Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 17
  1. #1

    Подразбиране Помогнете да разпознаем цветята

    Момичета, много ви моля да ми помогнете да разпознаем тези цветя. Трябва ми още едно цвете за робина най-добре в червено или жълто, но искам да знам как се казва. Това са цветя, които растат в Алпите. Разбира се някои от тях разпознавам - тинтявата, камбанките, еделвайса, димитровчето и предполагам последното е карамфил. Помогнете ми за останалите. Благодаря предварително на всички отзовали се.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  2. #2

    Подразбиране

    Мисля че последното на втората редичка е теменужка, а последното на третата редичка - цвят на ягода.

  3. #3

    Подразбиране

    Последното на най-горния ред е еделвайс...
    Сигурно някое от другите е иглика, ама нямам точен кандидат, колебая се между 3-4

  4. #4

    Подразбиране

    Това са диворазтящи цветя и мисля е между тях няма карамфил.Аз смятам че на първия ред второто е жълтурче третото перуника? и четвъртото еделвайс.На втората редичка второто камбанка след това незабравка четвъртото теменужка на третия ред последното и на мен ми прилича на цвят на ягода и на последния ред третото ми прилича на маргаритка и последното на иглика.От останалите съм виждала да растът по поляните но не им знам имената Дано се намери някой по-знаещ.

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета. Тези,които аз познавам са: последното на първия ред е еделвайс, второто на втория ред е камбанка, третото на втория ред е тинтява(това ми е любимото цвете) и третото на третия ред е димитровче. Тези ги познавам много добре и съм сигурна за тях.
    marji, ами то наистина май последното на втория ред е теменужка.
    Tooth, мислех си за див карамфил, защото листата му всичките излизат отдолу. А за желтурчето се съмнявам, че не е, пак заради листата.
    bop bop mara добре, че се сети за игликата. Кое мислиш че е? Като гледам най-много прилича първото на четвъртия ред.
    Кое да сложа на робина на мястото на надписа (на фона на няколко хълма)?

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  6. #6

    Подразбиране

    И аз да помъдрувам над имената. Какво ще кажете за последното...вид здравец. А игликата мисля, че е второто на първия ред - Primula vulgaris.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Игликата май не е 2рото на 1вия ред, много малки са му листата. Ама всичките бели ми мязат на иглика по малко (с изключение на еделвайса) и също червенкото с бялото оченце (3ти ред, 1ви стълб)... Едното бяло го определиха на дива ягодка, така че отпада...
    Мислех си в сайта на фирмата-производител няма ли да има някакво описание, което поне да ни каже имената на цветята, пък после да ги разпределяме по картинките?

    Още една идея - флокс... ама пак не мога да преценя кое е (ако има).
    Жълтото пък прилича на http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%...BB%D0%B5%D1%86 (абе жълтурче си му викаме)
    Редактирано от bop_bop_mara : 20.09.2009 в 22:42.

  8. #8

    Подразбиране

    Случайно, намерих името на второто от последния ред .......на латински Clematis alpina
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране

    Схемата е от списание. Направих запитване за имената.
    keikal, а имаш ли схемата?
    Попитах в един ботанически форум и ми отговориха, че 1, 6 и 14 са кампанули, 4 - еделвайс, 7 - тинтява, 8 - горска теменужка, 12 - бяла анемония, 13 - бяла иглика, 16 - седум, но не са сигурни.
    Кажете кое да сложа на робина?
    Редактирано от wylchin : 22.09.2009 в 14:18.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  10. #10

    Подразбиране

    wylchin, ако питаш за схемата на сините цветчета имам я. Ако искаш ще ти я изпратя.

  11. #11

    Подразбиране

    Според мен да сложиш жълтото цвете(мисля,че е жълтурче)
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от keikal Виж мнение
    wylchin, ако питаш за схемата на сините цветчета имам я. Ако искаш ще ти я изпратя.
    Да, много те моля, изпрати ми я на wylchin@abv.bg
    Светле, колебая се между него, третото и десетото.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  13. #13

    Подразбиране

    Няма ли да има "насищане" в розово червената гама
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  14. #14

    Подразбиране

    Открих имената. Пише ги на една от страниците в списанието, ама аз нали гледам само схемите. Всичките са на латински.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Остава да кажеш дали сме ги уцелили тези, който уж познахме... Ще ми бъде интересно.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •