    Подразбиране

    Кара, а как напасваш размера на гобленчето с фотопаспартуто, щом сама си ги комплектоваш? Аз опитах с едно гобленче, но не се справих и го оставих без фотопаспарту. Добре, че можеше и така, но при някои това е невъзможно.

  10. #40

    Подразбиране

    http://www.dimensions-crafts.com/pro...idproduct=3386

    Вени, разгледай текста под снимката - там е описан вида на панамата - в случая 18 каунт слонова кост. Избираш гоблена, който искаш и го шиеш на същия каунт и желателно същия цвят панама. Всичко си пасва, ако паспартуто е сканирано както трябва

  11. #41

    Подразбиране

    veneta_az имах само един случай, когато не ми пасна фотопаспартуто и затова е добре първо да си разчертаеш панамата по схемата и да премериш отвора на фотопаспартуто, като имаш в предвид, че при изпиране на гобленчето панамата леко се свива - с две думи разчертаното трябва да маалко по-голямо с една две нишки.

  12. #42

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veneta_az Виж мнение
    Кара, а как напасваш размера на гобленчето с фотопаспартуто, щом сама си ги комплектоваш? Аз опитах с едно гобленче, но не се справих и го оставих без фотопаспарту. Добре, че можеше и така, но при някои това е невъзможно.
    Ако може да работиш с Photoshop, ще стане най-добре. Аз за моят гоблен с розовото колибри си купих по-голяма рамка и трябваше да напасна паспартуто. Въобще и не се забелязва, че е променено.

  13. #43

  14. #44

    Подразбиране

    via_1313 и kara52, ra4ko75, благодаря ви. Ще се възползвам от съветите, че съм си набелязала няколко такива малки от зимните гобленчета.
    А сега имам друг въпрос. В гоблена който сега шия има т. нар. прав бод. И понеже има и контур и френски възел, та се чудя кое трябва да оставя за последно? Досега не съм шила такъв прав бод и се притеснявам да не се размести, особено като пера гоблена накрая.
    Става дума за този гоблен , с прав бод се шият перата.
    Редактирано от veneta_az : 29.08.2009 в 17:28.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Според мен контурния бод и френските възли трябва да са накрая. Все пак контура трябва да очертава вече ушитите обекти, а френските възли се правят отгоре... за да се виждат

Страница 3 от 62 ПърваПърва 123451353 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •