Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 16
  1. #1

    Подразбиране ако бродирате картички

    Моля момичетата,които бродират картички-примерно коледни или валентинки да ми препоръчат начин за залепване на панамата към картона.Една приятелка не ги лепи,а ги прикрепя със златен конец във вид на панделка в горния край,но не става особено сполучливо.Вие с какво ги лепите?Предварително благодаря за помощта

  2. #2

    Подразбиране

    Със Ц200 се получава много добре!

  3. #3

    Подразбиране

    Аз също ги лепя с С200, но слагам панамат между два картона - в прозорче.
    e-mail: margo_f@abv.bg
    Skype: margotof

  4. #4

    Подразбиране

    аз пък съм слагала двойнозалепващо тиксо,не знам до колко сполучливо става ама пък и съм правила само две

  5. #5

    Подразбиране

    Аз правих наскоро картички и използвах също" С 200" ,но сложих лепило само около бродерията, изрязах прозорче и поставих гръб.Изглеждат добре опънати и залепени.Не се нарушава целостта на бродерията и ако искам мога да я отляпя и да я използвам за някаква друга декорация.
    Редактирано от fantaziq : 23.10.2009 в 13:57.

  6. #6

    Подразбиране

    А как изрязвате прозорчето за картичката? Аз правих 2, но много трудно успях да очертая и изрежа овала, който ми трябваше. Хем с макетно ножче пробвах, и пак се получиха онези "цъфнали" ръбчета, които стърчат...

  7. #7

    Подразбиране

    Аз използвам двойнозалепващо тиксо и съм доволна. А за рязането на овал - на мен лично ми е по-трудно да очертая овала, макар да използвам компа за това (заради размера), отколкото да го изрежа. Обикновено използвам малка крива ножичка - от тези в несесерите за маникюр.

  8. #8

    Подразбиране

    Елипси не съм правила, че са ми трудни, а овалните отвори очертавам и изрязвам като използвам капачки от буркани - в зависимост от големината на бродерията.
    e-mail: margo_f@abv.bg
    Skype: margotof

  9. #9

    Подразбиране

    Аз ги залепям с обикновенно лепило купено от книжарница от тия дето се вадят като "червило" ... незнам да ли ме разбра , но стана идеално и много хубаво залепна и отгоре самата панама я минах със слабо загрята ютия .... та това е

  10. #10

    Подразбиране

    Напоследък доста картички произведох.
    Аз залепвам панамата за картичката с топъл силикон, купих си малък пистолет и пълнители от железарията. А картон за картона залепям със сухо лепило-стик.

    Преди лепях панамата за картичката с Ц-200, но става много твърдо и почва да се гъне.

    После пробвах с двойно залепващо, но след време почва да отпуска и не държи панамата опъната.

    Аз съм зъл перфекционист и държа всичко да е идеално, затова горещо препоръчвам топлия силикон.

  11. #11

    Подразбиране

    Изрязвам отвора с ножичка-крива,като започвам от средата рязането.Така си освобождавам място за завъртането на ножичката докато достигна до очертанието и не става накълцано.Лепя краяна картичката с безцветно канцеларско лепило между два картона. Ще пробвам и с ц 200.

  12. #12

    Подразбиране

    Благодаря на всички,които се включихаОпитах веднъж с С200,но нещо не ми се получиОбикновено ги лепя с прозрачно лепило за хартия,но си мисля ,че със сухото би станало по-добре.А може да пробвам и с топлия силикон,ако не е твърде сложно.Тъй като не мога да ги изрежа добре,обикновено си купувам готови от "Мистър Гоблен",но са по 2.50,а и в момента няма голям избор.Виждали ли сте в друг мага зин готови?

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от zara_57 Виж мнение
    Благодаря на всички,които се включихаОпитах веднъж с С200,но нещо не ми се получиОбикновено ги лепя с прозрачно лепило за хартия,но си мисля ,че със сухото би станало по-добре.А може да пробвам и с топлия силикон,ако не е твърде сложно.Тъй като не мога да ги изрежа добре,обикновено си купувам готови от "Мистър Гоблен",но са по 2.50,а и в момента няма голям избор.Виждали ли сте в друг мага зин готови?
    Потърси в специализираните магазини за художници- в тях продават "полуфабрикати" При нас има в " Слънчоглед" ,но за вашия град ......

  14. #14

    Подразбиране

    Втори вариант , да помолиш в някоя рекламна къща , да ти изрежат картичките- те имат голям набор от инструменти и техника за рязане на различни материали . .

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Панамата залепва и със сухо хартиено лепило и с прозрачно, в онези прозрачните кръглите тубички.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •