Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 44
  1. #1

    Подразбиране ПЧЕЛНИТЕ ПРОДУКТИ-ХРАНА И ЛЕКАРСТВО!-

    Още в дьлбока древност пьрвобитният човек се научил да добива мед от дупките на дьрветата и цепнатините на скалите,в които живеели пчели.За народите от Египет,Китай,Индия, за арабите,елините и римляните медьт е бил не само храна ,но и средство за лекуване.Трупьт на Александьр Македонски бил пренесен от Азия /Вавилония/ в Македония в ковчег пьлен с мед.
    В наши дни медьт се иползва в сладкарството,като добавка кьм някои храни,парфюмерийната и козметична промишленост , в народната медицина и не на последно място като натурална храна.
    Приемайте меда разтворен в малко вода ; в охладен чай ;ако е кристализирал се задьржа по-дьлго под езика,така се усвоява по-добре и не дразни стомаха.Медьт действа благоприятно на горните дихателни пьтища,сьрдечно-сьдовата систем,стомашно-чревния тракт и др.Приема се обикновено за вьзрастни по 2 гр на кг тегло,разпределен на няколко приема.Моят призив е:ЯЖТЕ МЕД ЗА ЗДРАВЕ И КРАСОТА!
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  2. #2

    Подразбиране ПРОПОЛИС

    ЕДНА РЕЦЕПТА С ПРОПОЛИС ЗА ДЕЦА И ВЬЗРАСТНИ:
    ЗА ВЬЗРАСТНИ: 30-40 капки 30% прополисова /клеева/ тинктура ,в 50 мл. хладка вода,сутрин и вечер 1 час преди храна --действа противовьзпалително,бактерицидно,антивирусно/добре е да се взема преди и по време на грипните епидемии/.ПРИЛАГА СЕ ПРИ КОЛИТИ,ГАСТРИТИ ПОНЕ 45 ДНИ.
    ЗА ДЕЦА-НА КОЛКОТО ГОДИНКИ Е ДЕТЕТО,ТОЛКОВА КАПЧИЦИ ОТ ТИНКТУРАТА ВЬВ ВОДИЧКА ИЛИ ПОДСЛАДЕНО ОХЛАДЕНО ПРЯСНО МЛЯКО СУТРИН И ВЕЧЕР ПРЕДИ ХРАНА /1 ЧАС/.ДОБРЕ Е ДЕТЕТО ДА Е НАВЬРШИЛО ТРИ ГОДИНКИ.

    ДА НЕ СЕ ПРИЛАГА ПРИ АЛЕРГИЯ КЬМ ПРОПОЛИСА!!!
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  3. #3

    Подразбиране ПРОПОЛИС

    Моя съвет е вместо готова клеева тинктура от аптеката да си направиш самостоятелно такава,пробвала съм има съществена разлика.

    Тази тинктура е добре да се приема и от тези,които са на някаква диета за промяна на теглото.Ще дадеш на тялото си много пълноценна храна,лесно усвоима,която ще намали естествено глада.

    Много рецепти има с билки и мед.
    Например алое с мед и малага/червено вино/-извежда токсините от тялото,помага за възстановяване на увредени клетки,регулира кръвното налягане,оказва оздравително въздействие на целия организъм.Подпомага храносмилането.

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dvebrezi Виж мнение
    Моя съвет е вместо готова клеева тинктура от аптеката да си направиш самостоятелно такава,пробвала съм има съществена разлика.
    Как в домашни условия сами да си направим клеева тинктура?

  5. #5

    Подразбиране

    Аз лично правя така от години:Парченца клей разтварям в спирт и винаги имам в хладилника такава тинктура! Може и в домашна ракия!
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelia Виж мнение
    Аз лично правя така от години:Парченца клей разтварям в спирт и винаги имам в хладилника такава тинктура! Може и в домашна ракия!
    Имали някакво съотношение клей / спирт(ракия) ?

  7. #7

    Подразбиране рецепта

    30-35 гр.ПРОПОЛИС /ПЧЕЛЕН КЛЕЙ/ ПОСТАВЕТЕ В КАМЕРАТА НА ХЛАДИЛНИК ЗА ОКОЛО ЕДНО ДЕНОНОЩИЕ,ЗА ДА СЕ СТЕГНЕ--/ прополиса от топлото омеква,а от студеното се втвьрдява /.В ПО-ПЛЬТНО ПЛИКЧЕ СЕ СЧУКВА С ЧУКЧЕ ДО КАТО СТАНЕ НА ПРАХ и СЕ ПОСТАВЯ В БУРКАНЧЕ ,ИЗСИПВА СЕ В НЕГО 100 мл 95 градусен ЧИСТ ЕТИЛОВ СПИРТ ОТ АПТЕКАТА СЬХРАНЯВА СЕ В ТЬМЕН ШКАФ, ОТВРЕМЕ НА ВРЕМЕ СЕ РАЗКЛАЩА И СЛЕД ЕДНА СЕДМИЦА МОЖЕ ДА СЕ УПОТРЕБЯВА - ВЕЧЕ Е ГОТОВ-
    ЗА ВЬЗРАСТНИ ПО 30-40 КАПКИ В 50 мл ХЛАДКА ВОДА ,СУТРИН И ВЕЧЕР НА ГЛАДНО
    ЗА ДЕЦА- НАД 3 ГОДИНКИ- НА КОЛКОТО ГОДИНКИ Е ДЕТЕТО-ТОЛКОВА КАПКИ ВЬВ ВОДА СУТРИН И ВЕЧЕР


    НЕ РАЗТВАРЯЙТЕ ПРОПОЛИСА В РАКИЯ,ЗАЩОТО НЯМА ДА СЕ РАЗТВОРИ.!

    НЕ РАЗТВАРЯЙТЕ В 70 ПРОЦ.,А САМО В 95 ГРАДУСОВ,ЗАЩОТО 70 ГРАД. Е ЗА ДРУГА ЦЕЛ И Е ПО- СЛАБ.------САМО В 95 ГРАДУСОВ !!!!!!!
    АКО ИМАТЕ ВЬПРОСИ ЗА ПЧЕЛНИТЕ ПРОДУКТИ- АЗ СЬМ НАСРЕЩА!
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  8. #8

    Подразбиране

    Клеевата тинктура е доста добър имуностимулант, миналата година го давах на детето. Подсетихте ме отново да започвам. Иначе и в аптеките се продава, аз лично от там го купих. Предполагам "домашното производсто" е доста по-добро!

  9. #9

    Подразбиране

    Благодаря за информацията, Снежи!
    Понеже нямам възможност да претегля в къщи, колко е 30-35гр клей, парченце клей с големината на половин кибрит примерно, Може ли някакъв такъв ориентир да ми дадеш. Благодаря предварително.
    Редактирано от Marieta_ : 14.10.2009 в 09:47.

  10. #10

    Подразбиране прополис

    Обикновено се предлага на фитили.Един фитил е около 30 г

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dvebrezi Виж мнение
    Обикновено се предлага на фитили.Един фитил е около 30 г
    Благодаря Имам готова клеева тинктура от аптеката, но предпочитам да си я направя сама.
    Как се съхранява тя? Колко дълго може да се използва?

  12. #12

    Подразбиране

    ГОРЕ-ДОЛУ,КОЛКОТО ГОЛЕМИНАТА НА ПО-ГОЛЯМ ОРЕХ Е ОКОЛО 30-35 ГР И ГЛЕДАЙТЕ ДА НЯМА МНОГО ВОСЬК В НЕГО -ЗА ДА РАЗБЕРЕТЕ ДАЛИ ПРОПОЛИСА Е ДОБЬР,ПЬРВО ГЛЕДАТЕ ЦВЕТА /ТРЯБВА ДА Е ОТ ЖЬЛТ ДО ТЬМНО КАФЯВ/,ТРЯБВА ДА Е ПЛЬТЕН И СЕ ПРОБВА ,КАТО ПАРЧЕНЦЕТО ПРОПОЛИС СЕ ПУСНЕ В СЬД СЬС СТУДЕНА ВОДА /ЧАША НАПРИМЕР /АКО ПОТЬНЕ НА ДЬНОТО,ЗНАЧИ Е ИСТИНСКИ ПРОПОЛИС АКО ИЗПЛУВА НА ПОВЬРХНОСТТА,ЗНАЧИ ИМА ПОВЕЧЕ ОТ ДОПУСТИМОТО КОЛИЧЕСТВО ВОСЬК И НЕ ГО КУПУВАЙТЕ
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  13. #13

    Подразбиране

    И ЗА ДА РАЗБЕРЕТЕ ЧЕ ГОВОРЯ ПРОФЕСИОНАЛНО,КАЧВАМ НЯКОЛКО СНИМКИ

    ПЧЕЛИНА НИ КОЙТО ЩЕ СЕ УВЕЛИЧАВА ОЩЕ,ПЧЕЛАРСКИЯТ НИ МАГАЗИН КЬДЕТО РЕАЛИЗИРАМЕ ПРОДУКЦИЯТА СИ И СНАБДЯВАМЕ ПЧЕЛАРИТЕ С МАТЕРИАЛИ ...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от sneji_bee : 14.10.2009 в 11:31. Причина: ДОПЬЛНЕНИЕ
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dvebrezi Виж мнение
    Много рецепти има с билки и мед.
    Например алое с мед и малага/червено вино/-извежда токсините от тялото,помага за възстановяване на увредени клетки,регулира кръвното налягане,оказва оздравително въздействие на целия организъм.Подпомага храносмилането.
    Това как се прави

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Много полезни съвети,задължително ще си направя такава тинктура.На пазара се продава пчелен прашец,атой как и за какво се използва?

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •