ОК! Нека започна първа. Сама се научих да шия гоблени (преди 7,5 год. - тогава почина татко и трябваше с нещо да запълвам дните си ,иначе...не знам). Реших,че освен ходенето ми на аеробика,трябва да измисля и нещо друго. Първия ми гоблен беше ужас....с възли за начало и с конци прескачащи от едно място на друго. Цал АД! След това започнах да се старая повече, но не защото някой го изискваше от мен, а просто така го усещах аз. Вече шия огледално....даже понякога и аз се бъркам кое е лицето и кое е гърба . Как да ви обясня най-лесно... ? Ще опитам така:
- започването (конеца се вдява двоен и на гърба се прави на клюпче,преди обаче да направите следващият бод, пристегнете добре първият, така че от зад да не стои релефно).
- когато конеца свърши или свършат знаците от даденият цвят,просто на гърба промушете конеца през ушитото до сега от същият цвят.
Много е важно, единичните бодове да се правят накрая, за да можете да прецените къде е най-близкият цвят за да промушите конеца.
Не забравяйте обаче и на единичните бодове да пристягате клюпчето преди да промушите.
Конеца се отрязва възможно но-близко...внимамайте да не отрежете нещо друго
Моля ако някой е постигнал промяна в шиенето си след моите съвети , да ми пише на ЛС. Ще бъда щастлива ,че съм успяла да помогна.
Желая ви успех и весели празници!