Показване на 1 до 15 от 35

Threaded View

  1. #1

    Подразбиране За ваксините за нашите деца.

    Дълго се колебах дали да започна тази тема, защото мненията за и против са много поляризирани. Но на мен ми предстои да взема решение за ваксиниране на детето ми и реших да събера информация по въпроса. Имам колежка, която е медицинска сестра, която не ваксинира въобще детето си, но не съм я питала за мотивите и, чувала съм от устата на лекарка кардиоложка, че не препоръчва на никого да се ваксинира срещу каквото и да било, както и да ваксинира децата си, но отново мотивите и ми убягнаха и затова реших да прочета малко материали по въпроса. Честно казано останах много шокирана. Научих неща, които не съм знаела и за които честно казано не съм се замисляла. За който не знае, аз съм медицинска сестра и съм учила микробиология с имунология, инфекциозни болести с епидемиология, детски болести и вътрешни болести, както и хирургия и това което научих определено се потвърждава от знанията, които вече имам по тези дисциплини.
    Първото, което ме шокира е че във ваксините се съдържат изключително опасни токсини, като например живачни съединения, алуминиеви съединения, фенол, формалдехид и други токсични съдинения, за които няма минимално допустими концентрации, освен това много често те не са описани в списъка на помощните вещества.
    Второто което ме шокира е че страничните явления са много и често срещани, но не се описват от лекарите под предлог, че нямало връзка с ваксината, така статистиката се фалшифицира.
    Третото е че в повечето ваксини се сдържат УЖ умъртвени вируси или направо живи, това ми звучи на мен като една опашата лъжа, те май всички са си живи и с това се обясняват епидемиите от същите болести сред ваксинирани деца.
    И четвърто в тях се съдържат белтъчни молекули от чужд произход, които се инжектират направо в кръвообръщението, с което предизвикват алергични реакции и бъдещо алергизиране на детето.
    Но най-важното е че ваксинте въобще не са толкова ефективни както се говори, доказателството е възникването на епидемии от същоте болести сред ваксинирани деца.
    Когато аз бях дете, са ме ваксинирали само срещу вариола, туберкулоза, дифтерит, тетанус и коклюш, като тийнейджърка ме ваксинирха срещу рубеола, а в зряла възраст срещу хепатит Б, шарките така и не ги хванах, както и заушка (паротит), за полиомиелит не се чуваше вече десетилетия, за дифтерит да не говорим. Сега децата ги ваксинират срещу туберкулоза, хепатит Б, дифтерит, тетанус, коклюш, полиомиелит, морбили, рубеола, паротит и болестите, причинени от хемофилус инфлуенце, които са дихателни инфекции и много рядко менингит. Това не ми се вижда нормално, прекалено много са ваксините с токсините си и чуждите белтъци.
    Последиците за здравето, които се свързват с ваксините са ранни и късни, като алергии, атопичен дерматит, астма, всякакви автоимунни заболявания, като инсулинозависим диабет, ревматоиден артрит, множествена склероза, неврологични като менингити, аутизъм и ужасно много други.
    От друга страна повечето от тези ужасни болести всъщност протичат доброкачествено, а които не са такива, има лечение за повечето.
    За мен лично рисковете за здравето на детето ми са повече от предполагаемите ползи, затова аз за себе си съм взела решение вече.

    Гледайте този филм, той почти напълно изчерпва темата.
    http://kolibka.com/download.php?mid=4837
    http://kolibka.com/download.php?sid=4837
    Редактирано от Araxna : 24.09.2009 в 16:10.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •