Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 71

Тема: Солария

  1. #31

    Подразбиране

    ако е тук мястото искам да попитам стигат ли конците на гоблените на солария,защото шия модоната с младенеца и ангела и имам притеснения , че няма да ми стигнат конците за лицата. конците са венус Благодаря

  2. #32

    Подразбиране

    До сега не съм имала проблем с конците.Дори са ми оставали.Дано и твоите стигнат.Гобленът е много красив!

  3. #33

    Подразбиране

    дано, и аз на това се надявам, защота съм от провинцията и незная каде се продават , а и номерата не им зная.все пак лицата са едно към едно и малко конци отиват , но въпреки всичко много са малко.

  4. #34

    Подразбиране

    Аз имах тяхна сглобка с ДМЦ от 52 цвята и само един от цветовете не ми стигна и то съвсем малко от него. По принцип не би трябвало да имаш проблем.

  5. #35

    Подразбиране

    Доре аз ших Свети Георги на Солария останаха ми от всички конци бъди спокойнаhttp://www.snimka.bg/?profile,albums

  6. #36

    Подразбиране

    Аз в момента шия гоблен на Солария-Девата и свети дух,и съм на привършване.Всички конци ми стигнаха Но все пак зависи икак се шие
    rusinova@mail.bg

  7. #37

    Smile

    Цитат Първоначално написано от Тошка Виж мнение
    Доре аз ших Свети Георги на Солария останаха ми от всички конци бъди спокойнаhttp://www.snimka.bg/?profile,albums
    Аз шия сега "Св Георги" на Солария , обаче по схема свалена от нета ... Още няма кой знае какво за показване , още шия рамката, затова не съм снимала...

    Правя го с гобленов бод на обикн. българска разграфена панама , 1:1 с два ката от конеца , ДМС.
    Но искам да попитам , ламето с колко ката конец трябва да го шия ?
    С 1 или 2 ката...
    как пише в упътването ?

  8. #38

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimito-dobri4koto Виж мнение
    Аз шия сега "Св Георги" на Солария , обаче по схема свалена от нета ... Още няма кой знае какво за показване , още шия рамката, затова не съм снимала...

    Правя го с гобленов бод на обикн. българска разграфена панама , 1:1 с два ката от конеца , ДМС.
    Но искам да попитам , ламето с колко ката конец трябва да го шия ?
    С 1 или 2 ката...
    как пише в упътването ?
    Аз винаги шия ламето на 3 ката, защото то няма този мъх на обикновените конци и поради това на 2 ката прозира

  9. #39

    Smile

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    Аз винаги шия ламето на 3 ката, защото то няма този мъх на обикновените конци и поради това на 2 ката прозира
    Ама на разграфена българска панама ли?
    или на аида 14
    защото пък от другаде дочух, че трябвало с 1 кат да го шия ламето , а другите конци както са си с 2 ката
    та , затова съм в чуденка , и не го почвам ламето още , а шия другите цветове...
    Ти на каква панама го ши с 3 ката ?

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mimito-dobri4koto Виж мнение
    Ама на разграфена българска панама ли?
    или на аида 14
    защото пък от другаде дочух, че трябвало с 1 кат да го шия ламето , а другите конци както са си с 2 ката
    та , затова съм в чуденка , и не го почвам ламето още , а шия другите цветове...
    Ти на каква панама го ши с 3 ката ?
    И на обикновена разграфена панама съм шила с 3 ката с гобленов бод, и на аида 14 с кръстат бод - също с 3 ката. Просто слагам един кат повече от ламето, отколкото с обикновенните конци.
    Тук можеш да видиш как се е получило при двата вида панама:
    http://marji.snimka.bg/tapestries/mo...271069.6790652
    http://marji.snimka.bg/tapestries/mo...71069.17420615

  11. #41

    Подразбиране

    Йерусалимската Богородица на Солария има ли ламе?
    Вие от коя фирма бихте си купили този гоблен, какви са ви впечатленията?
    D_RosE

  12. #42

    Подразбиране

    Моята Йерусалимска икона е на Солария-от първите ,които се появиха след гостуването на оригинала.Но тогава нямаше ламе-сега не зная как я комплектоват.

  13. #43

    Подразбиране

    Да си кажа и аз мнението , педи години много уважавах тази фирма , гоблените са изпипани , и стават много сполучливи , в последствие на Христос чука на вратата , само един цвят не ми достигна , и като почнах да го търся в ДМЦ каталога и не го открих , а го открих в Анхора ( а да поясня, тогава етикетчетата бяха - ДМЦ , сиреч други конци няма, на опаковката ) , много се разочаровах . Скоро ми подариха Ангела на бялата лилия и - загубих време , но ги гледах в магазина по каталога на конците , и ДМЦ и Анхор , отново 2 цвята не намерих , май са Венус , та - това ме подразни , и просто не си купувам гоблени от тази фирма , независимо , че наистина са изпипани отвякъде . Принципен въпрос - поне не искам да ме лъжат , за гоблена съм убеден , че ще стане чудесен , но .... , а и цените нещо много във висините се движат , и това е другото , което ме кара да не си купувам тяхните гоблени

    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

  14. #44

    Подразбиране

    Искам и аз да попитам нещо,В момента си комплектовам иконата Св,Троеручица на Солария по схема от нета,Дали някой го има ушит да го видя,Не зная защо ,но винаги съм искала да имам тази икона вкъщи,А за първи път ще шия икона и всички викате ,че били много трудни и аз взех да се плаша малко,А по повод изказването на Miro аз си купувам конци те от ключа ДМЦ дали ще стане добра,

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Определено, така уших Разговор с Христос , по схеми на Солария , една приятелка ми ги даде , и стана великолепен . не само , че не трябва да се притесняваш , ами продължи смело напред. Не са толкова трудни , не се отчайвай .
    Бог не би ме натоварил с нищо, с което не мога да се справя. Но понякога ми се иска Той да ми нямаше чак такова доверие...

    Много хора ще влизат и излизат от живота ти. Но само истинските приятели ще оставят следи в сърцето ти.

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •