Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 46
  1. #1

    Подразбиране покупка на комплектован гоблен

    Имам ли право при покупка на комплектован гоблен да поискам да видя схемата и ако не ми хареса да не го купя ? Притеснява ме, че явно продавачките си правят комплектовки и слагат името на "еди-коя-си-фирма" /известна разбира се/ и после конците не стигали, схемите лоши, а продавачката си е гушнала сумичката за вилеровия гоблен И по принцип как да се справяме с такива мошенички

    аз така и не можах да се преборя с Вятърната мелница и сега си я шия както си е ... а имам фрегатата в буря с оригинална схема - то да ти е драго да бродираш !!!!!!

  2. #2

    Подразбиране

    Абсолютно нормално е купувачът да има претенции към стоката, която иска. Аз винаги искам да разгледам комплектовката на място и ако нещо не е наред да се оправи положението...представете си, че някоя част от схемата липсва например ако дадена продавачка не се съгласи да Ви покаже комплектовката просто идете в друг магазин, тя губи

  3. #3

    Подразбиране

    Много пъти са ми отказвали да видя схемата. Май не съм улучвала магазин, където да разгледам комплектовката. Само в Гинокардия са ми показвали няколко пъти.

  4. #4

    Подразбиране

    Наблюдавах една картинка в един магазин за гоблени - продавачки сами комплектоват гоблена: схема на ксерокс,отмерват конците по линия,всичко това пред очите на клиенти.Видях един случай,когато две жени искали замяна на някой комплекн,защото липсвали чилета в комплекта,не знам с какво всичко приключи - извод един - настоявайте да ви отварят комплекти за проверка!

  5. #5

    Подразбиране

    Аз нямам много опит в шиенето и досега съм купувала само 2 гоблена. Последният е на Милена стил, но преди 7 години. Кутията е запечатана с тяхна рекламна лепенка и се съмнявам, че ще и я скъсат, за да видя какво има вътре.

  6. #6

    Подразбиране

    От една страна е правилно продавачките да не отварят готовите комплектовки. От друга на мен ми се е случвало да си купя гоблен чиято схема е на 4 части и една от тях се повтаряше и съответно една липсваше. Смениха ми гоблена, но това беше преди около 15 години.
    Затова когато си заплатя гоблена го отварям пред продавачката и проверявам.
    Редактирано от Snejna : 15.02.2009 в 22:23.

  7. #7

    Подразбиране

    Здравийте всички! Не отдавна ходих на почивка и за да имам с какво да се занимавам си купих "Арабското момиче".Фирмата комплектовала го се казва "Микавада". Започнах веднага да го шия, но като се върнах в къщи реших да поразгледам тук там и установих, че гоблена който купих съдържа 21бр. конци, а в оригинал трябва да са повече от 30бр. Продължавам да шия , но незнам... Вие какво мислите?

  8. #8

    Подразбиране

    Аз в момента довършвам "Арабското момиче" оригинал.Там конците са 36. Много от цветовете са поредни тонове на отделните гами,но това плавно преливане придава красота и дълбочина на гоблена.Щом си ушила част -прецени дали ти харесва и ако е да-давай смело напред.Съжалявам,че не мога да ти дам номерата на конците,а в комплекта няма номера.Успех!

  9. #9

    Подразбиране

    Преди три седмици си купих от магазина на ДМЦ в София три „Пермина” (новогодишни) - Permin-17-7232, Permin-14-9252, Permin-14-9239.
    Дойде им времето и вчера отворих първият комплект. Оказа се, че ми липсват конците от единия цвят. Бързо реших проблема, тъй като той беше нюанс от други два, а и го имах.
    Разтревожих се и отворих и другите два комплекта. От единият липсваха два цвята, а от третия цели четири.
    Разбира се, че сръчно бях изхвърлила касовата бележка.
    Пиша това съобщение, за да ви предупредя – Ако купувате такива комплекти си проверявайте конците още в магазина!

  10. #10

    Подразбиране

    На мен ми се случи преди няколо месеца в една комплектовка едната част от схемата се повтаряше, а другата липсваше. Не отидох в магазина за рекламация, защото знам, че не е нейна вината, а се обадих на фирмата, която го е комплектовала. Жената много ми се извини и ми изпрати липсващата част. Друг такъв случай нямам, но моите са все оригинални на Вилер и не мисля, че те биха направили такова нещо, освен ако не е грешка.

  11. #11

    Подразбиране

    Момичета от много години шия и опита ме научи. Вместо да се моля на продавачки и да се унижавам, защото в крайна сметка няма да отворят гоблена - плащам си го и го отварям пред тях, проверявам всичко /бавно и методично, от което те се изнервят/, ако всичко е наред, благодаря и чао, но ако има нещо - жална им майка, ще разбере и глухия цар,

  12. #12

    Smile

    Цитат Първоначално написано от TDK Виж мнение
    Преди три седмици си купих от магазина на ДМЦ в София три „Пермина” (новогодишни) - Permin-17-7232, Permin-14-9252, Permin-14-9239.
    Дойде им времето и вчера отворих първият комплект. Оказа се, че ми липсват конците от единия цвят. Бързо реших проблема, тъй като той беше нюанс от други два, а и го имах.
    Разтревожих се и отворих и другите два комплекта. От единият липсваха два цвята, а от третия цели четири.
    Разбира се, че сръчно бях изхвърлила касовата бележка.
    Пиша това съобщение, за да ви предупредя – Ако купувате такива комплекти си проверявайте конците още в магазина!
    Напоследък и в този магазин започнаха да "карат през просото"
    А и цените ги завишиха, а са официалните вносители

  13. #13

    Подразбиране

    По същия начин постъпвам и аз.Директно се обаждам във фирмата или директно купувам от нея.Това е най-сигурно,а в магазина е препоръчително комплекта да е запечатан,за да не си мисли клиентът,че има нещо нередно.Майката му е директния контакт!

  14. #14

    Подразбиране

    и точно за магазина на ул.Стамболов искам да се оплача,от сумати време нямах никакви проблеми с поръчка по телефона,но от едно известно време са станали страшно нелюбезни и ако не съм фирма ми отказват поръчката или ме молят друг час или ден да се обадя...Искам да попитам случайно ли е това или и на други така се получава?И магазина ще го затварят ли,ще го разширяват ли ,защото нямал да работи известно време...

  15. #15

    Smile

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от delhina Виж мнение
    и точно за магазина на ул.Стамболов искам да се оплача,от сумати време нямах никакви проблеми с поръчка по телефона,но от едно известно време са станали страшно нелюбезни и ако не съм фирма ми отказват поръчката или ме молят друг час или ден да се обадя...Искам да попитам случайно ли е това или и на други така се получава?И магазина ще го затварят ли,ще го разширяват ли ,защото нямал да работи известно време...
    Ти от къде имаш инфо,че няма да работят? Защото аз сега се връщам от там и не съм срещала табела с такава информация!!

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •