Нямам намерение да влизам в полемика, както вече казах мненията за и против са много поляризирани, но всеки си има глава на раменете и може да вземе решение сам възоснова на информацията, която има, всеки си поема отговорността за себе си и своето дете.
В момента не съм медицински работник, а бъдещ родител, но това че съм учила тези дисциплини ми помага да си направя изводите за себе си. Само ще кажа едно нещо. Според Конвенцията за правата на човека във връзка с постиженията на медицината всеки има право на информиран избор и право да откаже медицинска манипулация, а ваксината е медицинска манипулация. Не вярвам родителите да ги запознават предварително с инструкциите към ваксините, с възможните странични ефекти, с предупрежденията и противопоказанията, както и с Наредба 15 в частта и за противопоказанията, при които ваксиниране не се извършва или се отлага. По този начин те нямат възможност за информиран избор. Моето дете така или иначе няма да ходи на ясла и градина, поне до момента в който не премахнат официално даването на флуорирано мляко, което едва ли ще стане скоро. Но ще ми е интересно да наблюдавам епидемиите от болести, за които децата се ваксинират, сред ВАКСИНИРАНИ деца.