Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 46

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране покупка на комплектован гоблен

    Имам ли право при покупка на комплектован гоблен да поискам да видя схемата и ако не ми хареса да не го купя ? Притеснява ме, че явно продавачките си правят комплектовки и слагат името на "еди-коя-си-фирма" /известна разбира се/ и после конците не стигали, схемите лоши, а продавачката си е гушнала сумичката за вилеровия гоблен И по принцип как да се справяме с такива мошенички

    аз така и не можах да се преборя с Вятърната мелница и сега си я шия както си е ... а имам фрегатата в буря с оригинална схема - то да ти е драго да бродираш !!!!!!

  2. #2

    Подразбиране

    Абсолютно нормално е купувачът да има претенции към стоката, която иска. Аз винаги искам да разгледам комплектовката на място и ако нещо не е наред да се оправи положението...представете си, че някоя част от схемата липсва например ако дадена продавачка не се съгласи да Ви покаже комплектовката просто идете в друг магазин, тя губи

  3. #3

    Подразбиране

    Много пъти са ми отказвали да видя схемата. Май не съм улучвала магазин, където да разгледам комплектовката. Само в Гинокардия са ми показвали няколко пъти.

  4. #4

    Подразбиране

    Ако продавачка си позволи да отваря гоблен и после да го затвори за следващия клиент, то аз си тръгвам. Да, защото кой ми гарантира, че гоблена (окомплектовката) не е заменена с подобна, а конците от оригинала да са отишли у приятелка на продавачката? Така де, щом отваря комплектовката, и после я затваря, значи няма гаранция, че купувате оригиналната (на фирмата) комплектовка. Още по-лесно е, да се извади мостра и да се копира схема, а после... конците пускали, не стигали, размазана била схемата... Вие, в магазина до вас, купувате ли си отворено кисело мляко, а? Подобно е — щом отваря за вас, значи ще отвори и за далавера (най-малкото е страшно изкушаващо). Абе нито така, нито иначе.
    ако даваш, ще получаваш

  5. #5

    Подразбиране

    Наблюдавах една картинка в един магазин за гоблени - продавачки сами комплектоват гоблена: схема на ксерокс,отмерват конците по линия,всичко това пред очите на клиенти.Видях един случай,когато две жени искали замяна на някой комплекн,защото липсвали чилета в комплекта,не знам с какво всичко приключи - извод един - настоявайте да ви отварят комплекти за проверка!

  6. #6

    Подразбиране

    Аз нямам много опит в шиенето и досега съм купувала само 2 гоблена. Последният е на Милена стил, но преди 7 години. Кутията е запечатана с тяхна рекламна лепенка и се съмнявам, че ще и я скъсат, за да видя какво има вътре.

  7. #7

    Подразбиране

    От една страна е правилно продавачките да не отварят готовите комплектовки. От друга на мен ми се е случвало да си купя гоблен чиято схема е на 4 части и една от тях се повтаряше и съответно една липсваше. Смениха ми гоблена, но това беше преди около 15 години.
    Затова когато си заплатя гоблена го отварям пред продавачката и проверявам.
    Редактирано от Snejna : 15.02.2009 в 22:23.

  8. #8

    Подразбиране

    Здравийте всички! Не отдавна ходих на почивка и за да имам с какво да се занимавам си купих "Арабското момиче".Фирмата комплектовала го се казва "Микавада". Започнах веднага да го шия, но като се върнах в къщи реших да поразгледам тук там и установих, че гоблена който купих съдържа 21бр. конци, а в оригинал трябва да са повече от 30бр. Продължавам да шия , но незнам... Вие какво мислите?

  9. #9

    Подразбиране

    Аз в момента довършвам "Арабското момиче" оригинал.Там конците са 36. Много от цветовете са поредни тонове на отделните гами,но това плавно преливане придава красота и дълбочина на гоблена.Щом си ушила част -прецени дали ти харесва и ако е да-давай смело напред.Съжалявам,че не мога да ти дам номерата на конците,а в комплекта няма номера.Успех!

  10. #10

    Подразбиране

    Преди три седмици си купих от магазина на ДМЦ в София три „Пермина” (новогодишни) - Permin-17-7232, Permin-14-9252, Permin-14-9239.
    Дойде им времето и вчера отворих първият комплект. Оказа се, че ми липсват конците от единия цвят. Бързо реших проблема, тъй като той беше нюанс от други два, а и го имах.
    Разтревожих се и отворих и другите два комплекта. От единият липсваха два цвята, а от третия цели четири.
    Разбира се, че сръчно бях изхвърлила касовата бележка.
    Пиша това съобщение, за да ви предупредя – Ако купувате такива комплекти си проверявайте конците още в магазина!

  11. #11

    Smile

    Цитат Първоначално написано от TDK Виж мнение
    Преди три седмици си купих от магазина на ДМЦ в София три „Пермина” (новогодишни) - Permin-17-7232, Permin-14-9252, Permin-14-9239.
    Дойде им времето и вчера отворих първият комплект. Оказа се, че ми липсват конците от единия цвят. Бързо реших проблема, тъй като той беше нюанс от други два, а и го имах.
    Разтревожих се и отворих и другите два комплекта. От единият липсваха два цвята, а от третия цели четири.
    Разбира се, че сръчно бях изхвърлила касовата бележка.
    Пиша това съобщение, за да ви предупредя – Ако купувате такива комплекти си проверявайте конците още в магазина!
    Напоследък и в този магазин започнаха да "карат през просото"
    А и цените ги завишиха, а са официалните вносители

  12. #12

    Подразбиране

    На мен ми се случи преди няколо месеца в една комплектовка едната част от схемата се повтаряше, а другата липсваше. Не отидох в магазина за рекламация, защото знам, че не е нейна вината, а се обадих на фирмата, която го е комплектовала. Жената много ми се извини и ми изпрати липсващата част. Друг такъв случай нямам, но моите са все оригинални на Вилер и не мисля, че те биха направили такова нещо, освен ако не е грешка.

  13. #13

    Подразбиране

    Момичета от много години шия и опита ме научи. Вместо да се моля на продавачки и да се унижавам, защото в крайна сметка няма да отворят гоблена - плащам си го и го отварям пред тях, проверявам всичко /бавно и методично, от което те се изнервят/, ако всичко е наред, благодаря и чао, но ако има нещо - жална им майка, ще разбере и глухия цар,

  14. #14

    Подразбиране

    По същия начин постъпвам и аз.Директно се обаждам във фирмата или директно купувам от нея.Това е най-сигурно,а в магазина е препоръчително комплекта да е запечатан,за да не си мисли клиентът,че има нещо нередно.Майката му е директния контакт!

  15. #15

    Подразбиране

    и точно за магазина на ул.Стамболов искам да се оплача,от сумати време нямах никакви проблеми с поръчка по телефона,но от едно известно време са станали страшно нелюбезни и ако не съм фирма ми отказват поръчката или ме молят друг час или ден да се обадя...Искам да попитам случайно ли е това или и на други така се получава?И магазина ще го затварят ли,ще го разширяват ли ,защото нямал да работи известно време...

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •