Показване на 1 до 15 от 18

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Да-рамката аз си израх сама-това е вярно,но искането ми беше да се махне бялото паспарту(защото не ми хареса)и по този начин се поправи застъпеното от гоблена.Отидох за да се намери някъкв компромисен вариант-даже бях готова да си платя корекцията,а тя се държа толкова грубо!Още като оставях гоблена за рамка тази жена не ми хареса,но както и да е.Относно това,че трябва да се шие още по 5 квадратчета,не съм съгласна-просто на рамкиращите не им се занимава и по-лесно е да застъпиш гоблена с 5 реда отколкото с един.

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от elena763 Виж мнение
    Да-рамката аз си израх сама-това е вярно,но искането ми беше да се махне бялото паспарту(защото не ми хареса)и по този начин се поправи застъпеното от гоблена.Отидох за да се намери някъкв компромисен вариант-даже бях готова да си платя корекцията,а тя се държа толкова грубо!Още като оставях гоблена за рамка тази жена не ми хареса,но както и да е.Относно това,че трябва да се шие още по 5 квадратчета,не съм съгласна-просто на рамкиращите не им се занимава и по-лесно е да застъпиш гоблена с 5 реда отколкото с един.
    Здравейте Елена,
    Първо да се представя. Казвам се Мануел.
    Аз се занимавам с рамкирането на Купчийницата.
    Относно вашият случай - мисля че гоблена се получи много добре и ако махнете паспартуто ще сбъркате.
    Занимавам се от доста години с това и за стотиците гоблени които сам рамкирал вашият е един от малкото които станаха наистина страхотни.
    Относно другия ви проблем - Аз както и Галя /собственичката на магазина/ гледаме да няма конфронтации с клиентите, но понякога и самите клиенти изискват неща които са непосилни/не визирам вашият случай/.
    Специално за вашият случай даже коментирахме колко добре се е получил и даже ви похвалих и вас и Галя за сполучливия избор на рамка.
    Вие сте може би втората клиентка за почти 2 години, която прави проблем за това че са покрити не 1 а 5 реда.
    Относно рамкирането на гоблена. Всяка рамка/паспарту има фалц 6-7 мм , който застъпва гоблена. В/у този фалц ляга стъклото и самия гоблен. Отделно не може да не се скрие част от края на гоблена защото аз ползвам именно краищата за ориентир какъв ще е размера и как де се изпъва.
    Повярваите ми доста е трудно да се изпъва гоблен когато няма ориентир както при вашият случай.
    Ако искате да се вижда целия гоблен има 2 варианта :
    1. Нашивате 4-5 допълнителни ред-а.
    2. Опъвате си сама гоблена/много е лесно, тези дни ако ми остане време ще постна малък гайд относно опъването на гоблени със снимков материал/ както желаете и така го носите да ви го рамкират.

    Имайте предвид че ние покриваме много голям обем от работа - знаете че гоблените се рамкират максимум за 3 работни дни. Седмично рамкираме поне по 15 гоблена, отделно 40-50 маслени/графики и всяко преправяне изисква време и съответно изоставаме с текущата работа. В повечето случии преправянето отнема повече време отколкото ако се направи от нула.

    И така да обобщя:
    ТРЯБВА да казвате на този който ви взима поръчката точно какво искате - нито те нито хората които рамкират са във вашата глава за да знаят как точно си го представяте че ще стане.
    Не махайте паспартуто ще сбъркате.

    Лек ден на всички.
    Ако имате някакви въпроси - manuel@gbg.bg

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •