Страница 38 от 50 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследенПоследен
Показване на 556 до 570 от 744
  1. #556

    Подразбиране

    Фуклите от Плевен, къде сте? Аз се изморих да чакам за среща Не свърши ли ходенето по селата и вилите? Вече ми домъчня за всички Хайде, инициативните да предприемат нещо за и

  2. #557

    Подразбиране

    Веси, да спретна, ама все време не стига А така ми липсвате... Вече дойде есента /почти/ и дано се заседявате повече в градската среда Аз ще почакам още

  3. #558

    Подразбиране

    Моля всички , които ще участват в конкурса на "Български гоблен" да ми изпратят на имейла ( s2103@abv.bg ) имената си и с колко гоблена ще участват.

    НЕ ВАЖИ ЗА ТЕЗИ,КОИТО ВЕЧЕ СА ГО НАПРАВИЛИ

  4. #559

    Подразбиране

    Следващата събота и неделя ще съм в града!Не искате ли да се срещнем?

  5. #560

    Подразбиране

    Дами, тази седмица с танцовата група,към която танцувам ще участвам на фолклорен фестивал във вашия град.Ще ми бъде много приятно, ако сте там и се обадите да се видим-част съм от "Фиданките"-Видин

  6. #561

    Подразбиране

    Аз искам!Дано да вали та да не си ходим до село!

  7. #562

    Подразбиране

    О,Юле,тъкмо да разказваш за Велико Търново
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  8. #563

    Подразбиране

    Ще ви покажа и подаръците,но само дано да вали,иначе ще трябва да изкоренявам домати!

  9. #564

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Sneja_B Виж мнение
    С радост се присъединявам към групата за неделя.Дано вали и на срещата да дойдат и "земеделките" Юлето и Веси.:
    Аз също съм навита А ВЕСИ днес има Рожден ден

    ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!

    Жива здрава бъди,време и за нас намери


  10. #565

    Подразбиране СРЕЩАТА

    СРЕЩАТА ПРЕМИНА СРАВНИТЕЛНО ИНТЕРЕСНО НО БЯХМЕ МНОГО МАЛКО-НАДЯВАМ СЕ ДРУГИЯ ПЪТ ДА СЕ ВИДИМ С ПОВЕЧЕ СЪФОРУМКИ ОТ ГРУПАТА.А СПЕЦИАЛНО ЗА ВЕСИ СЪЖЕЛЯВАМ ,ЧЕ НЕ ДОЙДЕ ВЪРНАХ СИ БУКЕТА И ЩЕ МУ СЕ РАДВАМ АЗ-НО ОЩЕ ВЕДНЪЖ -ЖЕЛАЯ ТИ ЗДРАВЕ ЩАСТИЕ И МНОГО КЪСМЕТ.
    НИКОЙ НЯМАШЕ ФОТОАПАРАТ ЗАТОВА НЯМА СНИМКИ -НО ИМАШЕ ДОСТА ИНТЕРЕСНИ ТВОРЕНИЯ:
    Редактирано от lebed600402 : 17.10.2011 в 11:38.

  11. #566

    Подразбиране

    Благодаря за хубавата приказка, Марго!

  12. #567

    Подразбиране

    Направете кратък преразказ на български!

  13. #568

    Подразбиране

    Действащи лица:
    Хамстер – мъничък, слабичък
    Жаба – голяма и тлъста

    Месец преди рождения си ден:
    Жаба: - Нищо няма си купувам, нищо. Докато не свърша неушитите комплекти, нищо няма да купувам.
    Хамстер: - Ааа, жабата скоро има рожден ден... Жабо, скоро е рождения ти ден.
    Жаба: - И какво?
    Хамстер: - Да ти поръчаме един Дим за подарък. Ти толкова харесваш Дим.
    Жаба: - Мда, раковинки... е, давай, избери да погледаме какво се предлага.
    Хамстер(на себе си): - Ааа, тук има и конче, и тигърчета, а и още интересни гоблени...

    Няколко месеца по-късно:
    Хамстер: - Искам Дим, искам Дим. Жабо, хайде да купим Дим.
    Жаба: - А ти защо не ми го купи за рождения ден? Защо ми подари някакви други гобленчета?
    Хамстер: - Ами... стана ми интересно.
    Жаба: - А, интересно!! Кой поръча два комплекта Дизайн Воркс?
    Хамстер: - Ами беше много евтино и красиво. А ето сега цените се вдигнаха.
    Жаба: - Добре, да допуснем. А ти ми кажи защо купи и ленено платно за салфетки?
    Хамстер: - Аз от разпродажба го купих. Ще стане комплект, всички са в цвят бордо.
    Жаба: - Комплект!! А че размерът на платното е като за вестникарска масичка не видя ли? Че платното за масичката и салфетките са в различен цвят? Ти изобщо гледа ли какво поръчваш? И защо купи и момиченце? Никога не сме шили деца.
    Хамстер: - Защо нервничиш? Всичко ще ушием, всичко ще напаснем. Нищо няма да остане неизползвано.

    След седмица.
    Хамстер: - Искам да поразглеждам. Жабо, пусни ме да разгледам из нета.
    Жаба: - Не!
    Хамстер: - Моля ти се! Открих интересна темичка. Ще бъдем щастливи да шием това. Котки, например.
    Жаба: - Добре. Конци имаме много, ще направим подбор сами.
    Хамстер: - Ммм. Не ми достигат няколко конеца. Нямаме необходимите цветове.
    Жаба: - Добре, иди поръчай.

    Няколко дни по-късно.
    Жаба: - Хамстре, ти си болен! Защо си поръчал толкова много конци? Защо не ги сравни с табличката?
    Хамстер: - Загубих табличката. А и там нямаше пълния списък с цветове.
    Жаба: - А кой е виновен, че два пакета с конци стоят несортирани?
    Хамстер: - Вече е късно да се караме, поръчката е приета.

    След два дни.
    Хамстер: - Жабо, току що открих тема за гоблените, които носят щастие. И разбрах, че на нас ни е необходим слон, за щастие.
    Жаба(измъчено): - Добре, гледай слон.
    Хамстер: - Дим, Дим, Дим. (на себе си) Слон – хубаво, три – още по-хубаво.

    След седмица.
    Хамстер: - Аз размислих. Ще ти купя готов комплект за подарък. Най-добре два. Че нямаш какво да шиеш.
    Жаба: - Хамстер, ще те удуша! Стой! Къде побягна!
    Хамстер: - В ма-га-зи-нааа!
    Жаба: - Като се върне, ще го удуша!


    След известно време.
    В непрогледния мрак тихичко се промъква Хамстера. Изведнъж той нещо се препъва, разнася се грохот, включва се светлината и се появява Жабата.
    - Къде се шляеш?!!! – гневно крещи Жабата.
    - Бу-бу, - отговаря Хамстера
    - Какво?
    - Бу-бу-бу-бул.
    - Какво, какво? – Жабата започва да се сърди.
    - Пфу, - Хамстерът изплюва нещо, - По работа, казвам, ходих.
    - Посред нощ? По работа? – възмущава се Жабата и поглежда към изплютото. Започва да хрипти, хваща се за сърцето, пада по гръб и започва да рита с всичките си лапи.
    - Жабо, какво ти е? – обезпокоил се Хамстера
    Тича за вода и излива кофата върху Жабата.
    Жабата бързо се изправя и тиква лапа в това, което е донесъл Хамстера.
    -Т-това какво е? – с труд произнася Жабата.
    -Ами, разбираш ли... – Хмстерът навежда очи и започва да върти задния си крак, - аз се поразходих, поразходих ии...
    -Ииии! – от възмущение Жабата започва да заеква – Т-т-ти съвсем ли откачи?
    -Защо? Аз съвсем малко донесох, - Хамстерът започва да се оправдава, - а ти виж другите.
    -Защо ми е да гледам другите, достатъчно ми теб да гледам!
    -Добре де, това е все подготовка за зимата.
    -За коя зима! Ние още комплекта от тази зима не сме довършили! ЕДИН комплект! А ти си донесъл още!
    -Ще наваксаме.
    -Какво “ще наваксаме”, годината вече свършва, а нямаме нищо ушито! – вбесила се Жабата не на шега. – Хамстер, аз замълчах, когато ти се увлече по рисуването на стъкло и купи шест тубички с бои за стъкло, контур и някакъв разтвор за триене на стъкло, който се оказа не този, който трябва. Боите и контура не ти харесаха и ти радостно купи още шест бурканчета с боя и контур в малка тубичка. Но и този контур не ти хареса. След това ти с настървение започна да купуваш стъкла и с не по-малко настървение да ги съсипваш. За една рисунка реши, че са ти малко цветовете и отиде в магазина за СИНЯ боя. Но ти купи ВИОЛЕТОВА! Там на (български) руски и английски беше написано ВИОЛЕТ! Ти какво, далтонист ли си, не можеш ли да четеш?! Но нищо, по-нататък. Ти още веднъж отиде в магазина и донесе синя боя. Само че по пътя беше се сдобил и с четка и сребърен контур. Четката се оказа дебела. А, освен това забравих, че някъде между тези покупки ти довлече още и черен контур, който не ти хареса. Аз бях особено радостна, че сребърния контур ти хареса, помислих, че сега вече ще се успокоиш! Но не! На теб ти щукна да съсипеш стъклото на верандата на вилата ни. И затова ти е нужен черен контур. И отново наместо черен, ти купи сребърен контур. Аз разбирам, че не е имало черен, но защо купи сребърния? На всичкото отгоре една тубичка ти се видя малко, та купи още една четка, бяла боя, металическа боя и лак за нея. След това ти нацапа с бои вазичка, настолната лампа, но аз ти прощавам. Въпреки това не се отказа да съсипеш и прозореца и за това ти беше нужна нова боя. Тогава аз не издържах и дойдох с теб в магазина. Там ти хвана два контура и момоходом захапа и един молив за стъкло. Не споря, това е необходима вещ. Но когато се разсеях за малко, ти се опита да вземеш и разтвор за триене. Тогава не се стърпях и те пернах по лапата. Но ти веднага протегна лапи към комплект за рисуване с маслени бои.
    -Ти дори не знаеше за какво ти е и на обясненията на продавача за маслените бои леко “зависна”. Благодарение на това аз успях да те измъкна от магазина. Ти все едно успя да се добереш до прозореца. Аз махнах с лапа на всичко. Но това! Това преминава всякакви граници! – Жабата показа с лапа довлеченото от Хамстера, - как ще обясниш всичко това?
    - Ами аз все се опитвам, но ти не ме оставяш. Първо, ние нищо не сме купували от пролетта, имам предвид комплекти за шиене. Второ, това са комплекти за подаръци...
    -Всичките! – Жабата отново се хванала за сърцето
    -Не, как може. Два, не, три... добре де, четири за подарък.
    -Хамстер, тук има и един Дим!
    -А, не един. Ето, например, - показва комплект
    -Нямам думи! Но това са рибки! На черна панама! Ти си болен! За какво са ни рибки! Къде ще ги закачим! В какви рамки ще ги поставим! Само на опашката ти!
    -Затова пък са красиви, - вече не обръщайки внимание на Жабата, Хамстерът с любов поглажда комплекта, - А това е Дим, така ми се прииска.
    Мърморейки Жабата рови из покупките.
    -Контур! – крещи Жабата, - ти отново си взел контур, на всичкото отгоре отново този, който не ти харесва!
    -Защо... да...не...ми...харесва, - Хамстерът с усилие издърпва тубичката от Жабата, - той е много хубав, не тече, бързо съхне. Ще направим играчки за елхата. Ето, трябва да отида да купя прозрачни играчки....
    -Ааааа! – крещи Жабата, хваща се за главата и побягва.
    А Хамстера сяда на пода пред комплектите и започва с любов да ги преглежда и нещо да си мърмори под нос.

    Толкова мога.
    e-mail: margo_f@abv.bg
    Skype: margotof

  14. #569

  15. #570

    Подразбиране

    Реклама:
    КЪДЕ СТЕ

Страница 38 от 50 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •