Показване на 1 до 14 от 14

Тема: Каймак

  1. #1

    Подразбиране Каймак

    Кажете ми някакави идейки за използване на каймак.
    Купувам домашно мляко и след като го сваря се образува един дебел слой каймак. За съжаление незнам в какви рецепти може да се използва.

  2. #2

    Подразбиране

    какви ти рецепти ние с малката се бутаме над тенджерата кой да го хапне

  3. #3

    Подразбиране

    Ако правиш "топки" отгоре за полив се слага яйца, сол и каймак
    Топките са тесто разточено, натрошено сиренце, след това се навива на руло и се реже на топки, които се редят в тавата и след това полива отгоре и се слага във фурната .
    Иначе много го обичам на филийка....
    Огладнях!

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mylli
    какви ти рецепти ние с малката се бутаме над тенджерата кой да го хапне

    Като изстине млякото се образува този пласт, прилича на сметана, незнам как да го ядем директно , даже като се опитам да го махна се навива на руло

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetly_
    Ако правиш "топки" отгоре за полив се слага яйца, сол и каймак
    Топките са тесто разточено, натрошено сиренце, след това се навива на руло и се реже на топки, които се редят в тавата и след това полива отгоре и се слага във фурната .
    Иначе много го обичам на филийка....
    Огладнях!

    И топки щя направя ако трябва , ако може дай рецептата, и обясни по-подробно кака да нарежа руло на топки

    Не става на филийка , никой в нас не яде така за съжаление.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kotentseto
    Като изстине млякото се образува този пласт, прилича на сметана, незнам как да го ядем директно , даже като се опитам да го махна се навива на руло
    Да много добре знам какъв пласт сметана се образува- моята кукла е на 3 години и половина но продължава до пие кисело мляко, но не купешко (че то си е направо срамота при толкова крави около мен :wink: ), а аз и го квася така че........доста каймак съм подхапнала

  7. #7

    Подразбиране ре

    Няма дете сигурно,което обича каймак.За да не го хвърлям,го събирам 2-3 дена в бурканче,слагам го в хладилника.Завивам хубаво капачето и разбивам тръскайки бурканчето по-продължително и става чудесна сметана.

  8. #8

    Подразбиране Re: ре

    Цитат Първоначално написано от janet
    Няма дете сигурно,което обича каймак.За да не го хвърлям,го събирам 2-3 дена в бурканче,слагам го в хладилника.Завивам хубаво капачето и разбивам тръскайки бурканчето по-продължително и става чудесна сметана.
    И аз го събирам в буркан и да ме питаш защо, много красиво изглежда . Незнам ако го смеся с някакво сладко и го намажа на филийка . Имах една книжка от време "оно" от бабиното де , помня, че имаше много рецепти с каймак, ама не мога да я намеря.

  9. #9

    Подразбиране ие

    Лятото с ягоди,зимата със сладко е чудесно.Освен това вместо друго мляко може да се използва за мекици и стават много вкусни.

  10. #10

    Подразбиране

    леле, блазе ви бе хора, как искам да си имам домашна сметана. А за рецепти- ако четеш руските форуми,де що срещнеш рецепта със сливки е това е то каймака. Аз все имам проблем с какво да го заменя( заменям го с растителна готварска сметана, ама не е същото)

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma
    леле, блазе ви бе хора, как искам да си имам домашна сметана. А за рецепти- ако четеш руските форуми,де що срещнеш рецепта със сливки е това е то каймака. Аз все имам проблем с какво да го заменя( заменям го с растителна готварска сметана, ама не е същото)

    ОООООО, вчрно, че на каймака му казват сливки . благодаря Джема. Сега се замислям дали мога да сложа в борш, е няма да е същото , ама пак беличко ще се мярка в чинията .

    А между другото много обичам доматена пюре супа, в къщи не мог ада я докарам нещо, все кисела става . Имам си едно любимо ресторанче и там винаги си поръчвам доматена крем супа, а отгоре сега се сещам, че може при сервиране да и сложа от каймака


    Та с две думи си прося рецептичка за хубава и н кисела доматена крем-супичка

  12. #12

    Подразбиране

    Да, става и за борщ и за крем--супа.М-мм, вкусно.

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте
    Аз използвам каймака за правене на масло,тъй като всяка седмица подквасвам поне 3-4 литра мляко.Ето и начина:
    каймак от 3 л мляко
    1и1/2 до 2 к.л. захар
    2 с.л. заквасена сметана или каимака от 1 кисело мляко
    Всичко това слагам в буркан с винт и се бие докато стане с консистенцията на майонеза.Прехвърля се в купа със студена вода,изплувалото на повърхността се прехвърля в друга купа пак със студена вода(така маслото се измива и стяга) и се слага в кутийка с капак и в хладилника.
    Така написано изглежда сложно, но не е

  14. #14

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от надин
    Здравейте
    Аз използвам каймака за правене на масло,тъй като всяка седмица подквасвам поне 3-4 литра мляко.Ето и начина:
    каймак от 3 л мляко
    1и1/2 до 2 к.л. захар
    2 с.л. заквасена сметана или каимака от 1 кисело мляко
    Всичко това слагам в буркан с винт и се бие докато стане с консистенцията на майонеза.Прехвърля се в купа със студена вода,изплувалото на повърхността се прехвърля в друга купа пак със студена вода(така маслото се измива и стяга) и се слага в кутийка с капак и в хладилника.
    Така написано изглежда сложно, но не е




    Чудесна идея , много ти благодаря. Аз ползвам доста прясно мляко, част за торти или разни вкусотийки, част за кисело мляко и така се събира доста каймак.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •