Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 85
  1. #16

    Подразбиране

    Момичета, от доста отдавна тайничко ви чета и ви се възхищавам. Може ли някоя от вас да ми снима за да ми покаже, какви са точно тези преси. Не съм много сигурна дали правилно съм разбрела, но тук до нас има едно магазинче и ако правилно съм разбрала има такива преси :?

  2. #17

    Подразбиране

    Пресата прилича на двоен метален сач с дълги дръжки. Диаметъра е колкото на малък котлон.
    А някакви идеи как ще стане доставката? С колет, по автобус, казвайте :?

  3. #18

    Подразбиране

    Здравей аномалия !Нямаш си на представа колко ме зарадва съобщението ти във форума .Кажи ще имаш ли възможност и на мен да вземеш от тази преса .Ако е възможно от тази за орехчетата/кухата/Кажи какво трябва да направя?

  4. #19

  5. #20

    Подразбиране

    michel ,ето нещо подобно е пресата,като тази от дясно на картинката,само,че е кръгла , поне моята е кръгла.Тази е куха,а има и вдлъбната от двете страни.

    не мога да прикрепя картинката,интернета ми е много слаб днес: ето тук е :
    http://www.nakkitchen.com/

  6. #21

    Подразбиране

    Така, момичета, рибата е в морето, но ние да слагаме тигана:
    Ето това е рецептата от упътването на моята преса,пак повтарям,че е за пълни орехчета,за празни не съм сигурна дали по тази.

    Сладки на котлон с преса
    Загрява се предватирелно формата на котлона.Във всяко гнездо се поставя по едно топче от тестото и формата се обръща последователно от двете страни.
    Тесто:
    3 яйца
    1/2 ч.ч олио
    1 ч.ч захар
    1/2 ч.ч кис.мляко
    1 пак. амонячна сода
    1 пак. бакпулвер
    ванилия
    брашно

    Вкусът на тези бисквитки са като на бабините курабийки-едни такива продълговати, ако се сещате. Давайте сега други рецепти.
    А ето намерих за половинки рецептата:
    130-150 гр масло или маргарин
    1 чаша захар
    2 яйца
    ванилия
    1/2 ч л сода (погасена в 1 с л лимонов сок)
    3 чаши брашно

    Крем: масло 200 гр разбито с 400 гр кондензирано мляко

  7. #22

    Подразбиране

    Момичета, в четвъртък ще ви дам повече информация какви преси продават в момента и колко струват. Помолих тати да провери, за да мога в събота направо да пазаря :wink: Някой да знае има ли изисквания за пратките относно опаковките например?

  8. #23

    Подразбиране

    аномалия поразпитах... изисква се да е опакован с хартия ,но да е едноцветна,за да може от горе да се напише адреса .Цената зависи от грамажа на колета -грубо около 2-2,50лв .

  9. #24

    Подразбиране

    Ето моята рецепта ,която е за празни орехчета :
    За тестото:
    125гр.-масло
    1-яйце
    1/2ч.ч.-пудра захар
    1/4-кис.мляко
    3ч.ч.-брашно
    1-ванилия,щипка сол

    За крема:
    1ч.ч.-пр.мляко
    1с.л.-брашно
    2 с.л.-кристална захар
    1бр.-ванилия
    125гр.масло
    5с.л.-пудра захар
    смлени орехи,ром

    Замесва се меко тесто,от което се правят топчета,колкото лешник.Те се поставят в предварително загрята преса.Пекат се от двете страни,като се обръща пресата,до светло кафяв цвят.

    Крем:Прясното мляко,брашното и захарта се смесват и се загряват при непрекъснато бъркане до сгъстяване.Приготвения крем се оставя да изстине .
    Маслото ,пудрата захар се разбиват до побеляване на пухкав маслен крем,който се ароматизира с ванилията .След това към този крем се прибавя по малко при непрекъснато бъркане изстиналия млечен крем. Към така получения млечно-маслен крем се прибавят дребни остатъци от изпечените орехчета,смлените орехи и ром.Ореховите черупки се пълнят с крем и се залепват така ,че се получава цял орех.

    Да ви кажа ,че сега ми прави впечатление ,че в крема няма яйца.Незнам дали е пропуск в рецептата или е възможно да стане и без яйца.Рецептата е изпробвана ,но преди доста години .

  10. #25

    Подразбиране

    Благодаря за разяснението djema. Била съм, в заблуда!
    Исками ааааз!

  11. #26

    Подразбиране

    Така. Вчера инцидентно ни освободиха да гуляем и успях да хвана склада в работно време. Има от всички разновидности преси: орехчета, гъбки и смесени (орехи, гъбки и мидички). И от трите вида има и кухи, и плътни. Гъбките имат само мъъъничка кухина в "шапката". Останалите са ок. Лошата новина е, че цената вече е 9,40 Преценете и казвайте. А, случайно да знаете къде мога да намеря подходяща хартия за опаковане :? Лелката каза, че пресите нямат никаква опаковка.

  12. #27

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от аномалия
    Така. Вчера инцидентно ни освободиха да гуляем и успях да хвана склада в работно време. Има от всички разновидности преси: орехчета, гъбки и смесени (орехи, гъбки и мидички). И от трите вида има и кухи, и плътни. Гъбките имат само мъъъничка кухина в "шапката". Останалите са ок. Лошата новина е, че цената вече е 9,40 Преценете и казвайте. А, случайно да знаете къде мога да намеря подходяща хартия за опаковане :? Лелката каза, че пресите нямат никаква опаковка.
    Абе и 19.40 да е, като ни влезе муха в главата и няма излизане А с куриерска фирма не може ли да стане изпращането? Мисля си, че те опаковат предмета, а и могат да си получат парите при доставянето, т.е. да не се занимаваш и с това.

  14. #29

    Подразбиране

    Ех, какви завиждам - е те такова чудо няма в Чешко(иначe има много чудесии) !

    Е, като си дойда в БГ, ще се опитам да потърся в Кърджали, ама като знам, къв забутан град е... Добре че показахте снимка - никога не съм виждала такава преса.

    И да се похвалите после с произведенията хей
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от qni
    Тия смесените с какви формички са ,аномалия ?
    Орехчета, мидички и гъбки.
    Цитат Първоначално написано от водолейче
    Абе и 19.40 да е, като ни влезе муха в главата и няма излизане А с куриерска фирма не може ли да стане изпращането? Мисля си, че те опаковат предмета, а и могат да си получат парите при доставянето, т.е. да не се занимаваш и с това.
    Незнам за куриерските фирми, не съм запозната, но за мен е идеалния вариант - хем няма да опаковам, хем няма да се занимавам много-много и с парите. Но имайте предвид, че са тежички пресите, като нищо отиват на 2-3 кила. Да не би да има ограничения :?

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •