Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 85
  1. #1

    Подразбиране Търся преса

    На времето имаше преси , които придаваха формички на сладките.Тази ,за която имам спомен беше за орехчета.Зареждаше се с тесто и се поставяше върху котлона .После се пълнеха с крем.Някой знае ли къде продават подобни преси?

  2. #2

    Подразбиране

    И аз имам такава преса,но и моята я е купувала баба ми,когато бях дете.Сега едва ли ще намериш по магазините........... :?

  3. #3

    Подразбиране

    Аз имам такава преса, но съм я купувала някуде през 91 г. Моята е вдлъбната и от двете страни и се получава цяла сладка. А ако си намеря ще си купя така, която прави половинки, за да се пълнят с крем и слепват две по две. В чуждите сайтове съм виждала, но с доставката ще стане...мама мия.

  4. #4

    Подразбиране

    Моята прави сладките наполовина.Има орехчета,бадемчета и разни други такива,после пълнихме половинките с различни видове крем........
    Подсетихте ме,като си отида на село,ще си я взема.

  5. #5

    Подразбиране

    Djemma,точно такава беше и нашата ,но за съжаление майка ми не можа да я намери. Ставаха много хубави сладките и с перфектна форма.... не съм виждала такива преси сега.

  6. #6

    Подразбиране

    Яни,
    на мен такава преса ми пратиха миналото лято от Шумен, ако имаш познати там ги попитай. Май някакви складове бяха, ама....не помня много.

  7. #7

    Подразбиране

    Биби,доста съм далече от Шумен пък и познати нямама от там. :?

  8. #8

    Подразбиране

    Аз имам позната там,ама дали ще има време да търси,ако знаех точно къде се намира това?

  9. #9

    Подразбиране

    За съжаление и аз така и иначе бих помогнала. Сестрата на мъжа ми живееше там, но вече е в Търговище. Към края на месеца ще ходим до Търговище, мога да поразгледам тамошните магазинчета и да видя дали няма да намеря нещо.

  10. #10

    Подразбиране

    Благодаря ви за заинтересоваността ,която проявихте .Препоръчвам ви я тази преса.Рецепта имам така ,че не е проблем, ако някой се интересува да я пусна.
    От мен рецептата,а от вас сладките .

  11. #11

    Подразбиране

    И аз имам рецепта. Вече писах на моята позната в Шумен, чакам отговор.

  12. #12

    Подразбиране

    Djemma,тъкмо ще сравним рецептите дали са еднакви или се различават.

  13. #13

    Подразбиране

    Привет на всички в този чудесен форум. Оказва се, че въпросната позната от Шумен, която има Джема и тази, която е пратила преса на Биби съм все аз
    Джема, не успях да ти пратя съобщението, затова се намърдах и в тоя форум, въпреки че отдавна кротко си ви чета. Няма проблеми да купя и изпратя от тези преси на желаещите, така че казвайте заявките Доколкото си спомням преди година имаше два вида - за кухи и плътни сладки и цената беше около 8 лева. Биби може би си спомня повече подробности. Май кухите бяха само орехчета, а плътните бяха смесени с лешници :? Да не ви заблудя, трябва да проверя пак, че оттогава не съм ги заглеждала. Но това може да стане чак в събота, понеже работното ми време съвпада с това на складовете. Но ако решите дотогава кой какво иска, може направо да купувам в събота и във вторник-сряда вече да печете орехчета

  14. #14

    Подразбиране

    О,мерси , че се отзова. Аз имам пълна, трябва ми за кухи сладки. Адреса ще ти пратя на лични, прати ми и ти твоя, за да ти пратя запис. Много ще съм ти благодарна.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аномалия,
    Писах ти и на лични!

    Нареждам се и аз на опашката за преси, и то и за двата вида!

    А междувременно, мацки, пращайте рецептите за сладките! Да ги препишем и да запретваме ръкави, докато чакаме пресите!

    :wink:
    Анчето от Западния
    "Винаги в човека доминира едно чувство и в името на любовта си той може да постигне всичко, всичко. Поне ние жените." Теодор Фонтане

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •