Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 35
  1. #1

    Подразбиране За ваксините за нашите деца.

    Дълго се колебах дали да започна тази тема, защото мненията за и против са много поляризирани. Но на мен ми предстои да взема решение за ваксиниране на детето ми и реших да събера информация по въпроса. Имам колежка, която е медицинска сестра, която не ваксинира въобще детето си, но не съм я питала за мотивите и, чувала съм от устата на лекарка кардиоложка, че не препоръчва на никого да се ваксинира срещу каквото и да било, както и да ваксинира децата си, но отново мотивите и ми убягнаха и затова реших да прочета малко материали по въпроса. Честно казано останах много шокирана. Научих неща, които не съм знаела и за които честно казано не съм се замисляла. За който не знае, аз съм медицинска сестра и съм учила микробиология с имунология, инфекциозни болести с епидемиология, детски болести и вътрешни болести, както и хирургия и това което научих определено се потвърждава от знанията, които вече имам по тези дисциплини.
    Първото, което ме шокира е че във ваксините се съдържат изключително опасни токсини, като например живачни съединения, алуминиеви съединения, фенол, формалдехид и други токсични съдинения, за които няма минимално допустими концентрации, освен това много често те не са описани в списъка на помощните вещества.
    Второто което ме шокира е че страничните явления са много и често срещани, но не се описват от лекарите под предлог, че нямало връзка с ваксината, така статистиката се фалшифицира.
    Третото е че в повечето ваксини се сдържат УЖ умъртвени вируси или направо живи, това ми звучи на мен като една опашата лъжа, те май всички са си живи и с това се обясняват епидемиите от същите болести сред ваксинирани деца.
    И четвърто в тях се съдържат белтъчни молекули от чужд произход, които се инжектират направо в кръвообръщението, с което предизвикват алергични реакции и бъдещо алергизиране на детето.
    Но най-важното е че ваксинте въобще не са толкова ефективни както се говори, доказателството е възникването на епидемии от същоте болести сред ваксинирани деца.
    Когато аз бях дете, са ме ваксинирали само срещу вариола, туберкулоза, дифтерит, тетанус и коклюш, като тийнейджърка ме ваксинирха срещу рубеола, а в зряла възраст срещу хепатит Б, шарките така и не ги хванах, както и заушка (паротит), за полиомиелит не се чуваше вече десетилетия, за дифтерит да не говорим. Сега децата ги ваксинират срещу туберкулоза, хепатит Б, дифтерит, тетанус, коклюш, полиомиелит, морбили, рубеола, паротит и болестите, причинени от хемофилус инфлуенце, които са дихателни инфекции и много рядко менингит. Това не ми се вижда нормално, прекалено много са ваксините с токсините си и чуждите белтъци.
    Последиците за здравето, които се свързват с ваксините са ранни и късни, като алергии, атопичен дерматит, астма, всякакви автоимунни заболявания, като инсулинозависим диабет, ревматоиден артрит, множествена склероза, неврологични като менингити, аутизъм и ужасно много други.
    От друга страна повечето от тези ужасни болести всъщност протичат доброкачествено, а които не са такива, има лечение за повечето.
    За мен лично рисковете за здравето на детето ми са повече от предполагаемите ползи, затова аз за себе си съм взела решение вече.

    Гледайте този филм, той почти напълно изчерпва темата.
    http://kolibka.com/download.php?mid=4837
    http://kolibka.com/download.php?sid=4837
    Редактирано от Araxna : 24.09.2009 в 16:10.

  2. #2

    Подразбиране

    И аз съм против ваксините, но сега като ходих да взема бележки за детската градина, ДжП-то ми отказа, защото юни месец трябволо да ги ваксинира, а аз не съм ги завела. Та така, искаш - неискаш, трябва ваксина, иначе не ги вземат в детската градина. И на мен ми казаха, че е мъртва, но .............. Живи и здрави, мина, засега без последствия
    И аз бях взела решение, но ми извиха ръцете..........

  3. #3

    Подразбиране

    Аз доколкото знам, няма законова изискване за детска градина да има всички имунизации, проблема идва от недостига на места в детските градини, и това че по тази причина директорите си избират кого да приемат. Но това си е дискриминация.
    Независимо че в наредба 15 пише че имунизациите са задължителни, тя е в противоречие на Конституцията и Конвенцията за правата на човека във връзка с постиженията на медицината, ратифицирана от България.

  4. #4

    Подразбиране

    Pyrvo da se izvinq 4e pi6a na latinica.
    Vaksinite sa zadyljitelni,ako ne se vaksinirat decata nqma da gi priemat v detskata gradina kakto ve4e pisa did_tag.Naskoro gledah edno predava to4no op tozi vypros edno semeistvo otkazva da si vaksinira deteto roditelite sa se razpisali ,4e nosqt cqlata otgovornost,no kogato idva vreme deteto im da zapo4ne detska gradina kategori4no im otkazvat da go priemat zaradi vaksinata.roditelite se prinujdavat da biqt vsi4ki vaksini prez nqkolko meseca -taka im e kazal li4nit lekar za da moje deteto da zapo4ne gradina ili u4ili6te.Do sega vinagi se e tvyrdqlo, 4e vaksinite sa zadyljitelni ,no sa prieti sys zakon prez 2006 godina ako ne se lyja.Az sym vaksinirala i dvete si deca slava bogu sa mi jivi i zdravi.

  5. #5

    Подразбиране

    аз лично съм против всички ваксини ,но децата ми са вече в училище и нямам тези проблеми ,които имате вие,въпреки че всяка година сестрата в училището ме привиква да ми напомни, че имаме липсващи ваксини...синът ми е астматик и вече никой не може да ме накара да го ваксинирам, а дъщеря ми след ваксина за паротит /заушка/ през ноември 2007 г изкара заушката през февруари 2008 и то в много тежка форма и от тогава се зарекох НИКАКВИ ВАКСИН.В крайна сметка децата ми не са опитни зайчета,а и личният ми лекар не разрешава да ги ваксинирам дори за грип.

  6. #6

    Подразбиране

    Прочети и книгата на Атанас Гълъбов "Световната конспирация срещу здравето"
    Филма съм го гледала през 2004 Накрая на филма може да ви се стори пък, че рекламират хомеопатията, но за това си имаме глави на раменете за да решаваме сами и правим избора си, независимо какъв закон има

    НаЗдраве и късмет на всички
    Редактирано от rodich : 24.09.2009 в 23:29.


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  7. #7

    Подразбиране

    И в училище изискват имунизационния картон на детето...
    Моите две деца са ваксинирани..Когато дъщеря ми беше на 2,6 год. ,при изследване за детски ясли й откриха салмонела..впоследствие се оказа,че е бацилоносител-3 месеца я тъпкаха с антибиотици и повтаряхме и потретвахме изследванията и все излизаше положителен резултат..Чак след 3-я антибиотик всичко беше ок...Детето ми се свърши, спря да яде..беше останало кожа и кости...едни очички само...Изследваха ни цялото семейство..никой от нас нямаше салмонела...А ние обикновено ядем, каквото яде и детето...нито разбрах каго се е заразила ,кога я е преболедувала (представете си без ние да разберем ,при положение,че клиничната картина на салмонелата е много бурна ),че и детето ми да стане бацилоносител...
    Като беше във втори клас гледах предаване, посветено на ваксините (ползи и вреди...последните май бяха повече..) Та там чух, че имало случаи деца да боледуват от салмонела, вследствие на ваксините, които са на основата на птичи ембрион..НАПРАВО ПОЛУДЯХ! От тогава съм убедена,че онова бацилоносителство ни е следствие от ваксините...

    Сега ме вълнува друго...малкият ми син миналата година се спука да боледува в градината, въпреки че му давах имуностимулатор-Изопринозин... Сега ни съобщават ,че др. месец се очаква грипна вълна + епидемия от свински грип...Чудя се да се ваксинираме ли с противогрипни ваксини-цялото семейство...Препоръчаха ми и др. имуностимулатор-Рибомунил ? Дайте съвети..

  8. #8

    Подразбиране

    Недей, рибомунила има полза от него при бактериални тонзилити и фарингити, при грип е безполезен. Свинския грип най-вероятно ще се окаже по лек от обикновения, а обикновения ще си е обикновен. Не им слагай ваксини, така почти сигурно е че ще го хванат, по-добре давай витамин Д3 или дори Д4 (Вигантол), както и вит Ц и Е, а ако са големи вече и на тях можеш да даваш омега-3.

  9. #9

    Подразбиране

    Цялата тази психоатака на тема Грипна вълна...свински грип.. много ми намирисва на кампания на големите фармацевтични фирми, за да си пласират производството от ваксини...т.е. да реализират печалби, използвайки страха на хората... Преди година същото беше май и с птичия грип..и с лудата крава преди това...

  10. #10

    Подразбиране

    Сега ме вълнува друго...малкият ми син миналата година се спука да боледува в градината, въпреки че му давах имуностимулатор-Изопринозин... Сега ни съобщават ,че др. месец се очаква грипна вълна + епидемия от свински грип...Чудя се да се ваксинираме ли с противогрипни ваксини-цялото семейство...Препоръчаха ми и др. имуностимулатор-Рибомунил ? Дайте съвети..
    leti_at, изопринозинът е по-скоро противовирусно средство, и в по-малка степен имуностимулатор.Аз от години използвам при моите деца Бронхо-ваксом.Профилактира вторичните инфекции и усложненията на вир.инфекции.Много съм доволна.
    Мнението ми по въпроса за свинския грип се покрива 100% с твоето

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ya-ya Виж мнение
    Това ,разбира се е мое мнение.Аз също съм взела решението за своите деца.
    ya-ya, абсолютно съм съгласна с твоето мнение! Много те моля да споделиш своето решение за ефективна имуностимулация на децата, пък и на възрастните срещу задаващата се грипна вълна! Едно мнение на професионалист винаги е от полза, макар,че нещата са строгоиндивидуални при всеки отделен случай!

  12. #12

    Подразбиране

    синът ми е на 5години и половина.до сега сме сложили всичките ваксини като бебе,но противогрипни не съм ползвала и нямам намерение.според мен ефекта ще е по-скоро отрицателен.гледам да залагам повече на природни продукти.затова давам ехинацея,витаминен сироп от аптеки лечител,и скоро чух за сребърната вода и купих.ползвам я при хрема.но тя има широко действие.поне така казват.

  13. #13

    Подразбиране

    Нямам намерение да влизам в полемика, както вече казах мненията за и против са много поляризирани, но всеки си има глава на раменете и може да вземе решение сам възоснова на информацията, която има, всеки си поема отговорността за себе си и своето дете.
    В момента не съм медицински работник, а бъдещ родител, но това че съм учила тези дисциплини ми помага да си направя изводите за себе си. Само ще кажа едно нещо. Според Конвенцията за правата на човека във връзка с постиженията на медицината всеки има право на информиран избор и право да откаже медицинска манипулация, а ваксината е медицинска манипулация. Не вярвам родителите да ги запознават предварително с инструкциите към ваксините, с възможните странични ефекти, с предупрежденията и противопоказанията, както и с Наредба 15 в частта и за противопоказанията, при които ваксиниране не се извършва или се отлага. По този начин те нямат възможност за информиран избор. Моето дете така или иначе няма да ходи на ясла и градина, поне до момента в който не премахнат официално даването на флуорирано мляко, което едва ли ще стане скоро. Но ще ми е интересно да наблюдавам епидемиите от болести, за които децата се ваксинират, сред ВАКСИНИРАНИ деца.

  14. #14

    Подразбиране

    Ще се изкажа пак и аз, макар, че нищо не разбирам от медицина, а още по-малко от химия, но според мен всеки би трябвало да има право на избор, а в момента ние нямаме право на такъв. Нагледах се на деца, особенно на близнаци, единият от който е пострадал от задължителни ваксини и косите ми се изправиха, моите деца също са под индиго. Благодаря на Господ, че засега всичко е наред и се надявам и занапред, но въпреки всичко свободата която имаме е измислена, те ни извиват ръцете. Тези ваксини ги вписват на сто места и включително и в книжката и ако не си Дж Пи на собственото си дете, няма как да го впишеш без да му сложиш ваксината
    А относно флурното мляко - аз категорично забраних на мойте деца още в 2-ра група да го пият и съм разговаряла с госпожите - те поне съ разбрани и нямам проблем.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Проблема с флуорното мляко е, че доколкото знам, много други храни в градината се правят с него, не мога да му забраня да яде всичко, за щастие имам кой да ми помага, така че неходенето на градина няма да ми е проблем. От друга страна много лесно ще намеря Джи пи да ми напише ваксините, без да са правени, но не желая да участвам във фалшификации и изготвяне на документи с невярно съдържание, предпочитам да си отстоявам правата.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •