Показване на 1 до 10 от 10

Тема: Как се шие

  1. #1

    Подразбиране Как се шие

    Момичета,всеки ден се ровя из темите и все намирам по нещо много ценно за мен.Разгледах и цялата тема за гергефите,много колежки се интересуват от тях и сигурно,защото е много удобно,ноооооо аз съм опитвала да шия с гергеф и нещо не се получава.Изводите са два или аз нещо съмили не знам начина, по който се шие.Бихе ли помогнали?

  2. #2

    Подразбиране

    и аз до скоро шиех без гергеф,но след един голям гоблен на черна панама сега ми е по-удобно и се чудя как съм шила до сега.номера е докато свикнеш.аз специално опъвам панамата и държа гергефа с лявата ръка.с дясната промушвам с иглата отгоре след това обратно отдолу.

  3. #3

    Подразбиране

    Така не се ли губи повече време,за ушиването на един бод отколкото като промушваш едновременно от горе и от долу?

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от 1226 Виж мнение
    и аз до скоро шиех без гергеф,но след един голям гоблен на черна панама сега ми е по-удобно и се чудя как съм шила до сега.номера е докато свикнеш.аз специално опъвам панамата и държа гергефа с лявата ръка.с дясната промушвам с иглата отгоре след това обратно отдолу.
    И аз правя така,но и без гергеф когато шиех пак така си промушвах иглата първо отгоре после отдолу.Може би затова когато пробвах за първи път да шия с гергеф ми беше много лесно и даже че чудех как така съм шила досега без него И понеже съм свикнала така не ми се струва че губя повече време като боцкам отгоре и после отдолу.
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  5. #5

    Подразбиране

    Tais аз винаги съм шила като едновремено промушвам иглата от горе и от долу и издърпвам конеца отгоре и затова питам как се шие, защото много от вас се хвалят, че бъзо шият апък аз не мисля, че шия бързо.

  6. #6

    Подразбиране

    Поли,и аз шия като теб и сии мисля че с гергефа се удвояват движенията на ръката.НО ВСЕКИ СИ ИЗБИРА как му е по-удобно да шие.Нали е по-важен крайния резултат-със или без гергеф важното е да ни доставя удоволствие-аз го приемам като шиенето с двойното лице-по-красиво е отзад,но като се сложи в рамка се вижда само лицето.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  7. #7

    Подразбиране

    А аз шия с гергеф само кръстчетата, защото ми стават по-равномерни. Иначе и аз шия като теб, Поли.

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от poli Виж мнение
    Tais аз винаги съм шила като едновремено промушвам иглата от горе и от долу и издърпвам конеца отгоре и затова питам как се шие, защото много от вас се хвалят, че бъзо шият апък аз не мисля, че шия бързо.
    НА мястото където работех една от колежките шиеше като теб.Когато пробва да шие с гергеф и беше неудобно много.После се сети да не опъва канавата по гергефа изцяло ,а да я оставя по -свободна за да може да си промушва иглата едновременно от горе и от долу и да си издърпва конеца след това. Отначало и беше неудобно и така но след това свикна.
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  9. #9

    Подразбиране

    Момичета извинявайте но два дни нямах интернет и затова не се включвах във форума.Много ми помогнахте,защото си мислех,че не шия както трябва,но явно всеки както е свикнал и както са го учили още веднъж БЛАГОДАРЯ!

  10. #10

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Tais Виж мнение
    ... не опъва канавата по гергефа изцяло ,а да я оставя по -свободна за да може да си промушва иглата едновременно от горе и от долу и да си издърпва конеца след това.

    И аз така шия с гергеф, независимо дали гобленов бод или кръстче!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •