Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 27
  1. #1

    Подразбиране Започване и завършване при смяна на цвета

    Всеки има своя метод и затова ми е интересно да обменим опит и майсторките в бранша да ни разкажат как го правят!!!

  2. #2

    Подразбиране

    защо никой не пише тук? и на мен ми е любопитна тази тема, защото съм начинаеща гобленарка ,хайде моля ви дайте идеите си че и ние да се научим.

  3. #3

    Подразбиране

    и аз това се чудя...Нещо лошо ли написах,та никой не отговаря.Ще чакаме,мила дано някой се сети за нас по коледа

  4. #4

    Подразбиране

    ОК! Нека започна първа. Сама се научих да шия гоблени (преди 7,5 год. - тогава почина татко и трябваше с нещо да запълвам дните си ,иначе...не знам). Реших,че освен ходенето ми на аеробика,трябва да измисля и нещо друго. Първия ми гоблен беше ужас....с възли за начало и с конци прескачащи от едно място на друго. Цал АД! След това започнах да се старая повече, но не защото някой го изискваше от мен, а просто така го усещах аз. Вече шия огледално....даже понякога и аз се бъркам кое е лицето и кое е гърба . Как да ви обясня най-лесно... ? Ще опитам така:
    - започването (конеца се вдява двоен и на гърба се прави на клюпче,преди обаче да направите следващият бод, пристегнете добре първият, така че от зад да не стои релефно).
    - когато конеца свърши или свършат знаците от даденият цвят,просто на гърба промушете конеца през ушитото до сега от същият цвят.
    Много е важно, единичните бодове да се правят накрая, за да можете да прецените къде е най-близкият цвят за да промушите конеца.
    Не забравяйте обаче и на единичните бодове да пристягате клюпчето преди да промушите.
    Конеца се отрязва възможно но-близко...внимамайте да не отрежете нещо друго
    Моля ако някой е постигнал промяна в шиенето си след моите съвети , да ми пише на ЛС. Ще бъда щастлива ,че съм успяла да помогна.
    Желая ви успех и весели празници!

  5. #5

    Подразбиране

    искренно благодая за отгговора, шия първия си гоблен Коне в реката 1 :1 и ми е доста труден този начин за подпъхване на конците ,хич не ми се иска да ви показвам гърба, защото ме е срам .Преди време бях почнала да шия Лунна зима 1 :4, там сякаш по се получаваше огледален гърба ,но гоблена си остана недовършен.Та незнам дали ще се справя ,но обичам да изпипвам нещата. Ще следя тази тема за още идеи .Ако може някой да покаже на снимка преминаване от цвят на цвят на снимка. А прескачате ли знаци?

  6. #6

    Подразбиране

    момичета в тези теми се обсъжда подпъхването на конеца и двулицевото шиене и преминаването от цвят към друг цвят
    http://goblenite.org/showthread.php?...E+%EB%E8%F6%E5
    http://goblenite.org/showthread.php?...E+%EB%E8%F6%E5

    ПАПИЛОН
    kokosharova@yahoo.com

  7. #7

    Подразбиране

    Аз също следя темата с интерес. Досега съм шила само с кръстчета и гърбовете ми са...
    Но ми се иска да ушия нещо с гобленов бод и да се постарая повече, така че ще следя кой какво пише тук. Благодаря на mimiko и vessi_s. Това, че единичните бодчета се оставят за накрая не го знаех.

  8. #8

    Подразбиране

    nenynp,
    не се сърди,че никой не ти пише в темичката..просто както са ти писали и по-горе..такива теми има написани поне две-три...изчети добре изписаното по-рано във форума...доста има за четене ,но ще ти бъде интересно..гарантирам..
    Пък и винаги можеш да изкараш на "предна линия" , ако ти е интересна, някоя от по-старите теми...3-4 странички по назад...

  9. #9

    Подразбиране

    Предварително искам да кажа, че нямам за цел да засегна никой, но моето мнение е доста различно.
    Аз мисля, че никой не пише тук или поне не много хора, защото човек трябва да има определена, да речем перфекционистка нагласа, за подобно двулицево шиене. Аз лично имам безкрайно негативно отношение от подобни неща, вероятно защото шия от единадесет годишна и двете ми баби, които бяха шили всичко, но не и гоблени, когато им показвах първото си гобленче - никога не гледаха отпред, а веднага обръщаха отзад и оглеждаха отзад внимателно. Защото такива фасони са важели не конкретно за гоблените, а за абсолютно всичко шито. Аз така насила се научих да подпъхвам и.тн. и доста хора, които не разбират от гоблени, си мислят, че моето е огледално, а то разбира се не е. Мисля, че е важно удоволствието от крайния резултат и ако някой е подведен, че гоблените трябва да са красиви и от тази страна, която някои пишман рамкьори намазват с лепило, това води единствено до самоподценяване на собствения труд.

  10. #10

    Подразбиране

    Цвети подкрепям те безпрекословно - колкото и да се стараеш отзад гоблена да изглежда отпред - след рамкирането това вече е без значение. Така или иначе е нацапано с лепило и не се вижда. За мен важното е какво се вижда отпред. Имаше време в което се стараех да шия огледално, но след като рамкираната ми Йерусалимска икона се смъкна и я отворих да видя защо така - доплака ми се. От моето старание не беше останало нищо - заболя ме сърцето. Забит с пирони и лепен с лепило за тапети отзад изглеждаше отвратително. Така че, сега сама си ги рамкирам повечето и по - малко се старая на задната част, така или иначе остава скрита.

  11. #11

    Подразбиране

    мога да ви кажа че по изикванията които аз шия не трябва да има прескачания повече от един знак. моя трик за огледално шиене е че първо шия пасажите и знаци които са ми по един по два ги оставям за по късно. просто промушвам конеца през ушито без да правя някакви възли. когато изкарвам конеца през дупката за да започна да шия придържам задния които съм промушила през вече ушитото без да дърпам силно конеца. завършването е същото - промушвам конеца през вече ушитото и режа възможно най-близко....

  12. #12

    Подразбиране

    Едно време като млада гобленарка много се стараех да е перфектно и от двете страни. Бях горда със себе си.
    Сега след толкова натрупан житейски опит, за добро или лошо, не се старая толкова да е огледален гоблена. Промених се аз, промени се виждането ми за нещата.
    Като новопристигнала тук, един ден отидох на бит пазар. На тези пазари хората изкарват каквото не им трябва и продават за стотинки.
    Две момчета, малко по-млади от мен продаваха наследените гоблени на баба си. Купих два за 5 долара. Бях потресена. Толкова много труд за боклука. Та тези ми обясняваха как рамкта съм могла да ползвам за нещо си и да изхвърля вътрешността т.е. гоблена- не било модерно....
    Не точно това ме промени, но ми даде повод за размисъл.
    За мен е важно да си доставям удоволствие като шия и като гледам готовите ми неща, гледам да не си губя много времето, че е много кът

  13. #13

    Подразбиране

    ТОВА Е АБСОЛЮТНА ДИВОТИЯ, ОТЗАД ДА Е ОГЛЕДАЛЕН ОБРАЗ )), СПОРЕД МЕН Е ДОСТАТЪЧНО ЧЕ СИ ПОЛОЖИЛ ТРУД ДА ГО УШИЕШ, АЗ ШИЯ ОТ 8 ГОД И СЕ СТАРАЯ ОТЗАД САМО КАТО МИ СКЕФНЕ, ИНАЧЕ ЗА СМЕТКА НА ТОВА ГОБЛЕНИТЕ МИ ОТПРЕД СА ДОСТА КРАСИВИ И НЕ ГИ КРИВЯ.МИСЛЯ ЧЕ ТОВА Е ПО ОТ ЗНАЧЕНИЕ, ХОРА ШИЙТЕ КАКТО ВИ Е УДОБНО, НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАЙТЕ С ТЕЗИ ,,БАБИНИ ДЕВЕТИНИ,, ВАЖНОТО Е НА ЧОВЕК ДА МУ ДОСТАВЯ УДОВОЛСТВИЕ И ДА ГО РАЗТОВАРВА ЗАПОЧНАЛОТО

  14. #14

    Подразбиране

    Не съм съгласна с bubole4o ,че "ТОВА Е АБСОЛЮТНА ДИВОТИЯ, ОТЗАД ДА Е ОГЛЕДАЛЕН ОБРАЗ" Аз също не мога да шия огледално,но се възхищавам на тези, които могат. Всеки решава за себе си как иска да изглежда гърбът на гоблена му.Освен това не съм видяла в този форум някой да налага мнението , че ако не е ушито идеално не е гоблен . Лично аз се старая и отзад да изглежда добре ,защото така ми харесва повече. Освен това темата е "Започване и завършване при смяна на цвета" ,а не шием ли огледално.
    Редактирано от rosa17 : 07.04.2010 в 21:07.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    От начина на шиене зависи и това как ще изглежда отпред.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •