Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 85
  1. #31

    Подразбиране

    е, да се включа. Нямат ограничения. В офиса веднъж получих пратка тежаща 225-6 кг. Но таксата беше 22.50лв. Има много куриерски фирми, повечето вземат по 4-5лв. на пратка. Минимума е 3лв.(но това е за документи) Във всички градове има Спиди, Лео и Сити експрес.

  2. #32

    Подразбиране

    За мен няма значение цената.Ако може -искам куха смесена преса( гъбки, орехчета и мидички)Давай да уточним условията за изпращане на парите- със запис устройва ли те?или по банков път ?

  3. #33

    Подразбиране

    Май най-добре със запис. Адреса го разпращам на лични. Ама, моля ви, дайте ми и алтернативен вариант, ако евентуално няма достатъчно.
    А за тестото, имам рецепта за кухи, но рецептата е вкъщи. А по Коледа ги правих с тесто за меденки и станаха страхотни.

  4. #34

    Подразбиране Zdraveite

    Az si kupih ne odavna na pazara kirkov ot dom. potrebi podobna no e kragla i may povecheto formichki na neia sa za orehceta. A ne beshe skapa niakade okolo 10 lv.

  5. #35

    Подразбиране

    Ето я и мойта рецепта:
    4 яйца
    1 ч.ч. кисело мляко
    1/2 ч.ч. олио
    20 с.л. захар
    1 бакпулвер
    брашно, колкото поеме - да е мекичко

    крем:
    1 л прясно мляко
    50гр маргарин
    20 с.л. захар
    2 яйца
    4-5 с.л брашно
    Процедира се ,както когато се прави се прави нишесте, само че когато се свали от котлона се добавя и 1 к.ч. смлени орехи

    След като се изпекат орехчетата се пълнят с крема и ....после бързо изчезват

  6. #36

    Подразбиране

    sunnyto, информацията ти е полезна само за тези, които са от София, но май повечето не са.

  7. #37

    Подразбиране Mersi

    May za nas drugo nima osven Sofia . Izviniavayte momicheta izobshto ne saobrazih , che moge da e taka.

  8. #38

    Подразбиране

    аномалия днес ти изпратих запис ...казаха ,че утре ще пристигне...пощите работели до обяд в събота ...Кажи избра ли куриерска фирма?

  9. #39

    Подразбиране

    Най-удобна ми е тази: http://www.bgpost.bg/index.htm#Bul/S...s/services.htm и като гледам цените ще ви излезе към 4-5 лева. Незнам цените на другите куриерски служби, но са ми далечко, а с десетина преси не виждам как ще се завлека :shock

  10. #40

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от аномалия
    Най-удобна ми е тази: http://www.bgpost.bg/index.htm#Bul/S...s/services.htm и като гледам цените ще ви излезе към 4-5 лева. Незнам цените на другите куриерски служби, но са ми далечко, а с десетина преси не виждам как ще се завлека
    И на другите куриерски служби са по толкова. Гледай където на теб ти е най-удобно, пък ние щом искаме - ще плащаме

  11. #41

    Подразбиране

    Привет на всички чакащи, нося кофти новина: днес районния пощенски клон се оказа, че не работи Но тати се нави да купи и изпрати лелеяните преси, тъй че, милички, не се отчайвайте. В понеделник вземам паричките, във вторник тати свършва работата и в сряда (предполагам) ядете сладки орехчета на корем Не се сърдете, пред заплата съм и нямаше как да взема

  12. #42

    Подразбиране

    Не се притеснявай ... достатъчно неудобства ти причинихме с тия преси... ама ,ей на... пусти мерак

  13. #43

    Подразбиране

    Благодаря ти за разбирането, qni Преси днес не взех, но успях да изровя още 2 рецепти от стария тефтер:
    Орехчета
    3 яйца, ½ ч.ч. олио, 1 ч.ч. захар, ½ ч.ч. кисело мляко, 1 амонячна сода, 1 бакпулвер, брашно, ванилия, орехи
    ІІ вариант: 1 к.ч. мас,1 к.ч. олио, 1 к.ч. масло, ½ к.ч. захар, 1 яйце, 1 ам. Сода, брашно

    яйцата + захарта се бият + олиото и киселото мляко, в което е разтворена амонячната сода. Бакпулвера се размесва с брашното. Меси се средно меко тесто.
    Крем І: 1 ½ ч.ч. пудра захар, 2 п. Масло, 2 жълтъка, ванилия – разбиват се.
    Крем ІІ : 1 ½ ч.ч. мляко + 2 ч.ч. орехи и захар се варят на слаб огън до сгъстяване + 1-2 с.л. кокос.
    Крем ІІІ : 1ч.ч. мляко + 1 с.л. брашно, захар. Вари се до сгъстяване.
    Изстиналите кремове се смесват и с получения се слепват орехчетата.
    Нали знаете, че изрезките от черупките също се слагат в крема :wink:

  14. #44

    Подразбиране

    О, разбира се, че ще чакаме- не се притеснявай. Така те затруднихме и без това с тия преси, ама пусто като няма никъде- а случайно да знаеш къде ги произвеждат, сигурно е местно производство, щом има само в Шумен.
    Направо си герой да се наемеш с толкова труд ако ти трябва нещо от Варна- казвай, пращам ти.

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Изчака ли ви се чакането? Е, утре ще ги получите Тати тъкмо ми се обади, че ги е пратил.

Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •