Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 90
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от radrod Виж мнение
    Да кажа и аз нещо по въпроса... Герика Дименшънс са официални вносители, а причината поради която съм сигурна е че преди месеци се опитвах да стана и аз такъв, но ми беше отговорено ОТ АМЕРИКА , че вече има такъв. А за коректността на самата фирма нищо не зная, за мен е достатъчно че е призната от самите производители. От все сърце пожелавам на всички повече положителни емоции с прекрасното ни хоби и по-малко съмнения...
    Да така е.Ние БЪЛГАРИТЕ се съмняваме във всичко
    Убедена съм ,че са оригинални комплектовките на Дименшънс.

  2. #17

    Подразбиране

    Ха ново двайсе, абе да няма във Варна две Герики, а варненки?

    Аз съм от София и няма как да знам, ама по форуми тук-там прочетох, че магазинчето им било хубаво (даже - цитирам - "вълшебно"), а пък сега се оказва че било мръсна барачка с продавачка-алкохоличка, хм-м-м

    Едно от двете ще да е - или Герики-те са се раздвоили или на някой тука много му се иска да ги очерни

    Каква ли е истината?

  3. #18

    Подразбиране

    Е, аз не съм варненка, но за последните две години съм посещавала магазина 4 пъти. Не съм попадала на алкохоличка. И двете продавачки бяха много любезни и приказливи. Преди седмица си купих два гоблена от златната им колекция, като предварително се обадих по телефона да питам дали ги имат в наличност и жената ми ги запиза за 4 дни. В гоблените има само указание на български за конците - цветове и връзки, за да можеш да си ги подредиш. Всички други бодове са дадени на гърба на схемата, като към тях има толкова подробно нарисувано указание, че не е нужно да знаеш езика.
    Много съм изненадата от написаното от фантазия. Във всички форуми за гоблени, отзивите за това магазинче са изключително ласкави.
    Е вярно, не е голям и лъскав магазин, който да привлича погледите на клиентите като мънисто папагал, но точно в това му е чара. Малка барачка, с любезна продавачка и безброй много красоти по стените.
    Гоблените пристиган в оригинал и в България само ги отварят, за да сложат указанието.
    Искрено се надявам, това с фантазия да е просто лош късмет. Защото моите впечатления са отлични /пък и не само моите/.

  4. #19

    Подразбиране

    Ето това е гобленът, който занесох за рамкиране миналата седмица. Спазиха сроковете, които посочиха съвсем точно.
    Една трета, че и повече от конците ми останаха.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #20

    Подразбиране

    Ето това е гобленът, който занесох за рамкиране миналата седмица.
    М-м-м това е My Lady's Shato нали nellli? Много е хубав

    И благодаря ти за мнението nellli. На мен и без това ми беше ясно, че няма как магазинчето да е мръсно и опушено защото и комплектовките (нали там ги отварят) щяха да са мръсни и да миришат на цигари - а пък моите са си чистички и спретнати като от кутийка. Но все пак друго си е да си каже очевидец.


    P.S. Ох, айде да ми идва вече моята поредна любов "35164 Leonardo", че ми се изчака чакалото и ми се бродира хубав Котю

  6. #21

    Подразбиране

    Лелееее, Nellli! Защо не си ни я показала досега тази красота? Направо ме изуми!

  7. #22

    Подразбиране

    Ех, fantaziq недей да съжаляваш за мнението си - нали в спора се търси истината! Ето сега като резултат избистрихме въпроса, а пък ако си завършиш стария гоблен ще има и полза


    Аз съм зодия овен и държа до педантичност на точност,честност ,вярност и упоритост!
    Аз пък съм зодия телец и търся абсолютно същото - затова и си позволих да се впусна в полемика. Не ми се ще някой да се откаже да пробва тези красоти само от страх да не се мине. Мир

  8. #23

    Подразбиране

    Фантазия, всеки има право на мнение разбира се. Няма лошо, че нашите се различават. Искрено се надявам сега да останеш с по-добри впечатления - поне от продавачката.
    Дени, чудесно е, че имаме обща страст - гоблените на Дименшънс.
    Кeikal, радвам се ,че ти харесва този гоблен. Не искаш ли и ти да опиташ да ушиеш един?

  9. #24

    Подразбиране

    Значи магазинчето на Герика във Варна е едно, тенекиена барачка на улица Дрин. Самата собственичка, познавам я лично е изключително тежък характер, като цяло неприятен човек, но това е лично мнение наистина. Некоректна, това е вече мнение не само мое, но и на други хора.
    Значи гоблените са с конци ДМЦ, тук се подменят и Гери, собственичката, има майка в Бургас, където се осъществяват нещата.

    Относно гоблените на Дименшънс, спор няма! Чудесни са и аз съм им тотална фенка, но лично за себеси съм намерила начин да ги получавам от Америка и да не спонсорирам, както казах по-горе биснеса на една некоректна жена.

    Спирам да пиша по повода, за да не става махленско, но в крайна сметка всеки има право на мнение и избор.

  10. #25

    Подразбиране

    Значи гоблените са с конци ДМЦ, тук се подменят и Гери, собственичката, има майка в Бургас, където се осъществяват нещата.
    Аз също спирам да споря, защото вече става смешно, но по-горният цитат ме заинтересува, затова просто питам от любопитство:

    Каква е далаверата да извадиш конците на Дименшънс (и да оставиш схемите, панамата и другите неща) и да ги подмениш точно пък с DMC? (които са скъпички както знаем) И какво ще ги правят конците на Дименшънс - ще ги продават отделно само на избрани колекционери?

    Та конците на Дименшънс не представляват нищо толкова уникално - просто са по-матови и картините са правени с оглед тяхната палитра от цветове. И други фирми имат свои багрени конци (Bucilla, Candamar, Eva Rosenstand (преди сливането с Пермин), някои от руските фирми) и какво от това?

    След като знаеш толкова много, разчитам да ни открехнеш и нас - каква е аджеба ползата за Герика от подмяната на конците? Повтарям, че питам от чисто любопитство и повече не възнамерявам да пиша по въпроса

  11. #26

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nellli Виж мнение
    Кeikal, радвам се ,че ти харесва този гоблен. Не искаш ли и ти да опиташ да ушиеш един?
    Замислила съм вече да започна един, но пустото време не стига за всичко, което замислям

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fantaziq Виж мнение
    Не се хабете момичета!Аз съм Варненка и съм посещавала магазина няколко пъти,по точно барачката им.Е това,че всичко е потънало в прах и мръсотия-няма значение,но продавачката беше арогантно нахално натрапчива личност,която бълваше насреща ми калба цигарен дим и явно лъхаше на някакъв долнопробен алкохол.До тук добре,аз все пак ще си купувам само гоблен,а не барака с алкохоличка.Бях си харесала една коледна красота и поисках да я видя от близо и така се започна моята епопея по пазаруването.Ще ви спестя грубите приказки и поведение на тази жена.Заминах си с празни ръце,нагрубена и ядосана.След една седмица отивам пак надявайки се този път на трезвена работничка,уви,лош късмет и направо си излязох без да искам да гледам каквото и да било.Реших да си поръчам по телефона.Разговарях директно със собственичката, но и аз незнам защо не се оплаках.Най-сетне се разбрахме какво искам и кога да си го взема от магазина.За по сигурно все се обаждах по телефона и чакането ми не продължи много,само два месеца и половина.Най-после отидох в магазина,където имаше нова продавачка и си взех многострадалният гоблен.На пакета нямаше превод и се наложи свекър ми да превежда,после започнах да шия и по някое време се оказа ,че ми липсват два цвята.Е,вече побеснях и дадох воля на гнева си.Обадих се по телефона и си потърсих правото на много търпелив клиент,но дамата ми затвори слушалката.Аз вече бях безкрайно изморена и се отказах от тази безсмислена битка.И до ден днешен този гоблен не е за вършен.Изводите си правете вие!
    Извинявайте, но това което прочетох са пълни глупости!
    Пазарувам от същата фирма вече трета година. Имам над 15 техни гоблена. Всичко е повече от ПРЕКРАСНО, конците винаги достигат, но самият начин на ушиване , и бода са по-специфични, което ще рече ако не се спазват точните указания, конците наистина няма да стигнат. Ако шиете така наречения гоблен бод, в никакъв, ама в никакъв случай конците няма да достигнат!!Всичко това си е обяснено в указанието на гоблена!
    Относно продавачката. Жената е повече от мила. Това, че има някои пороци от рода на тютюнопушене, си е лично нейно решение. Относно алкохола......това вече е злобно от Ваша страна, госпожо, просто защото сте " била" леко афектирана от отношението и към Вас, или може би не Ви е свалила звезди от небето.
    От този пост наистина лъха някаква злоба ...уфффф

  13. #28

    Подразбиране

    Напълно съм съгласна с Дени.
    Конците на Дименшънс наистина са ДМС, но се багрят специално за тях. Те са по-матови и нямат блясък, така както другите конци на ДМС. Ефектът идва от шиенето на мартеница. Другото, което ми направи впечатление е, че в края конеца винаги леко се разнищва.
    В руските форуми много подробно са описани всички предимства и недостатъци на тези гоблените.
    И наистина като извади оригиналните конци и ги подмени със стандартните, какво ще ги прави другите? Та в гоблена, който шия сега има 11 единични конеца.
    И аз се пробвах по палитрата на ДМС и Анхор са приравня конци от един гоблен - и се отказах естествено. Нищо свястно не се получи.
    Ето тук може да се види оригинал и гоблен, шит с приравнени конци. Загледайте небето.
    http://nellli.multiply.com/photos/album/52

  14. #29

    Подразбиране

    Фантазия, прочетох отново всички мнения и не мисля че някой те е обидил или нападнал, или поне не е било умишлено. Това е форум и всеки изразява мнение, каквото и да е то и мисля, че всички са наясно по въпроса.
    Искрено се надявам да не оставеш с лоши чувства към съфорумките.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Момичета, и аз се изненадах от коментарите по повод магазина на Герика във Варна. Наистина досега не съм шила нито един гоблен на Дименшънс, но то е, защото нещо не мога да се справя с кръстатия бод Опитах с една зодия на Ланарте и я изоставих ... Колкото пъти съм била в магазинчето, винаги са ме посрещали с много внимание, но в никакъв случай натрапчиво. Като знам на какви нацупени екземпляри съм попадала в София например, а и във Варна, мисля, че можем само да благодарим на тези жени затова, че ги има. Не ги познавам извън работата им в магазина, но като клиент, макар и потенциален, държанието им ми харесва.

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •