Показване на 1 до 7 от 7

Тема: Тесто

  1. #1

    Подразбиране Тесто

    Денс май не ми е ден за готвене . Бях решила да направя спначени кифлички, дадоха ми рецептата преди няколко дена, за моя беда в кухнята стои една топка тесто, която прилича на люспести етажи . Какаво съм омотала, хем гледах как ги правят и точно това направих и днес, малката плаче , а аз не знам какво да правя с това тесто. Оставих го на топло дано се надигне, знам ли, ужас . Дано има някой на линия сега за помощ.

  2. #2

    Подразбиране Re: Тесто

    Цитат Първоначално написано от kotentseto
    Денс май не ми е ден за готвене . Бях решила да направя спначени кифлички, дадоха ми рецептата преди няколко дена, за моя беда в кухнята стои една топка тесто, която прилича на люспести етажи . Какаво съм омотала, хем гледах как ги правят и точно това направих и днес, малката плаче , а аз не знам какво да правя с това тесто. Оставих го на топло дано се надигне, знам ли, ужас . Дано има някой на линия сега за помощ.
    Споко, щом прилича на люспести етажи, значи не е добре омесено, защото няма достатъчно течност. Не знам по каква рецепта си ги правила, но опитай да прибавиш малко повече от течността с която си ги замесила(предполагам прясно мляко)и ги омеси отново! И рапортувай какво е станало! :wink:
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  3. #3

    Подразбиране

    Добре, ч еме подсети, сега ще напиша рецептата, а докато четеш отивам да меся пак , ох успокои ме.

    1 кг.брашно
    1/2 ч.ч зехтин ( аз нямах и сложих олио)
    1/4 ч.ч. олио
    1/2 с.л. захар
    1 с.л. сол
    1 пакет мая
    1 ч.ч. прясно мляко

    В млякото сложих маята и захарта. Спаначената смес е готова, дано успея да докарам и тестото.

    Ако си на линия ще разбереш след половин час какво е станало. Мерси много, аз защо ли реших, че олиото е много.

  4. #4

    Подразбиране

    Опитай да го поблъскаш върху масата става много хубаво тесто и не си играеш да месиш.

  5. #5

    Подразбиране

    Да и на мен ми се струва, че олиото е множко, а течността (млякото) малко. За килограм брашно отива някъде около 300 мл. течност, пък и повече даже.
    Едната чаша олио/зехтин е в повече със сигурност.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veni_3000
    Опитай да го поблъскаш върху масата става много хубаво тесто и не си играеш да месиш.
    По принцип винаги меся върху маса, обичам да ми е широко . Следващия път ще пробвам твоя вариант. Малката не обича спаначена супа, затова пък с охота яде тези "спаначени чантички" - така ги е кръстила, даже помага при правенето.

  7. #7

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Зори
    Да и на мен ми се струва, че олиото е множко, а течността (млякото) малко. За килограм брашно отива някъде около 300 мл. течност, пък и повече даже.
    Едната чаша олио/зехтин е в повече със сигурност.

    Следващия път ще сложа по-малко олио, а снощи по съвета по-доре сложих още една чаша мляко.
    Рецептата е много хубава и нетипична, понеже в спанака се слага освен други подправки и канела. Получава се много нетипичен вкус.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •