Показване на 1 до 9 от 9

Тема: ПОМОЩ

  1. #1

    Подразбиране ПОМОЩ

    Момичета , имам нужда от помощта Ви. Как може да се изчисти петно от риза ? Синът ми си е купил риза , която при пране се е боядисала и е станала на големи жълти петна. Пробвал е с вениш , аз също пробвах и със едни големи хапчета /Нещо от рода на белината /. Пробвах и с един тебешир за петна , но ефект никакъв. Моля ви , дайте някакъв съвет .

  2. #2

    Подразбиране

    Да споделя моя опит. И на мен ми се е случвало при пране да боядисам някоя дреха. Аз процедирам така: След като изсъхне, я пускам отново в пералнята на по-дълга програма, заедно с дрехи, които са светли на цвят (най-често бели чаршафи). Последният път си боядисах бежовите джинси с нещо черно. Изпрах ги още два пъти и в момента няма нито едно петно. Голямо значение има обаче и материята. Ако е памучна става много по-лесно. Опитай все пак. Надявам се да помогне.
    Смисълът на живота е човек цял живот да търси смисъла на живота. Така поне мисля аз.
    моите гоблени

  3. #3

    Подразбиране БЛАГОДАРЯ

    Роси, прах на 40градуса ,защото ме е страх на по-високи . За по-дълга програма ......там градусите не са ли по-високи? Ще пробвам , но да не я извадя много намачкана/ Ризата е маркова/. Последно за което се сещам е химическо чистене.

  4. #4

    Подразбиране

    Аз съм вадила петна след накисване с Прах Ариел,Вениш и Белина Аче-всичко това смесено.Кисна цял ден и обикновено излиза.Но зависи от материята и цвета ,разбира се.

  5. #5

    Подразбиране

    Да споделя опит-скоро прах такива петна от блузи на сина си.Има сапун за лекета-не зная точно как се казва,но аз така го търся и намирам.Много съм доволна от него.А има и препарат като сапунче-тънко и дълго-петната се мажат с него и после постоява около 20 мин и се пере.Всичко изчистих,а мислех,че тези блузи са за изхвърляне.Желая успех в почистването на ризата.

  6. #6

    Подразбиране БЛАГОДАРЯ

    Лари, точно такова тънко -дълго сапунче използвах , но незная ризата от каква материя е

  7. #7

    Подразбиране

    Ако е коприна или памук-върши работа.Не зная все пак каква е материята!Питай за сапун за лекета-той е доста голям и до сега много е помагал при различни проблеми от този род.При нас се продава в магазини за препарати и дом .потреби.

  8. #8

    Подразбиране

    Има няколко "марки" такива сапуни. Аз съм си купувала германски, италиански и израелски сапун за петна. Така пише на самата опаковка - грамажа им е около 200 гр. Натърквам и накисвам дрехата, а после в пералнята. Можеш да пробваш и с турския "Дуру", или ако ризата е светла сега продават течен ариел за петна. Също много добре се справя с петната.А сапуните за петна съм купувала от супермаркети СБА или от бебешки магазини в които продават памперси, пюрета и др. подобни бебешки аксесоари.Пробвай и успех.

  9. #9

    Подразбиране ......

    Реклама:

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •