Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 35
  1. #16

    Подразбиране

    Според мен е хубаво да има различни мнения на хора професионално свързани с медицината, а и е нормално. А най-хубаво е, че нещата не са толкова крайни – само черни или само бели, и винаги може да се стигне до истината. Лошото е, че това продължава и дори в 21 век не може да се спре, защото се е узаконило. Безумна е схемата и с аспартама, и с флуорида, с глутамата и т.н. Все безумни схеми за пари!

    Аз съм инженер, не съм лекар. Занимавам се с компютри и там технологиите се развиват ежечасно. (Защото не се тества върху хора, по-лесно е.) Всичко това се прави за пари. Пише се софтуер за мощни машини и ако не е съвместим със старите още по-добре - така клиента ще плати и за лиценз и за нов компютър (или поне ъпгрейд) Защо го казвам? Защото машината за пари е не само в тази област и не е измислена от вчера

    А как може да се върти машината за пари в медицината?
    България като член на ЕС е задължена да закупи опредено количество ваксини, и не вярвам да отречете, че ДжПи-тата получават бройки от тях, които да бият по план. Ако има нежелаещи, те убеждават до последно. Ако държиш на своето подписваш декларация, че ти носиш отговорност, а не личния лекар. Ако успеят да ти замажат очите (че едва ли не, ако откажеш ще минеш през ада) не ти я слагат, но се отмята, че е направена. Защото ако не я направи той, ще я направи следващия лекар и той ще получи 1.16 лв (сумата си я измислих!)

    Много хубаво, че се споменават токсините в храните, полуфабрикати и козметиката. Пак ще кажа – Всеки Сам Прави Избора Си, купувайки даден продукт и ползвайки ваксина, лекарство, билка и т.н. Там пък (в хранително-вкусовата промишленост) с оцветители, подобрители и консерванти създават продукт, така че да е с търговски вид. За да има вкус на оригинален продукт, но да не съдържа оригиналната съставка. Така струва колкото истинското – 10 лв, но се влага 2 лв от сумата. Така чистата печалба расте. Пак машина за пари.

    Я-я, все пак гледай филма (ако все още не си)
    НаЗдраве и късмет


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #17

    Подразбиране

    Хора, а чели ли сте как протичат заболяванията, срещу които се бият задължителните ваксини и какви са последствията от боледуването? Аз прочетох само за тетанус и настръхнах. А децата непрекъснато се врат в разни места и се нараняват с мръсни предмети, от които могат да се заразят... Може и да съм параноик, но ще сведа риска от тетанус до минимум, доколкото зависи от мен. Също и от полиомиелит, и от всички ужаси, които благодарение на ваксините вече почти ги няма. И ще направя задължителните ваксини, когато ми се роди детето.
    Наистина е лошо, че някои хора правят много пари от ваксини, но в крайна сметка, това не прави последните безполезни.

  3. #18

    Подразбиране

    Присъединявам се напълно към мнението на
    ya-ya,и аз и съпругът ми сме лекари ,но не се занимаваме склинична ,а с лабораторна работа.Нашето мнение е категоречно ЗА задължителните ваксини,но никого не сме имунизирали децата си срещу грип.Дори имаме куриозни случаи 2-3 поредни зими в периода на Грипната епидемия.Децата ни бяха в санаториа лна детска гРадина ,която не затваряха през епидимията и не правеха сборни групи ,така през цялата грипна епидемия те си ходеха на градина и оставаха здрави!

  4. #19

    Подразбиране

    Като лекар и аз твърдо заставам зад задължителните ваксини , а по отношение на противогрипните ваксини - всеки има право на избор , ако няма ,разбира се , противопоказния за прилагането им.

  5. #20

    Подразбиране продължение

    тази статия мисля,че е особено подходяща за дискутирания проблем.

    http://www.puls.bg/health/motion/news_2697.html

  6. #21

    Подразбиране

    Аз съм от родителите, които не са съгласни с ваксинирането на децата, чела съм статистики в световен мащаб за честотата на ваксинираните и неваксинираните от дадена ваксина, които после така или иначе боледуват от съответната болест. Ами разлика няма, еднакво боледуват и едните и другите. Освен това, ако са толкова ефективни, защо има толкова болни от примерно туберкулоза и хепатит, когато още първия ден от раждането на детето започват да се слагат ваксините ( специално противохепатитната)?

    По отношение на противогрипните имам въпрос към лекарите във форума. Всеизвестно е че грипния щам всяка година мутира. От него обаче се прави ваксината за следващата година...?! Която е вече друг щам? И как тогава тази ваксина предпазва от новия грипен щам?

    Освен това да си поговорим за циганите - имам лични наблюдения в продължение на години как тези хора не се ваксинират, децата им не ходят нито на профилактични прегледи, нито на училище. Живеят в абсолютно мизерни условия на мръсотия и недохранване, всъщност имат всички предпоставки да предизвикат не епидемия а даже пандемия... обаче истината е, че не боледуват от такива болести. Или поне не повече отколкото ваксинираните деца.

    Относно дискриминацията на неимунизираните деца - аз имам две, които години наред отказвах да ваксинирам, до момента в който трябваше да тръгнат в 1-ви клас. Направо ми се постави въпртоса, че или ще им направя ваксините или няма да ги приемат в у-ще. За мен лично това е насилие. Или изнудване - както искате така го наречете. В крайна сметка не ги ваксинирах, уредих им документите чрез мои познати и така... И между другото, аз също не съм ваксинирана с никакви едновремешни "парички" и т.н. Благодаря на майка ми че е успяла да ме опази.

  7. #22

    Подразбиране

    С това не мога да се съглася.Точно от тях тръгват малки епидемични взривове,които след това предизвикват епидемии.Например епидемията от морбили в България тази година.Или от паротит преди 2-3 години.[/QUOTE]

    Да де, ама както и по- горе писах, в тия епидемични взривове има колкото неимунизирани, толкова и имунизирани, което опорочава идеята за профилактика, защото доказва че ваксините не работят.

  8. #23

    Подразбиране

    Ауу, ама наистина ли се фалифицират имунизации??? Дами, това е ужасно, в смисъл един ден може да доведе до сериозни подвеждания... Примерно аз не знам за какво са ме имунизирали и за какво не, така че, ако ме пита доктор, най-вероятно ще трябва да се допита до картона ми за това. Нямам идея дали може да навреди, но като цяло ми се струва много грешно такова фалшифициране на здравната история на някой. На мен ми се струва все едно в картона ти да пише, че си карал шарка, а пък ти да не си...
    Иначе нямам мнение по въпроса, освен, че може би колкото и да се ваксинираме, без да се "ваксинираме" и с храна и спорт не става

  9. #24

    Подразбиране

    Не вярвам да се фалшифицират имунизации, и да има някякъв единичен случай това не е практика!

  10. #25

    Подразбиране

    Имам въпрос към специалистите. На малката ми дъщеря предстои четвърти прием на ваксините ДТК и полиомиелит. Първите три са слагани по ЗК, т.е. двете бяха отделно една от друга. Сега по ЗК се поставя Пентаксим. Тъй като той съдържа и още един компонент, въпроса ми е не трябва ли да се продължи с поставянето на стария вид ваксини и ако се постави Пентаксим няма ли да доведе до нежелани лекарствени реакции този пети компонент?
    e-mail: margo_f@abv.bg
    Skype: margotof

  11. #26

    Подразбиране

    По принцип е по-добре да се направят моноваксините, още повече че приема може да се разтегли за няколко дена, а за Пентаксима има не много добри отзиви. Искай си старите ваксини.

  12. #27

    Smile

    Аз водя малката от бебе да и слагат ваксините по ЗК.
    Много от наборчетата на дъщеря ми им сложиха така модерният Пентаксим, но аз заложих на това, което са слагали на мен като бебе
    Знам, че няма гаранция детето да създаде имунитет, но според мен по- добре с тях отколкото без тях.
    Противогрипна ваксина съм ходила да ми слагат само един път в живота ми за 25 години и имаше ефект при мен.

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  13. #28

    Подразбиране

    Мен ме притеснява най-вече петият компонент в Пентаксим-а (против хемофилус инфлуенца - ако правилно съм запомнила), тъй като на моята дъщеря той не е поставян до сега, а това е вече четвърти прием (реимунизация) на тези ваксини.
    e-mail: margo_f@abv.bg
    Skype: margotof

  14. #29

    Подразбиране

    [QUOTE=rodich;307015] Прочети и книгата на Атанас Гълъбов "Световната конспирация срещу здравето"
    Филма съм го гледала през 2004 Накрая на филма може да ви се стори пък, че рекламират хомеопатията, но за това си имаме глави на раменете за да решаваме сами и правим избора си, независимо какъв закон има

    НаЗдраве и късмет на всички

    КАК ДА НАМЕРЯ ФИЛМА моля пиши ми или които и дае но искам да го гледам този филм
    Помни няма отговори на всички въпроси!
    http://myblogliska-lisana.blogspot.com/

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от rodich Виж мнение
    Прочети и книгата на Атанас Гълъбов "Световната конспирация срещу здравето"
    Филма съм го гледала през 2004 Накрая на филма може да ви се стори пък, че рекламират хомеопатията, но за това си имаме глави на раменете за да решаваме сами и правим избора си, независимо какъв закон има

    НаЗдраве и късмет на всички
    филмчето как ДА ГО НАМЕРЯ И ДА ГО ГЛЕДАМ?
    Помни няма отговори на всички въпроси!
    http://myblogliska-lisana.blogspot.com/

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •