Показване на 1 до 14 от 14

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ba4iiska Виж мнение
    Здравейте! Ползвам тези две програми и имам два въпроса :
    1. Как да направя схемите при печат да излизат по- едри?
    2. Накрая при печат самата програма изчислява колко канава аида трябва , но това което се изчислява дали е размера на шитото или на целия плат с аванса отстрани?
    Тъй като никъде не можах да намеря инструкции за това се обръщат с питане тук.
    Благодаря.
    За PCStitch не съм много наясно,но за РМ мога да ти кажа.
    От File-менюто избираш Page setup.На опциите Size е дадено да се отпечата или колкото е размера на екрана на компа,или задаваш на колко страници да бъде или пък колко бода на инч.Аз използвам последната опция,като обикновено задавам 6 или 7 бода на инч.Ставват повече листове,но пък така схемата е достатъчно едра и удобна за виждане.
    След това,пак в същата опция Size,под "колко бода на инч"има квадратче,което ако се отбележи,ти центрира схемата на листа.Аз не го използвам,защото при печат се хабят повече листове и не ми е удобно за работа.След това,след опцията Size,следващата е Content-тук се отбелязва какво да бъде включено при печата на ключа.Обикновено се задават следните опции: Print Cart-show page overlatting,show grid numbers;Print information-show floss usage,sort floss list.Първото включва как ще се оптечата-печат в сив цвят на онези части от схемата,които при залепване ще се припокрият и номерата на квадратчетата на мрежата.Второто включва информация на използваните конци в чилета и подреждане по номера.Оносно изчисляването на панамата незнам.Иначе от VIEW менюто маркирам "show ruller"и виждам колко на колко квадратчета е схемата.После при рязането на панамата си прибаваш допълнително един или два реда квадратчета от всяка сртана за аванс за рамкиране и готово.Мисля,че много по-важно е да се знае разхода на конците,защото панамата си я броиш по квадратчета така или иначе.
    Дано съм ти помогнала.Нека ако греша някъде,да бъда коригирана от специалистите по програмите.

    Дано не ни се скарат,ама мисля,че въпроса ти и моя отговор трябва да бъдат в тема "За работещите с РМ"
    Моля модератора на темата за извинение
    Редактирано от tdm13 : 16.10.2009 в 18:43.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •