Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 71

Тема: Солария

  1. #46

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Miro Виж мнение
    Определено, така уших Разговор с Христос , по схеми на Солария , една приятелка ми ги даде , и стана великолепен . не само , че не трябва да се притесняваш , ами продължи смело напред. Не са толкова трудни , не се отчайвай .
    Благодаря много за куража

  2. #47

    Подразбиране

    Определено иконите им са трудни, но красиви. В момента шия Казанската богородица, но вече нямам нерви. Моята е с конци Венус, но не съм доволна от качеството им.
    fillipova@yahoo.com

  3. #48

    Подразбиране

    Здравейте, аз си купих и вече шия Йерусалимска икона на Солария. Втори ден боцкам и съм очарована от модела и това, което се получава.
    Имам заебележка отностно знаците-много са близки и се бъркат и това може би го прави сложен. Хубаво е схемата и знаците да са ясни и лесни за запомняне, а не толкова сложни за разчитане. Триъгалник със тъмно, със светло и т.н. Има толкова варианти да се измислят 50 знака, които да не се доближават толкова. Все пак бродирането е за удоволствие. Всичко останало според мен е много добро.
    Редактирано от dobidal : 18.08.2010 в 16:32.
    D_RosE

  4. #49

    Подразбиране

    dobidal, преснимай схемата и си оцвети само цвета, който шиеш в момента.

    Оцветявам с жълт текстмаркер знака, който в момента ползвам, след това минавам ушитото със зелен маркер. Ако нещо сбъркам, отдолу пак се виждат знаците.

    С какви конци шиеш?

  5. #50

    Подразбиране

    Благодаря, biskvitka. И аз си мислех за по-голям размер на схемата, иначе идеята за маркера е мн. добра. Ти като започнеш с един знак само него ли шиеш? Аз, нямам мн. опит и ми е по-лесно да запълвам дадено пространство и тогава да продължавам.
    Шия с ДМЦ, а ти шила ли си го вече?
    D_RosE

  6. #51

    Подразбиране

    аз също оцветявам сложните схеми. обаче си набелязвам знаците, които са близки и ги оцветявам с фулмастерите (така ли се пише?) на децата в съответните цветове. аз не задразквам ушитото, просто така виждам лесно цветовете и знаците. иначе рпедварително всичко преснимам на А3 хартия

  7. #52

    Подразбиране

    И понеже съм шила същия гоблен на Солария-да споделя своя опит.Увеличих си максимално схемата и така ми беше много лесно да следя знаците.

  8. #53

    Подразбиране

    Наистина са мнго ситни схемите на Солария, аз в момента шия розовите лилиуми по оригинална комплетовка и също както предходните момичета съм увеличила схемата Иначе много бързо ми се изморяват очите, също така при голяма шарения и аз съм с флумастрите, останалото - без задраскване и отбелязване
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  9. #54

    Подразбиране

    Да споделя и аз своя опит. Също максимално увеличавам схемите.Така ясно се очертават знаците .С текстмаркер си отбелязвам знаците,които много си приличат. Напр. чертичка наляво,надясно ,или близки ,различаващи се с горе ,или долу оцветяване. Не маркирам при шиене-само по-трудни места,като по-горе изброени.Не шия и по цветове,защото при Солария ,ако оставиш поле трудно се намира после и гледам да изпълвам последователно местата,където работя.Също хващам един цвят ,по-тъмен обикновено,който ми служи за ориентир. Труднички си са гоблените и,но си струват усилията,защото резултатът е изключителен и задоволяват очакванията ти. При възможност за избор-винаги ще предпочета Солария-не е реклама ,а опит.

  10. #55

    Подразбиране

    dobidal, все още не съм я шила, но много бих искала. На мен повече ми харесва (като цветове) с Венус, но ако са толкова лоши конците, май ще се ориентирам към ДМС.

    Шия по цветове, така допускам по-малко грешки. Но това е въпрос на навик.

    И на мен схемите на Солария са ми много ситни, затова правя оборот на копирните центрове

  11. #56

    Подразбиране

    Конците Венус не са лоши. Имат доста добра цветова гама. Само, според мен, са по-пресукани от DMC. Преди време си взех един гоблен с Венус, за да видя как са. Който се интересува, Княгиня Лебед в моята тема е шит с Венус. Все пак предпочитам DMC.

  12. #57

    Подразбиране

    Малко ми остана да довърша "Момиче в коледна нощ", комплектовката е с Конци Венус - лично аз съм доволна от тях. Нямах никакви проблеми с конците, схемата си я увеличих / но аз правя така със всички схеми/. Сложни са им гоблените, но пък много красиви. Но знаците на схемата са наистина убийствени, ако се опростят ще бъде супер.

    Ето какво се получи - към момента ми остава 1-2 квадратчета /около свещта/ .Надявам се скоро да я довърша и да ходи за рамка. Пък и да и направя една по-прилична снимка, но с тези тъмни цветове може и да не успея.

  13. #58

    Подразбиране

    Nelly_L, много ми харесва твоята княгиня-лебед, толкова е нежна и пастелна!
    Определено ще се шие с Венус!

    cecunka,

  14. #59

    Подразбиране

    Днес увеличих схемата и определено е доста по-лесно. Тия дни ще си взема и маркери, но и аз поне досега оставам с впечатление, че е по-добре да запълва постепенно, защото са много близки цветовете и не се вижда добре, ако има изпуснато.
    Днес ших с два цвята, наложи ми се да разпоря и конците ми се разрошиха и скъсаха доста лесно....и то като се има впредвид, че бяха само няколко бода.
    Досега имам още един започнат гоблен с ДМЦ, но при него не ми се е случвало така лесно да се късат. Защо така?
    Редактирано от dobidal : 20.08.2010 в 23:54.
    D_RosE

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    За Солария мога да кажа, че гоблените им са страхотни, во знаците, които използват и съчетанието им един до друг не е много добро. Що се отнася до конци венус, те са по-мъхави, лесно се нищят и късат.

Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •