Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 44
  1. #16

    Подразбиране

    Ог пчелния прашец:или прополис/ може да се приготви тинктура
    30г се поставят в хладилника в камерата и след това се настъргват.
    Добавя се 120мл чист спирт/96% от аптеките
    Поставя се в шише и в хладилника.Всеки ден се разклаща.
    След 15 дни може да се ползва.
    По 15капки след ядене
    Съдържа много витамини,аминокиселини
    Много е полезно за оргаизма,за стомаха,за кръвоносната система,за мозъка.

  2. #17

    Подразбиране

    Зависи за какво ще се употребява,на колко сте години и степента на заболяване!
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  3. #18

    Подразбиране

    Снежи ,за колит помага ли и като за мен ,знаеш ми пропорциите каква да е дозата?Омръзна ми да пия лекарства за този колит и ефекга е само докаго ги пия.

  4. #19

    Подразбиране

    ЮЛКА,като се видим ще поговорим!
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dvebrezi Виж мнение
    Ог пчелния прашец:или прополис/ може да се приготви тинктура
    30г се поставят в хладилника в камерата и след това се настъргват.
    Добавя се 120мл чист спирт/96% от аптеките
    Поставя се в шише и в хладилника.Всеки ден се разклаща.
    След 15 дни може да се ползва.
    По 15капки след ядене
    Съдържа много витамини,аминокиселини
    Много е полезно за оргаизма,за стомаха,за кръвоносната система,за мозъка.
    Две брези, прашец и прополис са две сьвсем различни неща!!!!!
    ----може да не е в хладилник,а на тьмно;
    ----за една седмица тинктурата е готова за ползване;
    ----пие се обезателно преди храна-1 час
    ДОСТА НЕВЕРНИ НЕЩА СИ СЬЧИНИЛА В МОЯТА ТЕМА,АКО НЕ ТИ Е ЯСНО ПО-ДОБРЕ ПОПИТАЙ,НЯМА НИЩО СРАМНО!
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  6. #21

    Подразбиране

    СНЕЖИ, темичката ти е много, много интересна и полезна!!!Много ценни съвети

    За клеевата тинктура мога от личен опит да кажа,че е прекрасно средство за лечение на гастрити и колити.Преди години имах сериозни проблеми със стопаха.Тогава пих клеева тинктура,приготвена точно по рецептата която ти даваш.До днес-вече повече от 20 години-нямам никакви проблеми със стомаха

    Снежи, ще те помоля да кажеш нещо и за пчелното млечице...

  7. #22

    Подразбиране ПЧЕЛНО МЛЕЧИЦЕ или /желе-роял /

    Пчелното млечице служи за храна на личинките на пчелите работнички и тьртеите до 3 дневната им вьзраст ,на личинката на майката -до 5 -ия ден и на самата нея,по време на яйценосната и дейност. А ПРИ ХОРАТА ???? КАК СЕ ПРИЛАГА И ПРИ КАКВИ СЛУЧАИ???

    Пчелното млечице е завършена функционална храна. В съставът му влизат комплекс от 18 аминокиселини в структурите на десетки видове протеини, някои от които по функции се явяват физиологично активни ензими, а също и въглехидрати, липиди, витамини (В1, В2, В5, В6, В9, В12, С, Н, PP), минерали и др. Редица от активните съставки (пептиди, протеини, стероли и др.) са слабо или само частично проучени.


    НАИ-ДОБРЕ СЕ УСВОЯВА КАТО СЕ СЛАГАТ 2-3 КАПЧИЦИ ПОД ЕЗИКА ЗА ВЬЗРАСТНИ ,А ЗА ДЕЦА НАД 1 ГОД--1 КАПЧИЦА ПОД ЕЗИКА СУТРИН /може и на обяд


    ОБИКНОВЕНОТО СЬОТНОШЕНИЕ НА МЕДА И МЛЕЧИЦЕТО Е : 1 КГ МЕД + 10 ГР МЛЕЧИЦЕ, КАТО СЕ ВЗЕМА НА ДЕН ПО 1 СУПЕНА ЛЬЖ.СУТРИН И 1 СУПЕНА ЛЬЖ. НА ОБЯД 1 ЧАС ПР ХРАНА ///льжичките да са равни,т. е .като гребните да не понесете целия буркан///
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  8. #23

    Подразбиране ПЧЕЛНО МЛЕЧИЦЕ или /желе-роял /

    УПОТРЕБЯВА СЕ ПРИ: ЛИПСА НА АПЕТИТ ; СЛЕДОПЕРАТИВНО ЗА ПОДСИЛВАНЕ НА ИМУНИТЕТА; А В КОМБИНАЦИЯ С МЕД И ПРАШЕЦ,ВЛИЯЕ ПОЛОЖИТЕЛНО НА НЕРВНАТА, СЬРДЕЧНАТА , ХОРМОНАЛНАТА И ДР. С-МИ ;
    -ПРИ АНЕМИИ,ПРОСТАТИТИ И ДР....
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  9. #24

    Подразбиране

    Снежи, благодаря ти за изчерпателната и полезна информация

  10. #25

    Подразбиране

    Снеже мога ли тази тинктура да я вземам постоянно през цялата година или ще трябва и почивка.Май ще се окаже че имам болеста на Хашимото да си чувала нещо за нея.Четох някъде че мн помага прополист и изобщо всички продукти от пчелите.

  11. #26

    Подразбиране

    Снежи, ние ползваме, тоест детето и мъжът, всяка сутрин по 1 чаена лъжица от мед, цветен прашец, прополис и пчелно млечице, объркано добре, с 2 супени лъжици кисело мляко, като един чудесен имуностимулант - дъщеря ми тази зима се е разболявала само веднъж от лек грип. също така сливиците й се нормализираха, благодарение на това, аз му казвам "бъркало", и засега с мъжът ми сме много доволни.
    сместа от пчелните продукти, които изброих по-горе, са в количество един компотен буркан, на който мисля, че знам пропорциите. в общи линии прополисът съдържа около 70 вида така да ги кажа антибиотици, които са природни продукти, с които пчелите си почистват къщичката.
    видях магазина и пчелина ти, пожелавам ти да се увеличават пчелните семейства и потребителите на техните продукти.

  12. #27

    Подразбиране

    Дианка,какво е съотношението на продуктите/мед, цветен прашец, прополис и пчелно млечице/.От полученото "бъркало" се взема 1ч.л и се приема заедно с 2с.л кис.мляко?-правилно ли съм разбрала.Искам да подсиля имунната система на децата,но ми се ще да е с нещо от този род ,а не сиропче,дето според мен си е чиста химия.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ivelina70 Виж мнение
    Снеже мога ли тази тинктура да я вземам постоянно през цялата година или ще трябва и почивка.Май ще се окаже че имам болеста на Хашимото да си чувала нещо за нея.Четох някъде че мн помага прополист и изобщо всички продукти от пчелите.
    Желателно е да правиш почивка -поне на 30-40дни -една седмица почивка,но зависи и от заболяването.Аз смятам,че ти спокойно можеш да приемаш прополис,НО ЗА ОСТАНАЛИТЕ ПЧЕЛНИ ПРОДУКТИ ТРЯБВА ДА СЕ КОНСУЛТИРАШ С ЛЕКАР /защото болестта на Хашимото е автоимунно заболяване при което, до колкото знам и сьм чела ,имунитета трябва да се подтиска, а не да се стимулира,а останалите пчелни продукти повишават имунитета.НАПРАВИ КОНСУЛТАЦИЯ С ЛЕКАР ОБЕЗАТЕЛНО! ЖЕЛАЯ ТИ ЗДРАВЕ!
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  14. #29

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ANIMONI Виж мнение
    Дианка,какво е съотношението на продуктите/мед, цветен прашец, прополис и пчелно млечице/.От полученото "бъркало" се взема 1ч.л и се приема заедно с 2с.л кис.мляко?-правилно ли съм разбрала.Искам да подсиля имунната система на децата,но ми се ще да е с нещо от този род ,а не сиропче,дето според мен си е чиста химия.
    При всеки човек е срого индивидуално приемането на продуктите- много зависи на каква вьзраст сте,тонизирате ли се,профилактика ли правите или лекувате.Плюс това, има хора, които проявяват алергия кьм цьфтежа ,а прашеца са мьжките полови клетки при растенията ,така че ...много трябва да се внимава!
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    права е Снежи, че трябва да се внимава с тези продукти, защото са силни и ако има някой алергия към тях, а това не е срамно, трябва да се знае и съответно да не се употребява. моето дете смятам, че няма алергия и затова му давам. а между другото, това е и лекарство за простатата, поне такава е препоръката на майстора му, пчелар, а и имаме отзиви, че наистина има ефект. само искам да се знае, че това е строго индивидуално за всеки човек. лично аз не го вземам, защото ми се гади от прополиса или спирта, в който е разтворен. съотношението е 1 КГ. МЕД, мисля 250 ГР. ЦВЕТЕН ПРАШЕЦ, ПРОПОЛИС колкото орех , разтворен в чист етилов спирт - 95%-ов и 10 ГР. ПЧЕЛНО МЛЕЧИЦЕ. сместа се обърква добре, след това се взема с кисело мляко, заради острия вкур са прополиса и спирта, но не е задължително. само трябва да се знае имате ли алергия към тези продукти. аз за по-лесно си го купувам това от майстора-пчелар, който ми го препоръча за имунитета на детето ми. това го ползва и мъжът ми, и досега, да чукам на дърво, не са се оплакали. но пак казвам - това е строго индивидуално и ако някой не се чувства добре, по-добре да не употребява пчелни продукти, докато не разбере дали няма алергия към някой от съставките им.
    Редактирано от dianka : 12.04.2010 в 16:29.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •