Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 85
  1. #61

    Подразбиране

    Скоро ще ви покажа пресата, която е като на Джемма само ,че е куха ...в крайна сметка майка ми успя да я изрови от някъде

  2. #62

    Подразбиране

    Браво за орехчетата,да изядете 1-2 и за моя сметка,че съм се заинатила и не ям нищо тестено или сладко,а това се отразява и на Кулинарния форум,защото нищо не правя и не пускам и рецепти......

  3. #63

    Подразбиране

    Браво, qni, страхотни орехчета И сега с двете преси ставаш експресна сладкопечка , не като нас да висим по 2 часа на котлона...
    natalyna, нямаш проблеми с пресата, когато кажеш.

  4. #64

    Подразбиране

    И аз получих моята вчера. Още веднъж благодарности на аномалия.
    Обаче сладките ми не станаха Първо котлона ми беше много горещ и като сложих тестото вътре и веднага изгоря. Вдигна се една пушилка, мъжа ми щеше да вика пожарната. После намалих котлона, обаче те пък взеха, че залепнаха вътре и не можеха да се отлепят както трябва. Та накрая разточих тестото и си изрязах сладки с формички, ама аз искам орехчета Та помагайте момичета. Какъв трябва да е котлона - силен или слаб? По колко време трябва да се пекат и трябва ли да се обръща пресата? Топли ли се вадят сладките или трябва да изстинат? А, и djemma искам да питам с какъв препарат й маха черното, че моята като загоря вчера и сега половината формички имат черно вътре

  5. #65

    Подразбиране

    водолейче ,предварително се загрява пресата ,но да не се прекалява ...после отстраняваш пресата.. слагаш тесто колкото големина на лешник и връщаш на котлона ....затваряш пресата бързичко и дори отгоре я притисках, за да прилепне добре ...отваряш от време на време ,за да следиш цвета и задължително я обръщаш и от другия край .Аз намалих котлона и не ми изгоряха ,но те съветвам да притискаш пресата отгоре .

  6. #66

  7. #67

    Подразбиране

    Ето я пресата на майка ми ...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #68

    Подразбиране

    Момичета, направих орехчетата... Обаче не ми стигна крема... :? Останаха ми черупчици, които не знам с какво да напълня... Дайте идеи...

  9. #69

    Подразбиране отговор

    С течен шоколад,стават перфектни :wink:
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  10. #70

    Подразбиране

    Извинявам се, че пак повдигам тази стара тема, но реших, че няма нужда да пускам нова. Наскоро и аз се сдобих с тази прословута преса (добре, че мама живее в Шумен, та да не притеснявам аномалия). Вчера за пръв път направих орехчета (по една от рецептите в темата) и иначе всичко си стана, само нещо не ми хареса - самите черупки станаха доста дебели и кремът почти не се усеща. А в тези сладки, които помня от едно време, се усещаше предимно крем и по-малко тесто, това им беше чарът. Честно казано, разочаровах се, но ще пробвам и другите рецепти. Забелязах, че всички с изключение на тази на яни са с набухвател, а може би точно в него е проблемът. При вас как станаха?

  11. #71

    Подразбиране

    Според мен проблема е повече в пресата.Бях поръчала и аз такава преса от Шумен и я пробвах.Но с тази на майка ми, стават по-дълбоки и с по-тънки кори.Пълнят се с повече крем и след като престоят стават по-сочни.Но такива преси незнам дали някъде има ..на тях пише ,че са руски и покритието им е лъскаво и са по-качествени като изработка.Снимала съм я и е посната в темата .Разлика има и тя се вижда.

  12. #72

    Подразбиране

    qni, мерси за отговора. И аз видях, че има разлика в пресите. Жалко, че няма вече такива. Все пак ще пробвам различните рецепти, пък дано някоя ми хареса повече. :?

  13. #73

    Подразбиране

    А защо не пробваш с по-течен крем, за да се напоят повече черупките. Опитай, то с каквато и да е рецепта дебелината им ще е еднаква.
    П.П. И не се обади да пием кафе, нали

  14. #74

    Подразбиране

    И аз преди време правих орехчета, не помня вече по коя рецепта взета от тук, но черупките не ми се напоиха добре и бяха малко твърди... :?

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от аномалия
    П.П. И не се обади да пием кафе, нали
    А, ама аз още не съм ходила до Шумен. Майка ми дойде на гости, а аз преварително й бях поръчала да ми купи преса. Не знам кога (и най-вече как) ще дойда, че те нашите неща малко сложни, но все пак ще стане, може би този месец. И непременно ще се обадя.

Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •