Показване на 1 до 11 от 11
  1. #1

    Подразбиране Вкусно хлебче

    1 чаша топло прясно мляко
    3 чаши брашно
    2 ч.л. суха мая
    2 равни с.л. захар
    1 ч.л. сол
    50 гр. разтопено масло или маргарин

    и още....
    2 с.л. доматена паста


    От продуктите се омесва тесто, което се разделя на 2 равни топки. Към едната се добавя доматената паста и евентуално още малсо брашно и се доомесва. Оставят се на топло да втасат. когато са готови се разточват на два равни правоъгълника или квадрата, поставят се една върху друга, като бялата е отдолу, а оцвенетата отгоре и се навиват на не много стегнато руло. Аз пекох хлебчето в права кексова форма-25 см. Оставя се да втаса още веднъж, маже се отгоре с прясно мляко и се поръсва по желание със сушени зелении - магданоз, копър, чубрица, шарена сол. Пече се на 180 градуса около 30-40 минути.
    Хубаво е най-отдолу на фурната да сложите купичка с вода, за да хване хрупкава коричка.

    п.п. Съжалявам за неестетическия вид на снимките, но дъщеря ми го набара, преди да успея да го щракна .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    А ето как изглежда и отвътре.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Зори, поздравления.

  4. #4

    Подразбиране

    Зори,хареса ми идеята с двуцветния хляб, който си ни показала

  5. #5

    Подразбиране

    Зори, много красив изглежда и цял, и нарязан! Не виждам къде е участието на Евка, но щом казваш...представям сикаква красота е би преди тя да го докопа

    А "доматена паста" е доматено пюре - предполагам!

  6. #6

    Подразбиране

    Зори, не разбрах какво й е на снимката, но хлебчето е връх!!! Днес си купих още брашно, че напоследък много върви... :wink:

  7. #7

    Подразбиране

    Много е хубав,браво.И аз си копирах рецептата от кукинг, но още не съм пробвала да го направя

  8. #8

    Подразбиране

    Абе понаръпано е малко от едната страна, ама щом не го виждате още по-добре .Аз понеже си знам и виждам къде е дефекта.

    Да, Хапката, доматено пюре е, така пише на буркана :wink: .

    Djemma, точно от там съм я взела и отдавна я премятам и днес сколасах да го омеся. Направи го, ще ти хареса.


    Само между другото да спомена, че тъй като снощи правих пица и ми остана от доматения сос с който я мазах, всъшност вместо пюрето от рецептата сложих от него. Аз си го правя, като в една купа пасирам 2-3 домата от буркан+2 с.л. доматено пюре,+ 1-2 печени червени чушки+2 скилидки чесън. Втората топка всъшност я замесих с тази смес и стана много ароматно.
    Идеята е за тези, дето им се експериментира.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от alys
    Зори, не разбрах какво й е на снимката, но хлебчето е връх!!! Днес си купих още брашно, че напоследък много върви... :wink:
    Алис, остави че върви, ами върви право към талията и задните части.....

  10. #10

    Подразбиране

    Зори, точно ! За жалост все в кривата посока върви това брашно, не си намери правия път бе !

  11. #11

    Подразбиране

    Реклама:
    Вече не мисля за талията - то се видя, че не се връзват брашно+талия, така че сега вниманието ми е насочено само към брашното!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •