Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 90
  1. #1

    Подразбиране Въпрос за Герика-Дименшънс Варна

    Някой може ли да сподели опит с техните гоблени? Доста са скъпи, а чух че конците не стигали. А те нали са нестандартни и ако речеш да си допълниш с тукашни Анхор или ДМЦ не е ясно какво ще стане.

  2. #2

    Подразбиране Здравей

    Консултирай се с Pepina-тя шие доста техни неща...
    Моето хоби и страст - моите гоблени
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=2567

  3. #3

    Подразбиране

    Конците трябва да стигнат, ако шиеш на оригиналната панама по оригиналния модел, като се спазват точно инструкциите и видовете бодове, броя нишки и т. н. И не смятам че са скъпи, най-скъпия е 68 лева, а ефекта е страхотен. Но ако шиеш с гобленов бод, и на българска панама конците няма да стигнат при всички случаи. Лошото е, че нямат инструкции на български и ако не знаеш английски не можеш да разбереш за какво става дума и как да шиеш. Но в нета има много модели на Дименшънс и техните конци доста добре се сравняват с ДМЦ

  4. #4

    Подразбиране

    magych прочетох ,че проявявяш интерес към гоблените на Dimencions
    Конците винаги са ми оставали ,така че смело опитай. Гоблените им са невероятни ,но трябва да шиеш точно по инструкциите Успех

  5. #5

    Подразбиране

    pepina, a как изглеждат оригиналните конци на Dimensions Мненията, които досега съм чела тук и в all.bg са, че ДМЦ са далеч по-добри за работа и с повече блясък.

  6. #6

    Подразбиране

    Купи си без да се чудиш. Гоблените им са страхотни!!! Аз съм ушила доста от тази фирма, поръчвам си ги по пощата, и ми идват с наложен платеж. Качеството е страхотно, и винаги са ми оставали конци.
    В момента шия Английско село- 35 019 мисля че беше в каталога им. НЕвероятна комбинация!

  7. #7

    Подразбиране

    Маги къде мога да открия или да си поръчам каталог на тази фирма, понеже съм от Пловдив и тук не съм я срещала? :?

  8. #8

    Подразбиране

    В момента шия на Дименшънс много са хубави обадих се по телефона /взех го от Интернет страницата пратиха ми гоблена който исках с наложен платеж/ http://www.gerikadimensions.hit.bg/index1.htm

  9. #9

    Подразбиране

    Наистина гоблените на Дименшънс са прекрасни но не мога да си обясня защо в България са толкова скъпи !!!

  10. #10

    Подразбиране

    Конците стигат винаги /поне на мен/. Инструкция на български към гоблените има -макар и в кратък вариант. Затова пък има подробна схема с описание на всички използвани бодове - на английски е, но няма да има проблем с разчитането. Всичко е нагледно показано. А за цената - не съм съгласна. Мисля, че българските гоблени комплектовани с ДМС и Анхор конци са много по-скъпи.
    Рени, конците на Дименшънс също са ДМС,но са багрени по поръчка в специални цветове, които да пасват за техните гоблени.
    Валчо-Балчо не ти трябва каталог - виж в сайта им. Там са качени. Каталогът не е един , а са 7 или 8 на брой.Всеки с различни гоблени. И ако искаш да си ги купиш всичките, цената ще ти излезе повече от един гоблен.

  11. #11

    Подразбиране

    Знам, че така наречената вносителка на Дименшънс си ги комплектова тук в България гоблените. В момента шия Japanese maiden оригинал от Америка и съм много доволна, но оригиналът си е оригинал. Иначе гоблените им са изключително красиви, но трябва да се спазва инструкцията, видовете бодове, броя нишки, с които се шие, ефектът и резултатът си заслужават.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marulka_s Виж мнение
    Знам, че така наречената вносителка на Дименшънс си ги комплектова тук в България гоблените. В момента шия Japanese maiden оригинал от Америка и съм много доволна, но оригиналът си е оригинал. Иначе гоблените им са изключително красиви, но трябва да се спазва инструкцията, видовете бодове, броя нишки, с които се шие, ефектът и резултатът си заслужават.
    Не мисля ,че е така Гоблените си идват комплектовани само
    указание на български прилагат тук

    Трябва да се шие точно по указания начин -конеца отзад трябва да
    е отвесно ,а не полегато както е при повечето гоблени .Незная дали съм ясна в обясненията си ,но в комплектовката всичко си е описано има и нагледно показно

  13. #13

    Talking

    Цитат Първоначално написано от pepina Виж мнение
    Не мисля ,че е така Гоблените си идват комплектовани само
    указание на български прилагат тук

    Трябва да се шие точно по указания начин -конеца отзад трябва да
    е отвесно ,а не полегато както е при повечето гоблени .Незная дали съм ясна в обясненията си ,но в комплектовката всичко си е описано има и нагледно показно
    Ами ясно ми е, защото така го и шия, аз нямам нищо против оригиналите на Дименшънс, но закупени от Америка А и аз съм писала, че трябва да се внимава в схемата и инструкциите, да се спазват видовете бодове, броя на нишките. Може да се шие с една нишка, но може и с четири

    Ето го моето творение до тук http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101881&photo=6

    Аз лично не бих "спонсорирала", а и не го правя, местната "вносителка"

  14. #14

    Подразбиране

    А и няма начин да се шият кръстчета и да става полегато на гърба, поне аз така си мисля. При Дименшънс повечето е кръстчета, а гобленовия бод е сравнително малко с цел да се постига релефен ефект.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    marulka_s, ти някакви конкретни доказателства относно "местната вносителка" (ако става въпрос за Герика-Дименшънс) имаш ли? - или просто така си приказваш Защото аз например мразя голословните обвинения и ми се ще да да се обосновеш.

    Аз например не мисля така. И ето как ще го обоснова:

    1. Отиваме на официалният саит на Dimensions (http://www.dimension-crafts.com) на страница "International Distributors" и какво да видим - на трето място в списъка фигурира ред

    "Gerika ET Bulgaria gerika_dimensions@abv.bg 359 8 88 8711500 "

    Я-я-я, казвам си аз - Значи самата фирма Dimensions признава Герика за свой официален вносител

    2. Имам няколко гоблена от Герика и съм виждала "оригинал от Америка" и трябва да ти кажа че ТОЛКОВА добър фалшификат никой българин не може да направи Доколкото разбирам тук ги отварят за да сложат печат на схемата и да приложат инструкция на български.

    А това че споменават гобленовия бод - ами какво да правят като нашенки просто не щат да бродират с кръстчета. Моите познати поне... традициите са страшно нещо понякога

    И за да не мислиш че Герика са ми много мили и близки - да ти кажа и една критика. В настоящият момент чакам един гоблен вече 2 месеца и май още 2 седмици се очертава да почакам - иде ми да ги убия

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •