Показване на 1 до 15 от 27

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    ОК! Нека започна първа. Сама се научих да шия гоблени (преди 7,5 год. - тогава почина татко и трябваше с нещо да запълвам дните си ,иначе...не знам). Реших,че освен ходенето ми на аеробика,трябва да измисля и нещо друго. Първия ми гоблен беше ужас....с възли за начало и с конци прескачащи от едно място на друго. Цал АД! След това започнах да се старая повече, но не защото някой го изискваше от мен, а просто така го усещах аз. Вече шия огледално....даже понякога и аз се бъркам кое е лицето и кое е гърба . Как да ви обясня най-лесно... ? Ще опитам така:
    - започването (конеца се вдява двоен и на гърба се прави на клюпче,преди обаче да направите следващият бод, пристегнете добре първият, така че от зад да не стои релефно).
    - когато конеца свърши или свършат знаците от даденият цвят,просто на гърба промушете конеца през ушитото до сега от същият цвят.
    Много е важно, единичните бодове да се правят накрая, за да можете да прецените къде е най-близкият цвят за да промушите конеца.
    Не забравяйте обаче и на единичните бодове да пристягате клюпчето преди да промушите.
    Конеца се отрязва възможно но-близко...внимамайте да не отрежете нещо друго
    Моля ако някой е постигнал промяна в шиенето си след моите съвети , да ми пише на ЛС. Ще бъда щастлива ,че съм успяла да помогна.
    Желая ви успех и весели празници!

  2. #2

    Подразбиране

    искренно благодая за отгговора, шия първия си гоблен Коне в реката 1 :1 и ми е доста труден този начин за подпъхване на конците ,хич не ми се иска да ви показвам гърба, защото ме е срам .Преди време бях почнала да шия Лунна зима 1 :4, там сякаш по се получаваше огледален гърба ,но гоблена си остана недовършен.Та незнам дали ще се справя ,но обичам да изпипвам нещата. Ще следя тази тема за още идеи .Ако може някой да покаже на снимка преминаване от цвят на цвят на снимка. А прескачате ли знаци?

  3. #3

    Подразбиране

    Искам да ми кажеш с колко конеца шиеш защото с двоен конец няма плътност.Пробвах но не ми се получи. Ще бъда благодарна да ми обясниш как да постигна огледален образ.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •