Показване на 1 до 5 от 5

Тема: Рамкиране

  1. #1

    Подразбиране Рамкиране

    Напоследък шия все дребни гоблени и си купувам рамки от магазинчета, тип "левче", но виждам трудност при рамкирането
    До сега бях свикнала да изпера гоблена, да го изпъна, изгладя и никога не ми е бил перфектно правилен, но за това се погрижва дърводелецът, който рамкира съответният гоблен. Да, но отдавна не съм се възползвала от услугите му, а и от скоро хванах цаката да си купувам рамките от магазини.
    Та, днес се сдобих с цели 9 рамки, следобедът е пред мен и мислех привечер да ви покажа новите неща...но вече цял час се боря с рамкирането и страшно се изнервих...
    Защо не мога да ги изпъна добре? Как да им придам най-правилна форма /правоъгълна, а не ромбоидна/?
    Как процедирате вие? Моля ви, помогнете

  2. #2

    Подразбиране

    vall1981 виж в тая тема

    http://goblenite.org/showthread.php?t=5972

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  3. #3

    Подразбиране

    Благодаря. Аз търсих, търсих, но не бях видяла темичката.

    Ако може и модераторите да изтрият моята

  4. #4

    Подразбиране

    Всъщност, на мен ми е трудно да им придам правоъгълна форма. Та този трик с карфичките на влажен гоблен ли се прави?

  5. #5

    Подразбиране

    Реклама:
    Мне, просто се въоръжаваш с много (остри!) карфички, търпение, здрави връхчета на пръстите и се молиш подложката, на която опъваш да е по-мекичка... Аз вече 2 неща изпънах по тези указания, голяма мъка ми е забиването на карфичките, но иначе става (една голяма за NIA). Просто си хващаш по една (подходяща) нишка-граница за всяка от 4те страни и я разпъваш и закрепваш по подложката. Като зашиеш опънато краищата на плата и притиснеш със зъбчетата на рамката, добавено към това, като се стегне хубаво подложката с панамата върху нея по ширината и дължината на рамката, няма мърдане. Успех!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •