Показване на 1 до 8 от 8

Threaded View

  1. #1

    Подразбиране Замразени зеленчуци и плодове

    Момичета, споделете вашия опит-какво замразявате за през зимата?

    Да започна аз-печени (небелени )чушки, чушки за пълнене(бланширани,за да не заемат място),зелени чушки за супа,тях си ги чупя директно за супичките..Печен (небелен) патладжан..
    Спанак, лапад..
    Моркови, нарязани на кубчета, във формички за лед, слагам малко вода за спойка и като замръзнат ги слагам в по-голяма торбичка и зареждам отново формата..така замразявам и магданоз,кервиз, копър..И после по едно кубче във супата...тази година мисля да си направя и доматени кубчета-за по едно готвене..
    Друго интересно..краставици за таратор+ магданоз или кервиз.Слагам ги в найлонови пликчета или кутии,особеното е,че при размразяването ги пускам директно в киселото мляко,не са като пресните, но е сполучливо..

    Неуспешният ми опит е с тиквички за пържене...Бланширах ги, замразих ги.При пърженето всичко беше супер, но като ги опитахме, вкусни са ,но все едно ядеш гума...няма сдъвкване..Тази година мисля да замразя тиквички та кубчета-за супи и мусака, другият ми неуспешен опит беше с бяло грозде...При размразяването то покафеня и ставаше само за коша..

    Споделете и вие...
    Редактирано от leti_at : 29.08.2009 в 17:51.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •