Момичета, дайте ми съвет...
Тези моите триглицериди ще ме побъркат...март тази година са ми били 5,87, сега септември вече са 6,23...като нормата е от 0,62 до 2,26!!! Пия ленено семе (сега го приемам смляно, първоначално го взимах на капсули...)Приемах и пектин...ама не много редовно... Свинско (мазно месо почти не ям-2-3 пъти в годината по едан пържола най-много ..). Консумирам основно пилешко и риба..Яйца не обичам..Млечните продукти до сега не можех да ги откажа...но вече ще ги спирам..или ще ги заменям с възможно най-нискомаслените..И пак такова ниво на триглицеридите...Всичко др. ми е в нормата...
Джипито ми предписа Липантил...трябва да го приемам поне 4 месеца(чувала съм,че тези лекарства са като за кръвното-почнеш ли ги един път ,пиеш си ги до живот...) и някакси не ми се щеше да започвам с хаповете....Започнах да вдигам и кръвно с близки граници..пр. 102 на 126 едни ей такива...
Джипито предполага ,че точно от триглицеридите ми е този проблем с кръвното...Давайте съвети, моля...ако някоя от вас е имала сходен проблем?