Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 17

Hybrid View

  1. #1
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране Българските конци

    Здравейте дайте мнение за българските конци.Аз шия в момента гоблена "Сръбска зима"с български конци и ме интересува дали когато изпера гоблена конците це пуснат? Моля дайте мнение по този въпрос

  2. #2

    Подразбиране Здравей

    Верче аз съм шила с български конци и досега не съм имала никакви проблеми.

  3. #3
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от siisii Виж мнение
    Верче аз съм шила с български конци и досега не съм имала никакви проблеми.
    Много ти благодаря,че ми го каза имаче се притеснявах много дали ще пуснат

  4. #4

    Подразбиране

    Заедно с майка ми сме ушили над 25 гоблена с български конци.Нямали сме случай да пуснат при прането,дори и при пране с по-гореща вода.DMC обаче ми е пускало.Не е вярно и това,че избеляват с времето.Проблемът е по-бедната цветова гама и това,че са с участъци с различна дебелина.Така че, ший си без притеснениея.

  5. #5

    Подразбиране

    Повечето ми гоблени са с български конци-никакъв проблем при пране.А много от тях са на повече от 30 години-не избеляват! Ший спокойно!

  6. #6

    Подразбиране

    Имам доста неща с българско мулине.Нито пуска,нито избелява.Понякога съчетавам DMC с българското мулине(при бродерии,не при гоблени) и се получава много добре.Особено при кръстат бод не личи кое какво е.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  7. #7

    Подразбиране

    Аз също имам няколко гоблена с български конци и наистина не са "мръднали", но са от преди 20 години.Дали и сегашните конци са със същото качество............ не знам.

  8. #8

    Подразбиране

    майка ми навремето е шила с български конци останали са от повече от20 години сега аз шия с тях няма никаъв проблем .

  9. #9
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Момичета мното ви благодаря за мненията който дадохте скоро ще заварша моя гоблен "Сръбска зима"и ще ви го покажа

  10. #10

    Подразбиране

    Чакам с нетърпение да го видя

  11. #11

    Подразбиране

    аз ших конете на водопой с български конци това беше първият ми гоблен беше ужасно точеха се изобщо не можех да шия бодна 10-тина пъти и се къса иначе не пускат но бяха отвратителни
    Срещата на два характера е като взаимодействието между две химически вещества: ако има реакция и двете се трансформират.

  12. #12
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    Момичита искам да попитам защо когото си купих гоблена ''Сръбска зима'' с български конци на самите челета няма номера както при другите конци?Питам защото на мен ми трябва син цвят,а той ми свърши.
    Редактирано от Verche_98 : 15.03.2010 в 22:51.

  13. #13

    Подразбиране

    Българските конци нямат номера.Отиваш в магазина с едно конче,и сравняваш.
    Аз имам много български конци от поне 25-30 години.Нямала съм проблем с тях.Само дето са по матови,без лъскавина.

  14. #14

    Подразбиране

    Ето момичета,тук съм качила номерата на цялата българска гама:
    http://www.goblenite.org/showthread....051#post346051

  15. #15

    Подразбиране

    на българските конци няма номера трябва с конеца да отидеш в магазина и по него да сравняваш и да си го купиш
    Аз съм Тони-а ника ми е ПУХИТО
    tonika1968@abv.bg


    http://puxito.gallery.ru/
    http://puxito.snimka.bg/?profile,albums

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •