Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 56
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Marieta_ Виж мнение
    Какъв каунт е черната панама?
    Незнам аз си поръчвах бяла, не черна!Напиши им едно писмо и до половин час ти гарантирам че ще ти отговорят

  2. #17

    Подразбиране

    Няма нужда от гаранция знам от опит,че винаги са много точни. Благодаря!

  3. #18

    Подразбиране

    Днес си купих българска бяла панама,защото само такава от белите имаше,Та въпроса ми е може ли да се шие кръстат бод на нея и ако може с колко нишки,Сравних я с разграфената и дупчиците са на еднакво разстояние,И ако шия кръстат бод трябва ли да прескачам дупчица или не,Надявам се да ме ориентирате ,Благодаря ви

  4. #19

    Подразбиране

    Да, може да се шие кръстче. Дали ще шиеш във всяка дупка или през дупка, зависи от размера, който искаш да се палучи готовия гоблен. Във всяка дупка се шие с 1 нишка, а през дупка - може и с две, може и с три нишки. Най-добре е да направиш проба и да видиш как ще ти хареса повече. Успех с начинанието.

  5. #20

    Подразбиране

    Аз също съм си поръчвала от аксиома. Плащаш като получиш пратката и безплатно за доставката Метър на 1.50 ,14.50 лв- Много бързо стана.

  6. #21

    Подразбиране

    veneta_az Благодаря много за съвета,Досега съм шила все 1:4 и се чудя как да започна с кръстат бод,Още веднъж ти благодаря

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от dushkova Виж мнение
    Аз също съм си поръчвала от аксиома. Плащаш като получиш пратката и безплатно за доставката Метър на 1.50 ,14.50 лв- Много бързо стана.



    Безплатна е доставката само ако е над 30 лв поръчката нали?Защото на мен така ми отговориха.

  8. #23

    Подразбиране

    Явно съм хванала някаква промоция по Коледа

  9. #24

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от d78152 Виж мнение
    Днес си купих българска бяла панама,защото само такава от белите имаше,Та въпроса ми е може ли да се шие кръстат бод на нея и ако може с колко нишки,Сравних я с разграфената и дупчиците са на еднакво разстояние,И ако шия кръстат бод трябва ли да прескачам дупчица или не,Надявам се да ме ориентирате ,Благодаря ви

    На българска панама 22 ct шия на кръстче, винаги през дупка с 2 нишки.

  10. #25

    Подразбиране

    sissak Благодаря и на тебе за съвета,Направих няколко опита с кръстат бод докато преценя кое става по-добре,Шия една картичка и се надявам да стане сполучлива,Само дето не можах да се справя с разграфяването на панамата ,та почнах да шия на цялото парче,Но и това ще се ориентирам,Благодаря ви за съветите,

  11. #26

    Подразбиране

    Момичета вчера си купих черна бълг.панама 22 каунт и казаха, че очакват и по едра черна. Магазина е на Хр.Ботев м/у Пиротска и Цар Симеон /не помня точно №/ дървения магазин, поне така го знаят моите приятелки. Има и конци на много фирми, даже го видях и китайското ДМЦ, което не изглеждаше никак лошо. Някои дали е шил с него???ПС. Забравх да кажа: цената на панамата е 10.00лв. за 1 метър, двойна ширина.
    Редактирано от ВанчетоМОД : 22.01.2010 в 20:19. Причина: грешка

  12. #27

    Подразбиране

    Здравейте момичета,
    Незная дали е тук мястото да попитам , но не можах да намеря по-подходяща тема а и виждам че тук се говори за панама.
    Извинете ме предварително за некомпетенността но ,,,,,,,
    Та въпросчето ми е следното .Какъв номер са по принцип панамит в/у които се шият гоблените .Зная че ще кажете че зависи от самия гоблен ,но по принцип тези които са готово комплектовените гоблени .
    Незнам дали го обясних правилно дано да ме разберете .

  13. #28

    Подразбиране

    В момента като че ли е "модерна" бялата Аида, 14 каунт. Нооо да, зависи от гоблена

  14. #29

    Подразбиране

    Kapii, първият ми гоблен готова комплектовка беше на сива аида 14 каунт. Вторият - с тъмно-синя 18 каунт. Така че наистина зависи от гоблена.

    Обикновено интернет магазините в описанието посочват и типа панама.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Kapii, комплектовките на българските фирми, обикновено са с българска панама, която е приблизително 22 каунт.
    Комплектовките на чуждите фирми са с различен каунт панама, зависеща от гоблена - най-често Аида 14, 16, 18 каунт, както и в различен цвят.
    Гоблените на Ланарте са с панама 28 каунт (поне тези, които съм виждала до момента). Тя е ситна като плат..Ако греша, някой да ме поправи

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •