Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 90
  1. #46

    Подразбиране

    A пък аз си мислех, че гоблените на Dimensions са с кръстчета и производните им бодове (cross-stitch), а не с гобленов 1:1 или 1:4, или 1:2 (petit point)... Да не би да има някакво побългаряване в тази посока?

  2. #47

    Подразбиране

    ЯВНО НЕ СТЕ НАЯСНО С БРОДИРАНЕТО! Затова да ви кажа: когато гоблена е 1:1 - четири квадрата от схемата отговарят на един квадрат от панамата и 1:4 - един квадрат от схемата отговаря на един квадрат от панамата.
    Много се увлякох в обяснения, затова бъдете хора и ценете труда и качеството![/QUOTE]



    Някои се изказа неподготвен май-май ....
    Миличка бъди човек и научи кое как се бродира и тогава взимай думата .
    Може би работиш за тази фирма и искаш да я защитиш, но не се получи.
    Нищо чудно че и комплектовките не са сполучливи - кой да знае ....

  3. #48

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nev Виж мнение
    venci, не се излагайте с обясненията и не подвеждайте начинаещите. 1:1 си е 1:1 - едно квадратче от схемата отговаря на едно квадратче от панамата.
    Това също не е вярно защото квадратчето на разграфената панама е 20/20 а на схемата са 10/10.

  4. #49

    Подразбиране

    нещо се измести темата

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  5. #50

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от leti_73 Виж мнение
    Това също не е вярно защото квадратчето на разграфената панама е 20/20 а на схемата са 10/10.
    Нямах предвид разграфяването, leti_73. Изобщо 1:1 и 1:4 нямат отношение към разграфяването, а към броя бодове за квадратче (символ, кутийка ако предпочитате) от схемата. Защото всеки може да си разграфи панамата както му е удобно. Ако искам, мога разграфената панама да си я дорисувам с фулмастер и пак ще стане с 10/10.
    Моля някой да ме поправи ако греша. Ще се засрамя и ще помоля администраторите да ми изтрият мненията. Пък и mimiko е права, доста се измести темата.
    Редактирано от Nev : 26.08.2009 в 14:06.

  6. #51

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от venci Виж мнение
    Уважаема Госпожо,
    Винаги е имало, има и ще има хора, които по една или друга причина ще изливат "помия" върху някого. Както Вие изказвате своето мнение, така и аз да кажа своето. От 4 години пазарувам от тези "боклуци". Защо един път не видях това, за което Вие говорите? Изпратила съм и мой близки, защо никой не сподели това ваше мнение или тези два гоблена са били приготвени специално за Вас като поръчка - "боклуци". Ако не излеем една кофа с боклук срещу някого няма да сме българи.
    ЯВНО НЕ СТЕ НАЯСНО С БРОДИРАНЕТО! Затова да ви кажа: когато гоблена е 1:1 - четири квадрата от схемата отговарят на един квадрат от панамата и 1:4 - един квадрат от схемата отговаря на един квадрат от панамата. Изпратете е-mail и на другите фирми да си коригират схемите- Солария, Гинокардия и др.

    Много се увлякох в обяснения, затова бъдете хора и ценете труда и качеството!
    Явно и ти си от фирмата, щом знаеш, че синът ми изпрати подробен e-mail. Хората разбраха колко сте наясно със гобленарството. Няма отговор на е-mail-a. Дори и не очаквам. И тази "кофа с боклук" е излята само върху такива като ГЕРИКА, които си го заслужават. ГЕРИКА = НИСКО КАЧЕСТВО И ЛОШО ОБСЛУЖВАНЕ.

  7. #52

    Подразбиране

    Видях в сайта на фирмата - нови гоблени на Герика.Доколкото разбирам става дума за техни разработки,а не за оригинали на фирмата/имам предвид Дименшънс/.Някой знае ли нещо повече- качество,цени?

  8. #53

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mina Виж мнение
    Видях в сайта на фирмата - нови гоблени на Герика.Доколкото разбирам става дума за техни разработки,а не за оригинали на фирмата/имам предвид Дименшънс/.Някой знае ли нещо повече- качество,цени?
    От коя част точно от сайта се разбира, че разработките са на Герика
    би ли посочила текста или да ни дадеш линк?


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  9. #54

  10. #55

    Подразбиране

    zaek ги е посочил.Пише "гоблени Герика".Шият се 1:1 или 1:4-това ме наведе на мисълта,че се касае не за оригинали.......

  11. #56

    Подразбиране

    МНОГО СТЕ ПРАВИ, ЧЕ ТЕЗИ МОДЕЛИ НА ГЕРИКА /не на Дименшънс комплектите/ НЕ СТАВАТ ЗА НИЩО. ПО- КРИВО ОТРЯЗАНА ПАНАМА /ако може да се каже, че това е панама - пълен боклук/ И ПО-НЕПОДРЕДЕН КОМПЛЕКТ С КОНЦИ ДОСЕГА НЕ БЯХ ВИЖДАЛА! НЕ СИ ПОРЪЧВАЙТЕ ОТ ТЯХ, ЩЕ СЪЖАЛЯВАТЕ МНОГО! НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ, ЧЕ КОМПЛЕКТ ГОБЛЕН ЗА 65 лв. МОЖЕ ДА ИЗГЛЕЖДА ТОЛКОВА ЗЛЕ! БЛАГОДАРЯ ВИ ГЕРИКА!!!

  12. #57

    Подразбиране

    ЗАБРАВИХ ДА СПОДЕЛЯ, ЧЕ СХЕМАТА НА СРЕДНО ГОЛЯМ ГОБЛЕН 1:1 /30х40 см/ МИ Е ИЗПРАТЕНА НА 18 страници А3 ФОРМАТ. ТАКОВА НЕЩО ВИЖДАЛИ ЛИ СТЕ? ПЪЛЕН АБСУРД!!! ВСЕ СЪМ ШИЛА, АМА ..... НЯМАМ ДУМИ!!!

  13. #58

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ditkins Виж мнение
    ЗАБРАВИХ ДА СПОДЕЛЯ, ЧЕ СХЕМАТА НА СРЕДНО ГОЛЯМ ГОБЛЕН 1:1 /30х40 см/ МИ Е ИЗПРАТЕНА НА 18 страници А3 ФОРМАТ. ТАКОВА НЕЩО ВИЖДАЛИ ЛИ СТЕ? ПЪЛЕН АБСУРД!!! ВСЕ СЪМ ШИЛА, АМА ..... НЯМАМ ДУМИ!!!
    Имаш ли касова бележка? И да нямаш - Върни го! Ако се дърпат им спомени, че ти си клиент и ги заплаши с комисията за защита на прават на потребителите! Огледай се и за данни на фирмата - МОЛ, телефон за контакт и адрес на регистрация! Ако ги намериш, си ги запиши демонстративно. Ако не- накарай ги да ти ги продиктуват! Така ще се шашнат от данъчни и други, че може освен да ти върнат парите, може и да ти платят да си мълчиш


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  14. #59

    Подразбиране

    НЯМАМ КАСОВА БЕЛЕЖКА, НЯМА И ДА ИМАМ . АЗ АКО БЯХ ОТ ВАРНА ЩЯХ ДА ХОДЯ ДА СЕ РАЗПРАВЯМ, АМА СЪМ МНОГО ДАЛЕЧ ЗА СЪЖАЛЕНИЕ

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Все пак можеш да попиташ какво може да се направи

    Комисия за защита на потребителите звено гр.Варна
    Адрес: 9001 гр.Варна, ул."Бдин" №14А, пк. 61
    тел.052 / 603 778

    http://www.kzp.bg/index.php?mode=vie...cument_id=118#
    а чрез линка може да се търсят координати на комисията в различни градове


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •