Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране как се шие ламе DMS

    Здравейте,започнах Корсунската икона.Стигнах до ламето. Четох из форума,че се шие три ката,но ми се струва,че става грубо.И забелязах,че единия кат се дели още на две Кажете ми вие как го шиете-с колко ката?

  2. #2

    Подразбиране

    И аз стигнах до там и не ми се шие! Пробвах с три ката конец никак не ми спори
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  3. #3

    Подразбиране

    С ламе се шие малко по-трудно.Две по-къси нишки ,да не се усуква и изтегля.Не знам да може да се дели една нишка.Това е за кръстчета.Ако са три нишки може би гобленовия бод в противен случай би станало грубо.На ключа си пише колко са броя на нишките.Не съм шила тази икона.Споделям от опит по принцип.

  4. #4

    Подразбиране

    А ти да не би да шиеш с 6 вместо с 3 ката, след като единият конец ти се дели още на две? Може би затова ти се струва грубичко. Преброй си нишките - трябва да са общо 8 в конеца преди да започнеш да ги делиш /може да се бъркам с ламето на Анхор, а това на ДМС май беше с 6 нишки./Моята Корсунска Богородица съм я шила с три нишки ламе и нямах никакви проблеми. Само че нишките трябва да са по-къси, защото иначе ламето се усуква.

  5. #5

    Подразбиране

    Ами има 6 броя като на обикновеното чиле,но всяко едно се дели на две-не знам защо така става.А ламето е ДМЦ-не би трябвало.Ще шия с три ката,пък ще видим какво ще се получи.На снимката съм показала как едната нишка се дели на две
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Ламето по принцип се разнищтва в крайчетата.Ший спокойно с три нишки с по-къс конец.

  7. #7

    Подразбиране

    Така както го шиеш се получава много добре. Според мен, продължи, както си започнала.

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря на всички за съветите-наистина ще го шия с два ката,мисля че става най-добре.

  9. #9

    Подразбиране

    Реклама:
    Ето, и моята иконка е готова.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 11.jpg‎ (191.4 KB, 52 показвания)

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •