Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 17
  1. #1

    Подразбиране Самозалепващи се камъчета

    Мили момичета,
    спешно се нуждая от съвет!
    Тези самозалепващи се камъчета как да ги залепя? От къде да гладя с ютията?
    Ушила съм гоблена, изпрала съм го, изгладила съм го и от един час се чудя тези чудесии как да ги прикрепя!

    А трябва да го подаря в събота!
    Моля ви - ПОМАГАЙТЕ!

  2. #2

    Post

    Миличка,аз незная какви са твойте камъчета,но на един гоблен аз съм залепвала.Отлепваш от лентичката камъчето,поставяш го на мястото,където трябва да се постави и след това притискаш с нагорещена ютия.Става много бързо и не се отлепват.Дано да съм успяла да ти помогна.
    Лошият човек е като въглена-ако не те опари,ще те очерни. Анахарсисhttp://eli1958.snimka.bg/tapestries/gobleni.418735

  3. #3

    Подразбиране

    Точно тук ми е питането! От къде натискам с ютията!
    От опакото или някак върху камъчето!

  4. #4

    Подразбиране

    С ютията натискаш върху камъчето
    Лошият човек е като въглена-ако не те опари,ще те очерни. Анахарсисhttp://eli1958.snimka.bg/tapestries/gobleni.418735

  5. #5

    Подразбиране

    Вече почва да ми се прояснява!
    А слагам ли нещо върху камъчето? Тензух или нещо подобно?
    Извинявай, че те притеснявам, но аз съм по точните инструкции?

  6. #6

    Подразбиране

    Значи,аз не съм слагала нищо върху него.Поставих ги на определените им места и притиснах,но то става за секунда.
    Лошият човек е като въглена-ако не те опари,ще те очерни. Анахарсисhttp://eli1958.snimka.bg/tapestries/gobleni.418735

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от TDK Виж мнение
    Точно тук ми е питането! От къде натискам с ютията!
    От опакото или някак върху камъчето!

    Винаги се лепи от лицевата страна на "кристала" .
    Най - удобно е да се лепи с ПОЯЛНИК- става по- прецизно ,а и в някои слу4аи ютията не може да развие толкова голяма температура за да размекне силикона ,който е на гърба на кристала, а и поради голямата и площ работата върху финни детайли е невъзможна!

  8. #8

    Подразбиране

    doris, а как да го държа това миниатюрно камъче, за да го запоя първо с поялника?
    Леле, аз си взех белята с тези камъчета!
    Добре, че си взех резервни! Утре ще пробвам и по двата начина!

  9. #9

    Подразбиране

    Не се притеснявай , много е лесно!

    Камъчето се държи с пинцета (аз ползвам медицинска), но може и собикновена( за вежди) ,на третото камъ4е ве4е ще си свикнала

  10. #10

    Подразбиране

    Танче,можеш да пробваш и с миниатюрна капчица от лепило каникулит.Бързо и лесно.Това е само идея.

  11. #11

    Подразбиране

    Благодаря ви, мили момичета!
    Трябвам ми две, а купих за всеки случай пет!
    Точно ще пробвам и по трите начина! Но това ще е утре вечер и веднага ще ви споделя резултата!
    БЛАГОДАРЯ ВИ!

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от fuentemajor Виж мнение
    Танче,можеш да пробваш и с миниатюрна капчица от лепило каникулит.Бързо и лесно.Това е само идея.
    Това е много добра идея ! В този случай е най - добре да се ползва Локтайт-ГЕЛ (сините, или черни тубички),защото по -лесно се дозира,защото ако се изтърве пове4ко лепило множе да се разлее по плата или да " помътни" кристала.
    Редактирано от doris : 01.10.2009 в 21:27.

  13. #13

    Подразбиране

    doris,да наистина с локтайт е супер,просто не знаех какво има в БГ на пазара.А за да не се разлива лепило директо върху камъчето може да се използва за нанасяне клечка за зъби.Мажеш,обръщаш,лепиш и готово.

  14. #14

    Подразбиране

    На логото на Аква хотел,което наскоро ших има такива камъчета в звездичките. Залепи ги момичето в магазина за мъниста. С пинсета държеше камъчето и го загря със запалката и така го залепи върху панамата. При първия опит не се получи, но след това и трите станаха от раз. Просто трябваше да позагрее добре камъчето и след това да го притисне добре.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от NIA Виж мнение
    На логото на Аква хотел,което наскоро ших има такива камъчета в звездичките. Залепи ги момичето в магазина за мъниста. С пинсета държеше камъчето и го загря със запалката и така го залепи върху панамата. При първия опит не се получи, но след това и трите станаха от раз. Просто трябваше да позагрее добре камъчето и след това да го притисне добре.
    За едно– две става,но ако имаш "количество", ще ти се "подпали " пръста на запалката

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •